Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

Zasadniczo wymiana klatek opózniła w czasie obecny kryzys. Gdybyśmy nie wymieniali tego złomu to napewno produkcja bylaby teraz dużo wieksza. Inna sprawa, że gdybym nie musiał wymieniać klatek to teraz bym sobie spokojnie czekał na lepsze czasy i nie płakał, że kasy na pasze nie ma o ratach kredytu nie wspomne. Po wymianie klatek mam 30% mniejszą obsade. Zaraz bede jechał na 30% obecnych możliwości. Czyli było 70 tyś. zaraz bedzie 12tyś. KURCZAKI kiedys musi być lepiej. Nie opłaca się produkować trzeba handlować.

Nie każdy jest ten zły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wszystko się robi żeby zniszczyć nasze dobiarstwo - SKUR. WYSYNY

Nasze drobiarstwo niszczą Ci, co stawiają nowe kurniki a później nie mają co z jajem robić i puszczają towar po bzdurnych cenach. Chcesz, mogę podać nazwiska ale byłoby to chyba niezbyt eleganckie. Takich hodowców jest w kraju mnóstwo. Debi.le. Nawstawiali kur a dzisiaj dzwonią i płaczą, żeby oDebra1ć od nich choć kilka palet bo już na paszę nie mają. Dzwonią i płaczą, że skoro ja jadę połową produkcji, to na pewno uda mi się upłynnić też ich towar.

Ludzie, opamiętajcie się ! Poczytajcie to forum (chociaż zeszło na psy) i wyciągnijcie wnioski ! Mniej kur = zysk.

 

Debil jest ten kto stoi w miejscu ...

- Wes się lepiej za handel może to ci lepiej wyjdzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

produkcja zależy u kogo -10gr na jaju czasami i więcej

handel + 20gr na jaju i lepiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ceny jajków

 

hurt

ex - nie ma tematu ale jak już to 36

0 - 21-27( stara kura - młoda kura)

1a - 20-25

1b 18-23

2a 17-20

 

lokalnie

 

ex - 50

0 - 48-50

1a 30-40

1b 28-36

2a 26-34

 

detal

ex - 60

0 - 53

1a - 47

1b - 43

2a - 40

2b - 33

stłuczka - 27

brudne - 33

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny na następny tydzień:

S - 0,40

0- 0,30

1A- 0,22 - 0,24

1B- 0,20 - 0,22

2A - 0,18 - 0,20

2B - 0,17

CENY NA REJON ŚLĄSK I DOLNY ŚLĄSK.

POZDRAWIAM! i oby tak dalej cenka pęka....w GÓRE!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wam się trochę poprzewracało w głowach jak piszecie o Bóg wie jakich marżach. - Piszcie trochę bliżej rzeczywistości , bo mnie to wk... wia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wam się trochę poprzewracało w głowach jak piszecie o Bóg wie jakich marżach. - Piszcie trochę bliżej rzeczywistości , bo mnie to wk... wia.

podaj swoje ceny a nie piszesz co cie wk..urwia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ceny na następny tydzień:

S - 0,40

0- 0,30

1A- 0,22 - 0,24

1B- 0,20 - 0,22

2A - 0,18 - 0,20

2B - 0,17

CENY NA REJON ŚLĄSK I DOLNY ŚLĄSK.

POZDRAWIAM! i oby tak dalej cenka pęka....w GÓRE!!!!

 

 

 

Dobrze sie czujesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a biedronka to nie musi wrócić wcześniej z wakacji ??

 

 

Zdeptali ją na plaży przy bagienku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będę pisał cen , bo tu i tak każdy ubarwnia w jedną lub drugą stronę - prawdy na forum się nie dowiesz....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie będę pisał cen , bo tu i tak każdy ubarwnia w jedną lub drugą stronę - prawdy na forum się nie dowiesz....

pierniczysz głupoty następny który nie podaje cen

lubisz nabijać posty to zmień branże

w cyrku lubią klaunów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla przypomnienia ...

 

XL - 0,40 / 0,46

L - 0,30 / 0,37

M - 0,25 / 0,32

 

Netto, bez pomocy h .....

 

Ceny u większości hodowców na fermie ( brutto)

 

XL - 0,32 / 0,35

L - 0,22 / 0,24

M - 0,16 / 0,18

 

- miłego dnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie będę pisał cen , bo tu i tak każdy ubarwnia w jedną lub drugą stronę - prawdy na forum się nie dowiesz....

 

- każdy h..... zaniża

- każdy h..... zawyża

- trzeba wyposrodkowac jednego i drogiego wtedy będziesz miał prawdziwe ceny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

....odpoczywać nie potrafisz??? Do kościoła byś poszed i pomodlił o drobiarstwo!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
....odpoczywać nie potrafisz??? Do kościoła byś poszed i pomodlił o drobiarstwo!!

