Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

Lata 90 to otwieranie hurtowni przez producentów ,szukanie rynku zbytu i omijanie pośredników .

Chyba to się nie sprawdza bo większość szybko się zamykała za to sporo na tych pomysłach tracąc no i zostawiając nowych przyuczonych pośredników na rynku i dla siebie potencjalna konkurencje

Za dużo zawiść,niesumienności i zazdrości w ludziach żeby taka forma się sprawdziła.

Wy sobie ubzduraliście ze pośrednik jest waszym wrogiem ,a przeważnie jest to sąsiad obok i ci co handlują na tiry którym sami dostarczacie tanio towar ,a nie zwykły pośrednik ,hiena ,handlarz czy tez h... rozprowadzający towar na ryku lokalnym 10-15 palet tygodniowy .

Czy wy naprawdę myślicie ze sprzedając taka ilość można dorobić się milionów

???

Otwierajcie swoje punkt na giełdach i budujcie dystrybucje bo tego nikt wam nie zabrania .

Idac takim tokiem myślenia yoyo jak pisałeś to producent samochodów powinien pomijać dilera , producent zniczy pod każdym cmentarzem punkt handlowy ,maliny tylko od producenta tak samo jak ryby tylko nad morzem od rybaka no chyba ze posiada swój transport i sklep w innym województwie.

Cześć z was pewnie używa do ogrzewania węgla ,ciekawi mnie czy kupujecie go bezpośrednio na kopalni czy u pośrednika gdzie często jest taniej niż u producenta .

A jaki ten sanochod i znicz maja termin przydatnosci do spozycia? No chyba nie 28 dni. Nie ma co porownywac tych branz. Jaja to fenomen w gospodarce nikt nie moze do konca przewidziec. Kiedys potrafilem do detalu sprzedac za 10 tys zl na dzien i to na miejscu bez kiwniecia palcem. Teraz w sklepach maja jaja ponizej kosztow produkcji. Fermiarz jak wiezie na sklep chce zarobic wiec nie odda ponizej kosztow sklepowi ale posrednikowi juz musi bo ten od innego sobie zalatwi. Przeciez i tak dokladacie swoje i tak to po co tak nisko cene trzymac? Zobaczycie ze gdy cena sie unormuje to i fermiarz odpusci nowe sklepy. A h..... Wiecej wiecej taniej kura ile mozna pazernosc. Wykoncze wszystkich zlych posrednikow jak wygram w amerykanskiego totka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yayo dobrze piszesz ale widzisz sam co sie dzieje wkoło . kazdy chce jakos przetrwac . nikt nie patrzy sie na sasiada tylko wypycha ile sie da

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
yayo dobrze piszesz ale widzisz sam co sie dzieje wkoło . kazdy chce jakos przetrwac . nikt nie patrzy sie na sasiada tylko wypycha ile sie da

Wypycha ile się da bo naprodukował za dużo.

 

Nie mylić YAYO z YOYO !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trzeba miec inne nicki a nie podobne

mnie z jajczarkiem albo z innym nikt nie pomyli

chyba ze po pijaku (w nocy wszystkie kury podobnie wygladaja)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żal mi Was

Narzekacie narzekacie i ......................

narzekacie.

na ominięcie pośrednika po prostu nie macie szans z prostego powodu.

Nie Macie na To czasu.

Jak masz dużą produkcję to nie ma takiej możliwości.

grupy producenckie ?????

Ha ha ha dobre - przecież to wygląda tak, że z czasem to i tak zaczyna działać jak firma handlowa nie korzysta tylko z towaru własnych producentów dokupuje i staje się normalną firmą Handlową.

tak jak Polskie Fermy zamysł był dobry a teraz to kolejny pośrednik co handluje jajem.

zajmijcie się produkcją i pozwólcie nam też pracować. Nie zaglądajmy sobie w portfele, bo zawsze są jakieś za i przeciw

Wy macie do nas pretensje, że za dużo zarabiamy ???

A ja ciągle słyszę płacz,że pasza droga, że nie ma ceny ....

10 lat temu cena jaja była podobna jak dzisiaj a pasza dwa razy tańsza i co też pamiętam narzekania więc jak to jest ???

skończmy narzekać każdemu w tych czasach jest ciężko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja uważam tak.

Jeszcze 4 lata temu w powiecie Sochaczewskim był tylko Mateusiak z klatka.

3 lata temu wolny wybieg otworzył Brzozowski (15 tyś) teraz ma około 30 tyś.

Na początku lipca 2013 Pani Ciosek i Gut otworzyli 20 tyś klatki.

