Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

obserwatorjaj matka tak cie nazywała ,, kretyn i idjota w jednym!''[/quote

 

jesteś prostakiem i tumanem wciągająć w tą grę matki pewnie z nią śpisz

i masz kompleksy bo masz małego wacka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej też bym nie liczył na szybkie odbicie bo wstawienia nowe idą z tego co słychać pełną parą. Pozamawiali jak było dobrze a teraz liczą, że jak nie oni to ktoś inny wytnie kury, a tu d... blada.

Usiąść mocniej nie usiądzie bo z Ukrainy jajka nie kosztują poniżej 12 gr wbrew obiegowej opinii ale jak mi mówił znajomy hodowca teraz przy tych cenach paszy, energii, ludzi, ZUSach itd. przy produkcji 250 tys. kur każdego dnia dokłada do interesu około 15 tys. zł. Hmm zarobił wcześniej przy lepszych cenach ale dokładać każdego miesiąca po prawie 0,5 mln zł to za długo nie pociągnie i powiem, że mu szczerze współczuję bo uczciwy człowiek i utrzymuje tyle kur od wielu lat i nie zwiększa obsady, a nawet ograniczył o przeszło 50 tys.

Co do handlu to dziwny, są momenty że jajko ładnie schodzi by potem się przyblokować na kilka dni, ogólnie jest dobrze oby nie było gorzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak poważnie to męczy ten spadek ceny. kiedyś pisałem że stabilizacja na poziomoe 0,34 za 1a była by dobra dla wszystkich. ten spadek to nic dobrego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie kiedy to forum powroci do normalnosci , nie pyrtam jajacarka i jest cena niemaceny ( zal tu cokolwiek pisac )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy to pierwszy raz jest zadyma z jajem

 

 

Więc kolega rolnik Z brata pradziada pisze i tak będzie dobrze więc nie ma co się martwic i tak warto zwiekrzyc obsady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy to pierwszy raz jest zadyma z jajem

 

 

Więc kolega rolnik Z brata pradziada pisze i tak będzie dobrze więc nie ma co się martwic i tak warto zwiekrzyc obsady

 

zamierzam dostawić jeszcze 2 budy (mury stoją)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy to pierwszy raz jest zadyma z jajem

 

 

Więc kolega rolnik Z brata pradziada pisze i tak będzie dobrze więc nie ma co się martwic i tak warto zwiekrzyc obsady

 

zamierzam dostawić jeszcze 2 budy (mury stoją)

 

banki aż proszą żeby kasę na mały procent brać i co w miejscu mam stać jak mogę się rozwijać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy to pierwszy raz jest zadyma z jajem

 

 

Więc kolega rolnik Z brata pradziada pisze i tak będzie dobrze więc nie ma co się martwic i tak warto zwiekrzyc obsady

 

zamierzam dostawić jeszcze 2 budy (mury stoją)

 

banki aż proszą żeby kasę na mały procent brać i co w miejscu mam stać jak mogę się rozwijać ?

 

I to wlasnie jest powod dlaczego jajo kosztuje ile kosztuje. Niech pajac bawi dalej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy to pierwszy raz jest zadyma z jajem

 

 

Więc kolega rolnik Z brata pradziada pisze i tak będzie dobrze więc nie ma co się martwic i tak warto zwiekrzyc obsady

 

zamierzam dostawić jeszcze 2 budy (mury stoją)

 

banki aż proszą żeby kasę na mały procent brać i co w miejscu mam stać jak mogę się rozwijać ?

 

 

Jak chcesz wiedzieć to 20 szt mam jeszcze w planie sieroto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy to pierwszy raz jest zadyma z jajem

 

 

Więc kolega rolnik Z brata pradziada pisze i tak będzie dobrze więc nie ma co się martwic i tak warto zwiekrzyc obsady

 

zamierzam dostawić jeszcze 2 budy (mury stoją)

 

banki aż proszą żeby kasę na mały procent brać i co w miejscu mam stać jak mogę się rozwijać ?

 

I to wlasnie jest powod dlaczego jajo kosztuje ile kosztuje. Niech pajac bawi dalej

 

 

 

 

podskakuj dalej i baw nas klaunie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jajczarek nie jest jedynym który myśli bądz już zaczął budować...... dopuki będą kredyty na niski procent a słyszałem że tylko do końca roku to każdy kto ma możliwość to weżmie i będzie stawiał bo w przeciwnym razie może upaść.....a w najgorszym razie mieć mniej jak sąsiad....i tu jest pies pogrzebany.

czesc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bzdura jeszcze raz bzdura, co mnie obchodzi sąsiad, robie to co uwazam za stosowne, dziś na Ilosci można tylko zarobić każdy doskonale o tym wie i ty tez biedronko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy to pierwszy raz jest zadyma z jajem

 

 

Więc kolega rolnik Z brata pradziada pisze i tak będzie dobrze więc nie ma co się martwic i tak warto zwiekrzyc obsady

 

zamierzam dostawić jeszcze 2 budy (mury stoją)

 

banki aż proszą żeby kasę na mały procent brać i co w miejscu mam stać jak mogę się rozwijać ?

 

Jak chcesz wiedzieć to 20 szt mam jeszcze w planie sieroto :wink:

 

 

Panowie czy macie jakieś pytania ????? heheh 20 ... słabo ??? Ktoś tu chyba jest niedowartościowany i lekko zakompleksiony.

Jaja można kupić w tak różnych cenach że szok. Od swojego 0,28 a dorywczo to i po 25... pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

images122.jpg

 

Magiczna kula dobre wieści przepowiada nadchodzą cieplejsze dni będzie można kończyć to co zaczęte

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śmiać mi się chce jak słyszę jak to obwiniacie takiego Jajczarka, że chce postawić kurnik następny. Niech stawia, nawet jak postawi dwa to i tak nie zrobi takiego problemu jak firmy bo to już nie indywidualni hodowcy którzy rok, rocznie zwiększają obsadę o 0,2-0,5 mln szt. (jest takich przynajmniej kilka w Polsce i niekoniecznie tylko z polskim kapitałem). W Rumunii i w Bułgarii powstają kombinaty na 5-10 mln kur i nie stawiają ich ani Rumuni ani Bułgarzy tylko Ci z europy zachodniej. Ukraina w ciągu najbliższych 2-3 lat podwoi swoją produkcję. To są problemy, z którymi przyjdzie się już niedługo zmierzyć hodowcom i oby dla nas handlarzy nie skończyło się to tym, że będzie kiedyś problem kupić polskie jajo...

 

Ceny:

Ia -0,28

Ib-0,25

IIa-0,23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Smutne jest to, że zamiast napisać coś konstruktywnego tylko obrażają, przelewają swoją żółć, próbują udowodnić, żę mają rację, że wiedzą lepiej jak było, jest i będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...