 

Wystarczy ze ty się modlisz o upadłość hodowców

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...modlę się o rozum dla całej Twojej rodziny!!! Tacy jak ty niszczą drobiarstwo!!! Ktoś, co robi coś ,bez zastanowienia to lepiej żeby nic nie robił!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co za brednie wypisujesz, jeśli twoja rodzina ma tyle pod sufitem co ty, to jej serdecznie współczuje - obys był takim gospodarzem jak .....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ceny na następny tydzień:

S - 0,40

0- 0,30

1A- 0,22 - 0,24

1B- 0,20 - 0,22

2A - 0,18 - 0,20

2B - 0,17

CENY NA REJON ŚLĄSK I DOLNY ŚLĄSK.

POZDRAWIAM! i oby tak dalej cenka pęka....w GÓRE!!!!

 

 

 

Dobrze sie czujesz?

 

Tak dobrze się czuję!!! i będę czuł się lepiej jak pójdzie chociaż jeszcze trochę do góry i pasza pójdzie w dół!!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ceny na następny tydzień:

S - 0,40

0- 0,30

1A- 0,22 - 0,24

1B- 0,20 - 0,22

2A - 0,18 - 0,20

2B - 0,17

CENY NA REJON ŚLĄSK I DOLNY ŚLĄSK.

POZDRAWIAM! i oby tak dalej cenka pęka....w GÓRE!!!!

 

 

 

Dobrze sie czujesz?

 

Tak dobrze się czuję!!! i będę czuł się lepiej jak pójdzie chociaż jeszcze trochę do góry i pasza pójdzie w dół!!!!!!!!!!

 

 

 

 

 

Ale o co chodzi ? Patrząc na dolna granice to są bardzo przyzwoite ceny .Powinna cena 1A podskoczyć 0,30 Hodowca miałby trochę łatwiej , a na sprzedaż wpływu by to raczej nie miało .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wszystko się robi żeby zniszczyć nasze dobiarstwo - SKUR. WYSYNY

Nasze drobiarstwo niszczą Ci, co stawiają nowe kurniki a później nie mają co z jajem robić i puszczają towar po bzdurnych cenach. Chcesz, mogę podać nazwiska ale byłoby to chyba niezbyt eleganckie. Takich hodowców jest w kraju mnóstwo. Debi.le. Nawstawiali kur a dzisiaj dzwonią i płaczą, żeby oDebra1ć od nich choć kilka palet bo już na paszę nie mają. Dzwonią i płaczą, że skoro ja jadę połową produkcji, to na pewno uda mi się upłynnić też ich towar.

Ludzie, opamiętajcie się ! Poczytajcie to forum (chociaż zeszło na psy) i wyciągnijcie wnioski ! Mniej kur = zysk.

 

Debil jest ten kto stoi w miejscu ...

- Wes się lepiej za handel może to ci lepiej wyjdzie

 

No to teraz wyobraź sobie co to by było, gdyby podobnie rozumowali wszyscy hodowcy w kraju. Kredyt na budowę kurnika wziąć jest bardzo łatwo. Nawet teraz. No to może ja jakiś głupi jestem, i zamiast ograniczać produkcję, powinienem nowy obiekt wybudować i kolejne 100 tys kur zasiedlić. I mój sąsiad też tak powinien zrobić (żeby nie stać w miejscu). I Twój sąsiad też. I drugi sąsiad również. I wszyscy inni hodowcy też tak powinni robić. Żeby nie stać w miejscu.

I za rok okazałoby się, że mamy dodatkowe 10 mln jaj na rynku ! I cenę 5 groszy za 1b . To się nazywa Jajczarkowa ekonomia.

Jajczarek, to nie handlarze ani zły rząd Tuska niszczą Polskich hodowców. Robią to sami drobiarze, którzy w imię pazerności i w ramach własnej głupoty stawiają nowe obiekty licząc na pośredników w zbycie towaru.

 

Nie stać w miejscu, rozwijać się to nie koniecznie stawiać nowy kurnik. Może zamiast tego pomyśleć, jak tu rozwinąć sieć dystrybucji ? Jak zainwestować w samochody do rozwożenia towaru, jak ominąć pośrednika, czy może, jak połączyć siły z sąsiadami w celu zoptymalizowania kosztów sprzedaży z pominięciem handlarzy. Nie sądzisz, że to lepsza forma rozwoju niż stawianie kolejnych kurników ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie będę pisał cen , bo tu i tak każdy ubarwnia w jedną lub drugą stronę - prawdy na forum się nie dowiesz....

 

- każdy h..... zaniża

- każdy h..... zawyża

- trzeba wyposrodkowac jednego i drogiego wtedy będziesz miał prawdziwe ceny

jak wy sobie robicie ceny min i max to wasza sprawa ja podaje swoje ceny . kazdy ma rozne wiec nie placzcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...