Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

Zrozumcie,że to jest koniec jajczanego 10 letniego eldorado. Wpadliście nioskarze we własne koniunkturalne sidła i nie ma dla was ratunku. Część ferm padnie tak jak w latach 98-00 A wasze nowe życie, ale tylko wybranych, zacznie się na planowanych długoterminowych marżach rzędu 15-20% Chodzi o planowaną produkcję dla stałego odbiorcy, który zadba o stałą cenę i przede wszystkim jakość. Dzisiaj detal zasypany jest starym śmierdzącym, zapleśniałym jajem i konsumenci boją się go kupować, co nie wpływa na wzrost konsumpcji.

Ciężkie czasy ( nie okres ) przed chodowcami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zrozumcie,że to jest koniec jajczanego 10 letniego eldorado. Wpadliście nioskarze we własne koniunkturalne sidła i nie ma dla was ratunku. Część ferm padnie tak jak w latach 98-00 A wasze nowe życie, ale tylko wybranych, zacznie się na planowanych długoterminowych marżach rzędu 15-20% Chodzi o planowaną produkcję dla stałego odbiorcy, który zadba o stałą cenę i przede wszystkim jakość. Dzisiaj detal zasypany jest starym śmierdzącym, zapleśniałym jajem i konsumenci boją się go kupować, co nie wpływa na wzrost konsumpcji.

Ciężkie czasy ( nie okres ) przed chodowcami.

 

Wymiana informacji a nie twoich marzeń

 

ps.

stare zapleśniałe masz u swoich odbiorców na budach, gdzie trzymają na słońcu w tem. 30C, gdybyś swoje jaja na takim słońcu trzymał, też by ci zbrązowiały i szybciej się postarzały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Najlepsze jest to że handlarzyki kupują na fermach 70 tysięcznych i pitolą "nawstawialiście" , kto ? Mówicie o Borkowskim. Kupujecie u niego - pewnie nie - już nie będę pisać dla czego , bo się będziecie dąsać.

Ja jestem producentem a nie handlarzem i mogę wskazać kilku takich hodowców, którzy przy okazji wymiany klatek zwiększyli produkcję. Jest ich całkiem sporo.

A o towarzystwie Żuromińskim to już lepiej w ogóle nie wspominać. Co niektórzy z tego zagłębia w ogóle chyba nie prowadzą żadnych kalkulacji. No, może oprócz jednej: kurnik ma być większy niż u sąsiada !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zrozumcie,że to jest koniec jajczanego 10 letniego eldorado. Wpadliście nioskarze we własne koniunkturalne sidła i nie ma dla was ratunku. Część ferm padnie tak jak w latach 98-00 A wasze nowe życie, ale tylko wybranych, zacznie się na planowanych długoterminowych marżach rzędu 15-20% Chodzi o planowaną produkcję dla stałego odbiorcy, który zadba o stałą cenę i przede wszystkim jakość. Dzisiaj detal zasypany jest starym śmierdzącym, zapleśniałym jajem i konsumenci boją się go kupować, co nie wpływa na wzrost konsumpcji.

Ciężkie czasy ( nie okres ) przed chodowcami.

Ty, Alojz. A gdzie To nasze dziesięcioletnie eldorado ? Musiałem je chyba przespać.

Marża 15-20% ? Gdzie i z kim mam podpisać taką umowę ? W ciemno mogę ją podpisać nawet na 20 lat !

Oj Alojz. Nie pal więcej bo głupoty gadasz. A jeśli to nie przez trawę, to tym gorzej o Tobie świadczy i o Twojej inteligencji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koszty plus 5-10% marży w zupełności każdemu z nas hodowców by wystarczyło za 24 godzinną prace i ryzyko.

My nie jesteśmy tacy zachłanni jak wy h......, dla was 50-100% przebicia jest jeszcze za mało.

Za taka leserkę więcej niż 2-5% bym wam nie dał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koszty plus 5-10% marży w zupełności każdemu z nas hodowców by wystarczyło za 24 godzinną prace i ryzyko.

Też podpiszę, dajcie mi tylko taką umowę ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jeśli będzie tak dalej to trzeba będzie się brać za produkcje brojlera ale takiego zdrowego , koledzy ze ściółki już zaczynają produkować ..

 

Rozważam produkcje brojlera w klatce od odchowu- super wyniki słyszałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i handel stanął na amen. Nie biorą już nawet ci co nie płacą....tiaaa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wam teraz ? ja mam tak od tygodnia:(:( chyba wszyscy wpieprzają truskawki z makaronem .

1B -0,17-0,19 bez problemu oferują fermy ale co to ma za znaczenie jak nie idzie sprzedać w żadnych pieniądzach ,nawet oddając na groszu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie kol.tu nie o cene chodzi poprostu niemaja apetytu konsumenci na jaja szkoda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem wam szczerze ze ja np bardzo lubie jesc jaja i to w kazdej postaci ale jak sobie przypomne kiedy je ostatnio jadłem to faktycznie było to dawno. Ostatnio wcinam czereśnie i te inne zielenizny, w zasadzie przy tej temperaturze nie mam checi na nic innego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to pośrednik sprzeda jajko po 0,40 zł czy hodowca ( swoim busikiem ) po 0,35 zł to nie wpłynie to na wielkość sprzedaży. Jajka jest po prostu za dużo.

A podjazdy cenowe hodowców powodują tylko niepotrzebne zbijanie ceny.

Kiedyś Ameryka miała kryzys nadprodukcji zboża i nadwyżkę topiła w oceanie. Ale to co zostało sprzedawali 2x drożej.

Tylko czy nasi pseudo biznesmeni to rozumieją?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...