Więc czy nie warto iść w detal nawet pomijając sklepy ze sprzedażą bezpośrednio na miejscu osiągając po promocji średnio 40 gr.?

Z tego co wiem cała 3 jest na 0 z magazynami ( Ciosek i Gut dobiero ruszają ) więc niech się ratują detalem jak na rachunki nie starcza.

W Sochaczewie 38 tyś ludzi 4 biedronki, carefure, kaufland, tesco itd

Skierniewice miasto dużo mnejsze miasto marketów 2 razy wiecej.

Łowicz to samo jak nie lepiej.

Tylko w okolicach Łowicza i Skierniewic w ostatnich 4 latach otworzyło się ok 10 nowych mini ferm, które rozjechały cały okoliczny rynek bo w wyborczej napisali, że jajka bedą po 1zł.

Przy takiej ilości marketów naprawde nie ma komu sprzedawać. Małe sklepy się zamykają wiec trzeba ludzi sciągać do siebie bo za 10-15 lat beda tylko markety i wiekszość z was i nas nie bedzie poprostu miała komu sprzedać.

Mówicie zejscia nie ma. Idzcie do marketu tam prawie każdy klient ma jaja w wózku. Zejście jest tylko przeniosło się do dużych sklepów.

Wiec producenci splacajcie kredyty i do angllii na zmywak a h..... na kase do biedronki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie ceny?

Jedni mówią, że go góry inni , że do dołu?!

Ja dałem do góryd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Żal mi Was

Narzekacie narzekacie i ......................

narzekacie.

na ominięcie pośrednika po prostu nie macie szans z prostego powodu.

Nie Macie na To czasu.

Jak masz dużą produkcję to nie ma takiej możliwości.

grupy producenckie ?????

Ha ha ha dobre - przecież to wygląda tak, że z czasem to i tak zaczyna działać jak firma handlowa nie korzysta tylko z towaru własnych producentów dokupuje i staje się normalną firmą Handlową.

tak jak Polskie Fermy zamysł był dobry a teraz to kolejny pośrednik co handluje jajem.

zajmijcie się produkcją i pozwólcie nam też pracować. Nie zaglądajmy sobie w portfele, bo zawsze są jakieś za i przeciw

Wy macie do nas pretensje, że za dużo zarabiamy ???

A ja ciągle słyszę płacz,że pasza droga, że nie ma ceny ....

10 lat temu cena jaja była podobna jak dzisiaj a pasza dwa razy tańsza i co też pamiętam narzekania więc jak to jest ???

skończmy narzekać każdemu w tych czasach jest ciężko

A mi żal Ciebie bo widać, żeś głupiutki. Niewiele osób potrafi w kilku prostych zdaniach zaprzeczyć samemu sobie i to kilka razy.

Wiesz, mi jest wszystko jedno ile zarabiają handlarze. Po to angażują swój czas i kapitał, żeby zarobić. To jasne i oczywiste. I niech zarabia. Ale sytuacja, gdzie handlarz zarabia 10 gr a hodowca dokłada 10 gr. to już patologia. Ja przecież też jako hodowca angażuje swój czas i swoje środki (znacznie większe niż przeciętny handlarz) i też chciałbym za to uczciwe wynagrodzenie.

I mów sobie co chcesz (widać, że nie masz o tym zielonego pojęcia) ale sytuacja drobiarzy w tym momencie jest dramatyczna. Żeby pokryć koszt produkcji (pasza, kurczaki odchów, pracownicy, amortyzacja urządzeń itp) średnia cena jajka musi być co najmniej 30 gr. !!!

Nie wiem jak innych hodowców (mogę wypowiadać się tylko za siebie), ale mnie nie stać na to, żeby produkować jajka po 15 gr. Dlatego też ograniczyłem produkcję o 50% i gdy mi brakuje jajka, to dokupuje i handluje cudzym. Nie zdobywam agresywnie rynku, tylko spokojnie na swoje punkty dostarczam cudzy towar. I żaden andrzej12 mnie nie przekona, że nie powinienem tak robić bo jestem producentem, że nie mam na to czasu i że powinienem lepiej bez gadania zająć się produkcją (dokładając do jajka 15 gr.), żeby handlarzom zagwarantować towar (no bo to oni są od handlu a nie ja).

