Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

Nie jestem duzym producentem bo swoje 120tyś kur już wybiłem.

Teraz tylko dokupuje i sprzedaje towar.

Dziś kupiłem M po 14gr. S po 10gr. Hodowca od którego kupiłem to jajko po prostu zapłakał jak baba.Ludzie-co się robi w tym złodziejskim państwie...

Sprzedawajcie kurę puki jeszcze ktoś chce brać i zapłacić gdyż w najbliższych miesiącach na pewno NIE BĘDZIE poprawy.

 

Czaro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisanie tutaj, że "wybiłem kurę" za bardzo tutaj nie pomoże bo znam takiego hodowcę co mówił, że powybijał wszystkie kury a później dzwonił i prosił żeby zabrać jajko. Także wzajemne mydlenie sobie oczu nie uzdrowi branży. Na ubojniach podobnież wiatr hula także cena pewnie prędko nie wzrośnie, a i może spadnie. Zresztą handel też słaby się zrobił, coraz mniej za granicę można wypchnąć bo zagranica też stoi z jajkiem.

JAK CHCE JEDEN CZY DRUGI HODOWCA PRZETRWAĆ TO RADZIŁBYM JEDNAK POZBYWAĆ SIĘ KURY NIŻ CZEKAĆ ŻE COŚ SIĘ PRĘDKO ODWRÓCI. Ja jako handlarz przetrwam bo najwyżej mniej kupię. Ceny - bez komentarza - szanuję swoich hodowców-dostawców i nie będę denerwował innych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli każdy hodowca zacznie zamykać hodowlę to 70 % drobiarstwa szeroko rozumianego zbankrutuje a w to miejsce Holendrzy wykupią za grosze zmodernizowane klatki i obsadzą je kurami i za rok wezmą za jajo po 0,80 gr. a wtedy położą 70 % handlarzy i będzie pozamiatane KONKURENCJI BRAK i chyba o to chodzi...... ja na dziś trzymał bym 50 % stanu kury i przeczekał ten trudny okres ...... myślę że grono hodowców ma kasę i poradzi sobie...... jak dziś wygasisz produkcje to już do niej nie wrócisz bo bank ani nikt ci nie wyłoży na nowe kury i paszę.....

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam do sprzedania silos 18T firmy MICHAŁ silos nowy raz używany linie pojenia {MISECZKA INDO} z firmy indor 3x po 54 metry kompletne + dodatkowa gałązka z dozownikami. Posiadam też 2 linie paszowe rynienkowe z łancuchem kompletne i sprawne 2x kosz zasypowy. woj Świętokrzyskie tel 663-950-192 Darek.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Informacja o proteście w sprawie zakazu uboju rytualnego.

Informacja w sprawie protestu.

 

Na wniosek organizacji ,, Polskie mięso” dotyczącej wsparcia, publicznego wpływu na Parlament i Rząd RP w sprawie jak najszybszego przywrócenia uboju rytualnego w Polsce , w dn. 20.03.2013r jest zaplanowany protest. Zachęcamy do wzięcia udziału w nim i apelujemy do hodowców drobiu o organizowanie się w województwach czy regionach. Przypominamy , że jest to o tyle istotne , iż ta forma uboju stanowi 10% wszystkich ubojów w Polsce, a mięso pozyskiwane w ten sposób jest eksportowane . Dotyczy to każdego producenta drobiu, ponieważ gdy ta ilość mięsa zostanie na rynku krajowym , to pogłębi dodatkowo problemy nadpodaży .

Koordynacją i zbieraniem informacji dotyczących chętnych do wzięcia udziału w proteście zajmują się:

Region północny Pani Zofia Laskowska tel. 605 373 457

Region południowy Pan Krzysztof Pustelnik tel. 793 599 965

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jeżeli każdy hodowca zacznie zamykać hodowlę to 70 % drobiarstwa szeroko rozumianego zbankrutuje a w to miejsce Holendrzy wykupią za grosze zmodernizowane klatki i obsadzą je kurami i za rok wezmą za jajo po 0,80 gr. a wtedy położą 70 % handlarzy i będzie pozamiatane KONKURENCJI BRAK i chyba o to chodzi...... ja na dziś trzymał bym 50 % stanu kury i przeczekał ten trudny okres ...... myślę że grono hodowców ma kasę i poradzi sobie...... jak dziś wygasisz produkcje to już do niej nie wrócisz bo bank ani nikt ci nie wyłoży na nowe kury i paszę.....

pozdrawiam

 

Trzeba wyjść na ulicę zablokować drogi. Sprawa importu jaj z ukrainy oraz proszku musi nabrać rozgłosu tak by ludzie dowiedzieli co robi POsrana UE z nami producentami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

złom tanieje więc nie wiadomo czy nie skończy w rowie....

