Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

......zdawać kury!!! Nie płacić podatków!! Jak się Tusk zorientuje że zabrakło dla nich ,na wypłaty ,to będzie uzdrawiał!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie też koszta około 0,30 na jajko przy obsadzie na 150 tyś zastanawia mnie po ile teraz produkują dostawcy biedronki po 0.10 ??? może jeszcze taniej produkcja w polsce to jedno wielkie nieporozumienie no ale zawsze po upadłości zostaje nam handel i może to jest właśnie wyjście

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszyscy produkują podobnie + - 4 gr. zasadnicza różnica polega na tym z czego się dokłada w złym okresie....czyli czy z kolejnego kredytu czy np. z dochodu z 500 lub 1000 ha ziemi i tu jest klucz do przetrwania...

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Zawsze zadawałem sobie pytanie! Jak to możliwe że parę procent pedałów ,ma tak wielkie przebicie i zapieło od tylu cały naród?????????

Mam odpowiedź!!! W czasie ,kiedy normalny męższczyzna rozgląda się za kobietami (bo mu zapachniały), taki pedał myśli o władzy!!! Idzie na polityka, księdza lub pismaka!!!! Zobaczcie ostatnią aferę mięsną! Cóż oni tam pokazali??? Przekupili byłego pracownika( zwolnionego jak myślę za złodziejstwo) i pokazali segregację! Nikt nie widział żeby ktoś coś mieszał!! Mażliwe że po segregacji ,co miało termin ,rozdali pracownikom a resztę dali do utylizacji!! Gdzie tu afera??? Babcia zawsze mówiła!!! Nie marnuj tego co mógłbyś komuś dać!!! Pamiętam ,jak zawsze segregowała: to się nadaję do bigosu a to na zupę!!! Było pyszne!! Mówiła też ,żeby nie wyrzucać bo będzie kara!!!

 

Spójżmy na zakład: 300 osób może iść na zwolnienie, 200 tyś złotych rocznie lokalnych podatków,podatki do ZUS,us, i uj wie gdzie!!! To jest sabotaż a te sprzedane na zachód media powinny ponieść za to konsekwencję!!! Ta afera podobna jest do tej z Duchnic !!! Świat zchodzi na psy!! Pamiętacie naszego " narodowego detektywa Rutkowskiego" kiedy zawezwano go do zakopanych pod kurnikiem ,przed laty zdechłych kur?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Biedronko - teraz żeby mieć powyżej 400ha ziemi to nie taka prosta sprawa bo nasz rząd już nie lubi wielkopowierzchniowców dlatego tym co tyle mają każą dzielić lub obcinają dopłaty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak cały czas myśle...., ale UE zrobiła nas w bambuko, dali kredyty kasa wróciła do nich spowrotem zarobili miliony euro, teraz żeby ich dobiarstwo nie upadło wypowiedzieli nam wojnę ekonomiczną nasylajac egresora Ukrainę i co oni myślą ze wygrają?.

[...]

TO nie UE zrobiła nas w bambuko. To my sami własną głupotą doprowadziliśmy się do takiego stanu. Fakt dostępności tanich kredytów jest dla mnie żałosny. Nikt nikomu pistoletu nie przykładał do głowy. Obowiązku zaciągania kredytu nie było.

Mieliśmy okazję, żeby przy okazji wymiany klatek ograniczyć trochę ilość produkcji jaj w Polsce (tak zrobiły to np Niemcy). A my co ? No właśnie. Znam takich co budując nowe kurniki dwókrotnie zwiększyli obsady nie mając nawet swojej pakowni !

Biorą nowe kredyty, budują nowe kurniki a potem płaczą, że to Unia im kazała ! Ręce opadają !

 

Co do reszt wypowiedzi to pełna zgoda. Jaja z Ukrainy to straszne sku.wysyń.stwo. Ale czy my z tym coś robimy ? Mamy jakieś związki, które by powalaczyły o nasze interesy ?

 

Pewne jest, że przy tej sytuacji długo nie pociągniemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więcej kurników, więcej klatek, więcej kur w klatkach. Może wtedy będzie "lepiej" !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro można nagłośnić sprawe mięsa i wędlin to może by spróbować i z jajkiem z poza uni a czy to wiadomo że zboże nie było z okolic reaktora w czwrnobylu tego nikt nie wie tylko pytanie czy ludzie wtwdy kupią jakie kolwiek jajko czy tez je wycofają ze swojej diety ten kij znów ma dwa końce a co do nadprodukcji to produkujemy około 6mil jajek mniej niż w 2009 jedni się rozwinęli inni odpadli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do ziemi to dziś pozamiatane trzeba było myśleć prędzej o kilka lub kilkanaście lat.......

czesc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jajczarku zobacz jaki jest odzew hodowców aby iść pod sejm może jeden albo dwóch się zgłosiło i tak to wygląda każdy sobie ...... i dlatego nigdy u nas nie będzie dobrze bo polak to cham i egoista ............

jeżeli macie za grosz honoru to powinniście się zkrzyknąć i razem bądz delegacja powinna już wczoraj być w TVP TVN I POLSACIE bo do ministerstwa nie ma po co iść .... wiecie dlaczego....

jeżeli tego nie zrobicie to ja od jutra każdemu dostawcy będę przy rozmowie dodawał że wcale nie jest tak żle w jajach a gdy zaprzeczy to odpowiem że za pół roku sam będzie szukał pracy u mnie.

pozdrawiam czesc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy zrozumieją powagę sytuacji ale to może być za późno jak zapuka do drzwi pan z teczką i zapyta sie...

GOTÓW ?

 

images4vk.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod sejm to mogliście sobie pojechać pół roku temu , bo teraz to już po ptokach macie niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
......zdawać kury!!! Nie płacić podatków!! Jak się Tusk zorientuje że zabrakło dla nich ,na wypłaty ,to będzie uzdrawiał!!!

Ha , ha , ha !!!

Kto widział hodowcę płacącego podatki?!?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
......zdawać kury!!! Nie płacić podatków!! Jak się Tusk zorientuje że zabrakło dla nich ,na wypłaty ,to będzie uzdrawiał!!!

Ha , ha , ha !!!

Kto widział hodowcę płacącego podatki?!?!

 

czy ty z księżyca czasem nie spadłeś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie wielki ruch, samochód za samochodem jak nigdy, dawno takiego ruchu nie nie było.. (zdaje kury)

-coraz mniejsza dokładka

GOTOWI ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kol. ''jest cenaniemaceny'' co u ciebie busy wróciły, jaja rozwiezione ?

 

wykończysz tego jajcarka czy nie, będziemy mu śpiewać....

Niech Aniołowie Zawiodą Go Do PIEKŁA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...