Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

przeor, na rekolekcjach jesteś?

 

GOTÓW !!!

 

...wyspowiadać się chcesz???

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przeor, na rekolekcjach jesteś?

 

GOTÓW !!!

 

...wyspowiadać się chcesz???

 

138spowiedzspowiedzksia.gif

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś dostałam odpowiedź z ministerstwa dotyczącą moich przemyśleń:

 

Zgodnie z rozporządzeniem wykonawczym Komisji (UE) nr 88/2013 z dnia 31 stycznia 2013 r. zmieniającym decyzję 2007/777/WE i rozporządzenie (WE) nr 798/2008 w odniesieniu do wpisów dotyczących Ukrainy w wykazach państw trzecich, z których dozwolone jest wprowadzanie do Unii niektórych rodzajów mięsa, produktów mięsnych, jaj i produktów jajecznych, Ukraina została umieszczona na liście państw trzecich, z których zezwala się na przywóz do UE produktów przeznaczonych do spożycia przez ludzi, m.in. takich jak: świeże mięso drobiowe, jaja klasy B (do przetwórstwa), produkty jajeczne.

 

Umieszczenie Ukrainy na liście państw trzecich, z których zezwala się na przywóz do UE (jak i tranzyt przez UE) w/w produktów pochodzenia zwierzęcego oznacza, że państwo to spełnia odpowiednie wymagania w zakresie zdrowia zwierząt, z których pozyskano te produkty – jest to jeden z warunków przywozu do UE (jak i tranzytu przez UE).

 

Jaja i produkty jajeczne przywożone do Polski, mogą pochodzić wyłącznie z zatwierdzonych przez Komisję Europejską lub Głównego Lekarza Weterynarii zakładów na Ukrainie. W chwili obecnej brak jest zakładów na Ukrainie zatwierdzonych przez Komisję Europejską, jak i przez Głównego Lekarza Weterynarii do przywozu w/w produktów pochodzenia zwierzęcego.

 

Przypadki stwierdzenia na polskim rynku dystrybucji jaj spożywczych lub produktów jajecznych pochodzących z zakładów w państwach trzecich innych niż te zawarte na listach umieszczonych na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii (http://www.wetgiw.gov.pl/index.php?action=szczegoly&m_id=33&kat_id=4517), należy zgłaszać do właściwych organów Inspekcji Sanitarnej, Inspekcji Jakości Artykułów Rolno-Spożywczych oraz do właściwego Powiatowego Lekarza Weterynarii.

 

UKRAINO - nie spoczniemy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trzeba dać namiar odpowiednim służbom kto takiego czarnobyla sprowadził.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Też mam takie telefony ale L idzie bez problemu po 0,24 w hurcie , ta której busy nie wywiozą

 

ciekawe po ile Pan sprzedajesz w detalu ??? mistrzowie biznesu i zwalenia rynku

 

do wczoraj płaciłem swojemu stałemu i jedynemu producentowi za L -o,30

za M -0,29 ( średnio 8-10 palet w tygodniu) i z dobrym zyskiem sprzedawałem na swoim terenie ,aż pokazał sie nowy dostawca-producent szukający zbytu i zwalił ceny na dół , nic nie sprzedał tylko wyjaśnił klarownie na sklepacvh po ile dzisiaj jest jajko

 

od poniedziałku mój stały dostanie 7 gr. mniej na sorcie , gratulacje -sami rozwalacie rynek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Też mam takie telefony ale L idzie bez problemu po 0,24 w hurcie , ta której busy nie wywiozą

 

ciekawe po ile Pan sprzedajesz w detalu ??? mistrzowie biznesu i zwalenia rynku

 

do wczoraj płaciłem swojemu stałemu i jedynemu producentowi za L -o,30

za M -0,29 ( średnio 8-10 palet w tygodniu) i z dobrym zyskiem sprzedawałem na swoim terenie ,aż pokazał sie nowy dostawca-producent szukający zbytu i zwalił ceny na dół , nic nie sprzedał tylko wyjaśnił klarownie na sklepacvh po ile dzisiaj jest jajko

 

od poniedziałku mój stały dostanie 7 gr. mniej na sorcie , gratulacje -sami rozwalacie rynek