jednym z ratunków jest tania pasza i może coś na rzeczy bo zboże tanieje i to dość szybko

czesc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to po ile są teraz ziarnka (pszenica kuku..), możesz nam napisać skoro tak tanieje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nawet gdyby cena paszy spadła na 700zł to jeszcze byłaby dokładka przy obecnej cenie jaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

biedronko, lepiej weź się za handel zbożami lepiej wjedziesz niż na jajach

- sssuuupppeeerrr ccceeennnyyy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra ceny jeb.ły , każdy płacze , a jam pytanie

czy ktokolwiek dzięki takiej rujnacji ceny sprzedał więcej jaj w porównaniu do analogicznego okresu zeszłego roku ??? chodzi mi o rynek krajowy , nie export.

 

Mam wrazenie , ze jakby ceny były nawet na poziomie około 0,30 w hurcie to sprzedaz byłaby taka sama .

 

ja osobiscie jako handlarz ceny zjechałem na maxa jak wszyscy a handlu niema , i jakoś pani Zosia z zieleniaka jak brała kiedys 2 skrzynki jaj po 0,50 tak teraz bierze

nawet troche mniej towaru po 0,35,(słowo zostało usunięte) czary???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dobra ceny jeb.ły , każdy płacze , a jam pytanie

czy ktokolwiek dzięki takiej rujnacji ceny sprzedał więcej jaj w porównaniu do analogicznego okresu zeszłego roku ??? chodzi mi o rynek krajowy , nie export.

 

Mam wrazenie , ze jakby ceny były nawet na poziomie około 0,30 w hurcie to sprzedaz byłaby taka sama .

 

ja osobiscie jako handlarz ceny zjechałem na maxa jak wszyscy a handlu niema , i jakoś pani Zosia z zieleniaka jak brała kiedys 2 skrzynki jaj po 0,50 tak teraz bierze

nawet troche mniej towaru po 0,35,(słowo zostało usunięte) czary???

Od dawna wiadomo, że cena jajka nie ma większego znaczenia na jego popyt. Wielokrotnie było już tak, że tanie jajko stało na magazynach a jak było drogo to towar schodził jak szalony.

Po za tym pamiętajmy, że w detalu są mniejsze zawieruchy cenowe niż w detalu. Klient końcowy (konsument) niewiele ma z dzisiejszych obniżek w hurcie.

Ceny opuszczają sami hodowcy chcąc się pozbyć nadmiaru produkcji. Najwięcej opuszczają Ci, co rok temu cwaniakowali budując nowe kurniki. Dzisiaj gotują się z towarem z tych ich nowych "inwestycji".

Zależność jest taka: Mało jaj= wysoka cena. Dużo jaj= niska cena. A popyt zawsze jest na podobnym poziomie. Jak będziecie stawiali kurniki bez opamiętania, to wszyscy bardzo negatywnie to odczujemy.

 

Ale co ja tam wiem

Więcej kurników, więcej klatek i więcej kur w klatkach ! Przecież i tak wszystkiemu winni będą handlarze !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprostowanie:

miało być: "... Po za tym pamiętajmy, że w detalu są mniejsze zawieruchy cenowe niż w hurcie..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niedługo z polski zostanie tylko tablica z napisem POLSKA

 

 

na granicy polsko-niemieckiej w Kolbaskowie nie ma nawet takiej tablicy z napisem POLSKA i nie wiem jadac autem czy jeszcze jestem w niemczech czy juz w polsce...ale ja jako stary tubylec orietuje sie ze jestem w Polsce po naszych "znakomitych"drogach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale co ja tam wiem

Więcej kurników, więcej klatek i więcej kur w klatkach ! !

 

Jak nie wiesz to siedź cicho i przestań pisać głupstwa na temat hodowców. Wszyscy doskonle wiedzą ze nie można stać w miejscu. Wy też inwestujecie w nowe pakowalnie samochody bo przepisy tego wymagają, a te kut.sy urzędasy nie mają nic innego do roboty tylko jeżdżą na kontrlę i mandaty nam po 500 wpier.dalają

 

Ps.

Hej zielone debile, zobaczcie co żeście wywalczyli, jaką truciznę waszym obywatelom sprowadzają z ukrainy ze stanów, iindii, brazyli i meksyku, a może sami sprowadzacie te śmierdzące jaja i zafajdany proszek, dlatego mamy takie przez was uchwalone poj.bane dyrektywy

 

Od 31.12.2012r. nie jestesmy żadną konkurencją dla krajów po za UE gdzie nie obowiązują nas jednakowe przepisy odnośnie dobrostanu i żywienia zwierząt, oraz programu salmonelii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...