Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

A ja powiem tak mamy czerwiec, wiec zaraz wroci jajeczko z przepierzenia i to pokarze kierunek ceny

 

I nie bedzie wesolo, ale mamy tu dwoch producentow detalistow (jeden nawet laduje tira w detalu) ktorzy maja tak wielki ubaw, wiec cena jeszcze nie jest za niska , to coz tak jak pisal wstrzymujcie jajo bo bedzie "drozej" tak jak od kwietnia

mialo byc drozej

Zal naprawde zal i zero polotu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie brednie bo ja też znam kilka ferm które też dały na przetrzymanie idąc w przepierzanie.........

Jajczarku pamiętaj o tabletkach na noc... bo rano cię głowa rozboli....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

biedronko, pamiętaj o jednym drinku mniej na noc... bo rano cię głowa rozboli....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie ma się co oszukiwać wszystko poniżej 300 000 szt. hodowli musi upaść ... nie wytrzyma konkurencji potentatów ponieważ oni zawsze znajdą inną kasę na produkcje np. duży kredyt , termin w paszarniach zamiast 60 dni to 90 lepszą cenę na wybijalnii o 0,50 gr. lepszą cenę w paszarni o 100 zł i tak w koło ale z nimi będą się wszyscy liczyć bo jak taki jeden pójdzie to ...... nie muszę kończyć kto stołki potraci w zarządzie..... im nie pozwolą nigdy nigdy nigdy upaść .i to samo czeka małych handlarzy i hurtownie......

czesc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przetwórstwo obniża cenę z 1,90 na 1,60 zł/kg Mają ful jajka.

Tak kiepskiego zbytu w detalu od dawna nie było. Przekłada się to oczywiście na zbyt w hurcie. I nie pomogą tu żadne zaklęcia Jajczarka (chociaż chłop się stara i fajnie byłoby, gdyby jego przepowiednie się sprawdziły). Na chwilę obecną i na dzisiejszy poziom popytu mamy niestety jeszcze zbyt dużą produkcję. Dużo ferm zamiast przepierzać zaczyna pomału wybijać kury. Niestety, przy dzisiejszym zbycie i dzisiejszym poziomie cen to wszystko mało.

Drogi Jajczarku, żeby ceny wróciły do normalnych poziomów musimy WSZYSCY znacznie ograniczyć produkcję.

Jeśli wybijesz połowę stada to wtedy na pewno, i mogę Ci to zagwarantować, jak przyjedzie do Ciebie h..... z pytaniem o jajko to mu odpowiesz, że nie ma, i że u Ciebie jajko na zapisy.

Ludzie, pomyślcie trochę. Wystarczy ograniczyć produkcję a będziemy mieli eldorado. Lepiej sprzedać jedno jako za 50 gr.(zarobek) niż 30 jaj po 20 gr.(dokładka). Chyba lepiej, żeby handlarz jeździł i szukał towaru, niż miał go pod dostatkiem i przebierał w ofertach dyktując ceny, prawda ?

Ja zacząłem od siebie i w momencie wymiany klatek ograniczyłem produkcję o ok 20% , a teraz jadę połową produkcji. I całe szczęście. Żal mi tych, co nastawiali kurników (żeby mieć więcej niż sąsiad) i teraz się gotują z jajkiem. No ale sami są sobie winni. Szkoda tylko, że cierpią przez nich też inni hodowcy (ci myślący bardziej racjonalnie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie nie ma się co oszukiwać wszystko poniżej 300 000 szt. hodowli musi upaść ... nie wytrzyma konkurencji potentatów ponieważ oni zawsze znajdą inną kasę na produkcje np. duży kredyt , termin w paszarniach zamiast 60 dni to 90 lepszą cenę na wybijalnii o 0,50 gr. lepszą cenę w paszarni o 100 zł i tak w koło ale z nimi będą się wszyscy liczyć bo jak taki jeden pójdzie to ...... nie muszę kończyć kto stołki potraci w zarządzie..... im nie pozwolą nigdy nigdy nigdy upaść .i to samo czeka małych handlarzy i hurtownie......

czesc

 

dobrze ze się w tym przedziale nie łapię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Handlarze też w końcu chcą pośmigać bentleyami, ile można X6 śmigać

 

Jak wy h....... będziecie jeździć bentleyami, to my będziemy latać już własnymi helikopterami

 

Przy takich cenach to na pewno

 

Uważasz że z drobiarstwa tylko żyjemy?

 

 

W sumie to masz rację z czegoś trzeba dokładać , zamiatacie ulice na pół etatu??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...