Na twoim miejscu miałbym trochę szacunku do inteligencji producentów .Handlarz pisze że płacił za M 0,29 heheh dobre sobie jesteś poprostu zły że ci złodziejski zarobek spadł jak czytam takich krętaczy to mi się bebechy przewracają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Też mam takie telefony ale L idzie bez problemu po 0,24 w hurcie , ta której busy nie wywiozą

 

ciekawe po ile Pan sprzedajesz w detalu ??? mistrzowie biznesu i zwalenia rynku

 

do wczoraj płaciłem swojemu stałemu i jedynemu producentowi za L -o,30

za M -0,29 ( średnio 8-10 palet w tygodniu) i z dobrym zyskiem sprzedawałem na swoim terenie ,aż pokazał sie nowy dostawca-producent szukający zbytu i zwalił ceny na dół , nic nie sprzedał tylko wyjaśnił klarownie na sklepacvh po ile dzisiaj jest jajko

 

od poniedziałku mój stały dostanie 7 gr. mniej na sorcie , gratulacje -sami rozwalacie rynek

 

Dostarczam sobie spokojnie eMke do cukierni po 0,37 a tu podjeżdża mi jakiś handlarzyna i składa w cukierni ofertę po 28 groszy !

Dla handlarzy to najlepszy moment do zdobywania nowych punktów bo mają dostęp do taniego jajka. Składają więc oferty po bzdurnych cenach a później (jak cena rośnie) mają pretensję, że na fermach cena jest wyższa, niż oni wstawiają do detalu !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Też mam takie telefony ale L idzie bez problemu po 0,24 w hurcie , ta której busy nie wywiozą

 

ciekawe po ile Pan sprzedajesz w detalu ??? mistrzowie biznesu i zwalenia rynku

 

do wczoraj płaciłem swojemu stałemu i jedynemu producentowi za L -o,30

za M -0,29 ( średnio 8-10 palet w tygodniu) i z dobrym zyskiem sprzedawałem na swoim terenie ,aż pokazał sie nowy dostawca-producent szukający zbytu i zwalił ceny na dół , nic nie sprzedał tylko wyjaśnił klarownie na sklepacvh po ile dzisiaj jest jajko

 

od poniedziałku mój stały dostanie 7 gr. mniej na sorcie , gratulacje -sami rozwalacie rynek

 

Dostarczam sobie spokojnie eMke do cukierni po 0,37 a tu podjeżdża mi jakiś handlarzyna i składa w cukierni ofertę po 28 groszy !

Dla handlarzy to najlepszy moment do zdobywania nowych punktów bo mają dostęp do taniego jajka. Składają więc oferty po bzdurnych cenach a później (jak cena rośnie) mają pretensję, że na fermach cena jest wyższa, niż oni wstawiają do detalu !!!

 

A ten handlarzy , to sam to jajo wyprodukował , czy może kupił od producenta , no chyba ze taniej sprzedaje jak kupuje . Ale będzie jazda , dla pocieszenia producentów nie pajacow , im większy dół tym wieksz gorka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cztery dni temu w netto kupilem jaja za 12.70 ..... kupilem paletke zapakowana w folie co to i jak z jakoscia dzis chcialem sprawdzic po numerze czy te na promocji za 6.99to te same ... i niestety te co kupilem okazalo sie ze nie maja pieczatki ..gdzie jest weterynaria gdzie sanepid ..... dzis te na promocji mialy pieczatke....jaja byly do godziny 9 ... po 3 po 5 paletek nosili .. jesli nie ma ograniczen w ilosci kupna to moze znaczyc ze maja ile chca a w tedy....(słowo zostało usunięte) ze sprzedaza jaj po normalnej cenie ....a co za tym idzie tez kupno od producenta....

