Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

Już mi się nie chcę śledzić tego biadolenia. "producenci" (jeżeli co niektórych mogę tak nazwać) Płaczecie jak jakieś dzieci.... Jeżeli nie macie pojęcia o biznesie a tatuś dał kase na kurnik lub przejeliście po nim to zmieńcie dyscyplinę bo tylko Ci co mają trochę rozumu cierpią... Cenę kształtuje (jak to się ładnie mówi) rynek - ale kto jest tym rynkiem??? Utrzymajmy ceny na poziomie opłacalności tj. około 20gr za M i nic w dół A nie ci co najbardziej płaczą to puszczają i po 12gr więc i ja również muszę się dostosować. CZY MA BYĆ SYTUACJA Z PRZED 3 LAT ŻE BANKI WRESZCIE DO WAS ZAPUKAJĄ PO RATĘ????

ps. A może i dobrze kilku błaznów odpadnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak biedronka mówiła to się śmiali co niektórzy ceny nie ma i nie będzie .... dziś rozmawiałem z jednym z większych producentów w Polsce i mówi że na dziś przy obecnej obsadzie i cenie ok. 30 zł do skrzynki dziennie dopłaca........ ale powiedział też że niedługo 60 zł. będzie miał na czysto tylko trzeba ten chlew jak go nazwał wytępić ....... tzn. poniżej 100 000 kur musi przestać istnieć i wtedy będzie git.... dodam tylko że docelowo chce rozbudować do 3 mln. kur w ciągłej produkcji........ nie wiem czy tak będzie ale zazwyczaj miał racje gdy coś mówił to tak było.

ceny dalej atrakcyjne.....

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopóki dopóty do naszego przemysłu będzie napływał tani proszek jajeczny, oraz jaja z UK to paszę możemy mieć po 900-1000zł i tak nie damy rady z nimi konkurować...

ps.

Inspekcja Wet. szuka tylko nielegalnego mięsa, a na proszek i jaja mają klapki na oczach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

biedronko, znam takich hodowców co mają do 100tys kur i nie narzekają bo mają male kredyciki, sami ogarniają sprzedaż, na dostatek kręcą sobie pasze także... nie zgodziłbym się z tym ekonomistą.

Zapytaj go jakie ma obciążenie w Banku na jedną kurę, czy jak ten do 100tys kur ma 10-15zł czy 40-70zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawe co ten hodowca ma swojego, podejrzewam że nie swoimi tylko bankowymi samochodami jeździ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla przypomnienia ...

 

XL - ?

L - ?

M - ?

 

- jakie mamy ceny po za hodowcami tylko w dalszym handlu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przy obecnych obsadach nie będzie opłacalności produkcji tak długo, jak cena paszy nie spadnie poniżej 1000 zł. Dotyczy to całej Europy. Jeżeli żniwa będą udane, to jest szansa na końcówkę roku. To jest chore, żeby inwestować w nową kaltkę po 35 zł. na kurę a teraz ma stać pusta... Inna alternatywa - dokładać do jednego jaja 10groszy. Co za kur....ski biznes
Przecież debilu tu nie chodzi o cenę paszy tylko o nadprodukcję. Cena paszy jest dla wszystkich podobna. Pasza po 900 to za jajko L 0.15 zł. I tak w kółko.

Kumasz bizneschłopku???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

on mi się nie zwierza ale lużno rozmawialiśmy jak koledzy także te bużki to do żony a nie się naśmiewać sam dziś się drapie po głowie ale widocznie ma dłu......gie konto skoro go stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SPRZEDAM JAJA (2PL ściółka )

cena od 29.04.2013 do 05.05 .2013rok

M=0.30 gr

+7% WAT

z transportem do 200 km

ilość ok 3 palet

tel: 797 570 250

tel; 500 139 301

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SPRZEDAM JAJA (2PL ściółka )

cena od 29.04.2013 do 05.05 .2013rok

M=0.30 gr

+7% WAT

z transportem do 200 km

ilość ok 3 palet

tel: 797 570 250

tel; 500 139 301

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przy obecnych obsadach nie będzie opłacalności produkcji tak długo, jak cena paszy nie spadnie poniżej 1000 zł. Dotyczy to całej Europy. Jeżeli żniwa będą udane, to jest szansa na końcówkę roku. To jest chore, żeby inwestować w nową kaltkę po 35 zł. na kurę a teraz ma stać pusta... Inna alternatywa - dokładać do jednego jaja 10groszy. Co za kur....ski biznes :evil:
Przecież debilu tu nie chodzi o cenę paszy tylko o nadprodukcję. Cena paszy jest dla wszystkich podobna. Pasza po 900 to za jajko L 0.15 zł. I tak w kółko.

Kumasz bizneschłopku???

 

Debil to cie zrobił i mógł lepiej drzewa narąbać...

Myj częściej łeb jak wracasz z kurnika bo widać że ptaszyniec zaatakował ci ostatni zwój.

A cena paszy ma wpływ na koszt produkcji a nie na cenę jaja, jak tego nie wiesz to jesteś ostatni cep.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie naśmiewać się sam dziś się drapie po głowie ale widocznie ma dłu......gie konto skoro go stać.

 

biedronko, po której głowie się drapie, jakiego ma dłu....go skoro go stać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
cześć. piszecie za cena PL3 XL to jakieś 50gr/szt a tu dzisiaj w tesco 10szt 8.99 Panowie i Panie omijajcie handlarzy!!

 

 

 

Ale ty spostrzegawczy jesteś, tak jest od lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedy ten jajczarek wypoczywa jak stale przy komputerze.

ja jutro ruszam i do niedzieli sielanka .....

czesc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przy obecnych obsadach nie będzie opłacalności produkcji tak długo, jak cena paszy nie spadnie poniżej 1000 zł. Dotyczy to całej Europy. Jeżeli żniwa będą udane, to jest szansa na końcówkę roku. To jest chore, żeby inwestować w nową kaltkę po 35 zł. na kurę a teraz ma stać pusta... Inna alternatywa - dokładać do jednego jaja 10groszy. Co za kur....ski biznes
Przecież debilu tu nie chodzi o cenę paszy tylko o nadprodukcję. Cena paszy jest dla wszystkich podobna. Pasza po 900 to za jajko L 0.15 zł. I tak w kółko.

Kumasz bizneschłopku???

 

Debil to cie zrobił i mógł lepiej drzewa narąbać...

Myj częściej łeb jak wracasz z kurnika bo widać że ptaszyniec zaatakował ci ostatni zwój.

A cena paszy ma wpływ na koszt produkcji a nie na cenę jaja, jak tego nie wiesz to jesteś ostatni cep.

Ja jestem z in vitro. Więc uświadamiam cię , że tym nie zajmują się debile.

Co do reszty to nie będę polemizował. Ale po takim rozumowaniu widać rynkowe efekty.

Ale ty i tak nie kumasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kiedy ten jajczarek wypoczywa jak stale przy komputerze.

ja jutro ruszam i do niedzieli sielanka .....

czesc

 

Tam gdzie jestem deszcz popadał stąd na dworze jest duża wilgotność, więc siedzę w skromnym pokoiku przy stoliku w gorącym klimaciku i stukam w swoim tableciku.

 

- o 22godz (za pół godziny). idziemy z kolegami do Angielskiego Pubu łyknąć piwko bo w gardełku nam zaschło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...