 

do dzis mam czyste sumienie place wspolpraca od lat

0- 40gr

xl-36gr

l-33gr

s -30gr

chodz mialem propozycje kupna xl po 33gr i to od posrednika i to dwa tygodnie temu ..

c

nie tylko ja płaciłem więcej niz inni

repo wyobraź sobie ,ze są handlarze , którzy współpracują z producentem na zdrowych zasadach , ja ze swoim działamy juz 17 lat i nie szukam innego , wcale mi nie zależy aby padł , za długo sie znamy i nie jedna biede przeżyliśmy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ten handlarzy , to sam to jajo wyprodukował , czy może kupił od producenta , no chyba ze taniej sprzedaje jak kupuje . Ale będzie jazda , dla pocieszenia producentów nie pajacow , im większy dół tym wieksz gorka

Na pewno sam nie wyprodukował. Kupił zapewne od tego, który:

 

1. za bardzo uzależnił się od handlarzy (czyt. za bardzo uwierzył w to, że producenci są od produkowania a nie od handlowania).

 

2. w czasie hossy cwaniakował i w trakcie wymiany klatek znacznie powiększył swoją produkcję.

 

 

MNIEJ JAJ = Wyższa cena !

 

Panowie (i Panie) producenci. Produkujcie tyle, ile sami możecie sprzedać bez udziału pośredników ! Nie liczcie na handlarzy skoczków !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale będzie jazda , dla pocieszenia handlarzy nie gejów, im większy dół tym większa górka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ceny rozwalone na max-a sa firmy ktore maja mniejsza obsade i sobie radza kazdy z was wie i towar jest swiezy i drozszy a i sa fermy gdzie dzisiejsze jajo bedzie jeszcze po swietach i proponuja odbor zeby tylko miejsce zrobic boza chwile bedzie cieplo i sami wiecie jak sie to skonczy dzisiaj znajomy mowil ze czysci magazyn jak bym chcial to sprzeda L po 0,17 brutto dzwonil do paru odbiorcow bo i koledze obok po tyle proponowal szok jakie czyszczenie po tyle magazynu chyba pierwszego z 6 pelnych. A ukraina nas do.je.buje jak w pierwszej polowie meczu tyle jaki export ruszyl chyba na markety lub po 2,05 zlza kg plus transport

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
XL 44-55gr

L 34-48 gr

M 30-43 gr

S 24-32 gr

T 20-25 gr

Wywóz osobisty

 

 

 

A po ile sprzedajesz to co ci zostanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Też mam takie telefony ale L idzie bez problemu po 0,24 w hurcie , ta której busy nie wywiozą

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To bylo proste pytanie , piszesz ze reszte zabiera handlarz , tylko pytam po ile to dla ciebie za duzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko sie z Toba droczę , każdy wie po ile jest jajo i każdy wie jaki producent jest wstanie sam rozwieść swój towar Problem polega na tym , ze takie osoby jak ty i pajac powodują (może) ze reszta producentów czeka na te wasze wymarzone wzrosty ceny jaj i nie zmniejszają produkcji , dlatego właśnie do wakacji nic sie nie zmieni

 

Jak będziecie dokładać kilka miesięcy to podziękujcie zaklinacza deszczowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Problem polega na tym , ze takie osoby jak ty i pajac powodują (może) ze reszta producentów czeka na te wasze wymarzone wzrosty ceny jaj i nie zmniejszają produkcji , dlatego właśnie do wakacji nic sie nie zmieni

 

Jak będziecie dokładać kilka miesięcy to podziękujcie zaklinacza deszczowa

 

Te... szkaradny geju o ile zmiejszyłeś swoją produkcje, czekasz obojniaku aż inni za ciebie to zrobią coo... ?

Ps.

długo jeszcze musimy poczekać na te wymarzone ceny, oj długo, tak jak czekamy na wiosnę tego roku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze.... czemu my musimy wycinać stada, które jeszcze na siebie nie zarobiły?

Po drugie.... czemu te uwagi nie są kierowane do handlarzy i przetwórstwa, którzy sprowadzają setki ton tego brazylijsko meksykańskiego proszeku, oraz czrnobylskich jaj?

 

Pytam się .... Ile jest naszej winy ?

- to wasza jest pazerność, gdy byście tego świństwa nie sprowadzali byście też nie narzekali - spadać

Ps.

Oni się rozwijają a my co, mamy na to spokojnie patrzeć?

Ludzi co rok na świecie przybywa, więc żarcie trzeba produkować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...