A idea grup producenckich właśnie taka jest. One mają być przedsiębiorstwami handlowymi, gdzie udziałowcami są hodowcy ! Nie ośmieszaj się wiec więcej pisząc głupoty, na tematy, o których nie masz zielonego pojęcia. Nie masz nic mądrego do powiedzenia to się nie odzywaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Smieszny jesteś.

skoro kupujesz jaja od innych to tak samo jak my niszczysz swoich braci producentów więc nie rozumiem.

Grupy Producenckie ??

he

sam miałem kilka telefonów z takiej grupy z tekstem

dobra oni tam mają inne ceny bo musimy dawać w tej samej wpadnij do mnie na kurnik dam Ci taniej.

Sami to robicie.

A KRWIOPIJCO swoich braci producentów wątpię żebyś podjechał na kurnik i powiedział że cena jest 15 gr ale ja ci zapłacę 25 gr bo wiem że dokładasz

więc przestań pisać takie BZDURY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brawo Yoyo masz 100% racji!

Handlarze zapominają, że jak nas zabraknie a zostaną sami wielcy producenci to oni nie dadza sie tak dy.mać jak my średni i mali. Skończy się eldorado.

Skończy sie to tym, że jedni producenci padną a inni przejmą rynki i klienta handlarza bo nie bedą mieli wyboru.

Apel do handlarzy!

Albo zaczniemy się dzielić zyskiem i stratą albo zniszczycie nas i siebie bo zacznie sie przewrót fermiarzy i ataki na rynki. Dlaczego? By żyć! I nie mówie o godnym życiu tylko o przeżyciu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Smieszny jesteś.

skoro kupujesz jaja od innych to tak samo jak my niszczysz swoich braci producentów więc nie rozumiem.

Grupy Producenckie ??

he

sam miałem kilka telefonów z takiej grupy z tekstem

dobra oni tam mają inne ceny bo musimy dawać w tej samej wpadnij do mnie na kurnik dam Ci taniej.

Sami to robicie.

A KRWIOPIJCO swoich braci producentów wątpię żebyś podjechał na kurnik i powiedział że cena jest 15 gr ale ja ci zapłacę 25 gr bo wiem że dokładasz

więc przestań pisać takie BZDURY

Wyobraż sobie, że jak jade do kolegi Fermiarza dokupić jaj to zawsze daje mu oplacalną cene. Bo jak mi brakuje to zawsze na detal na ktorym i tak mam 20 gr. Bo do hurtu nie miusze dać pelnego zamówienia a dla detalu muszę mięć towar bo z tego żyje a hurt to upłynnienie nadwyżki. Tylko, że detal powoli umiera bo nagle w sklepach tych co zawsze było drogo wpadł pośrednik z dalekiego miasta i zaproponował za pół ceny. Przecież mógł dać 3-5 gr taniej, ale nie od razu połowe co obecny dostawca. Tak myśla handlarze. Mógłby zarobić 20 gr wbijając się na punkt ale on chce dac taką cene aby wszyscy inni sie po gaciach posr...

I kto tu niszcy Handel? Kto?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Smieszny jesteś.

skoro kupujesz jaja od innych to tak samo jak my niszczysz swoich braci producentów więc nie rozumiem.

Grupy Producenckie ??

he

sam miałem kilka telefonów z takiej grupy z tekstem

dobra oni tam mają inne ceny bo musimy dawać w tej samej wpadnij do mnie na kurnik dam Ci taniej.

Sami to robicie.

A KRWIOPIJCO swoich braci producentów wątpię żebyś podjechał na kurnik i powiedział że cena jest 15 gr ale ja ci zapłacę 25 gr bo wiem że dokładasz

więc przestań pisać takie BZDURY

Ano właśnie. Dotykasz sedna sprawy.

1. Są hodowcy, ktorzy słuchając głupich podpowiedzi handlarzy, są przekonani, że kluczem do sukcesu jest tylko produkować i ciągle zwiększać produkcję (zapominając o rynku zbytu). Ci hodowcy, nie mają innego wyjścia. Żeby sprzedać to co naprodukowali, muszą puszczać towar po 15 gr.

2. Ale są też i tacy hodowcy, którzy myślą trochę inaczej. Żeby sprzedawać drożej towar (żeby zarabiać albo chociaż mniej dokładać w trudnych czasach) warto próbować rozprowadzać towar samemu. Zawsze to kilka groszy na jajku zostaje w kieszeni. Ale skoro jestem producentem, i mój sąsiad też jest producentem, i sąsiad sąsiada też jest producentem to może warto połączyć siły i założyć spółkę (grupę) producentów, która zajęłaby się handlem ich towarem. W taki oto prosty sposób, producent nadal zajmuje się tylko produkcją i ma w kieszeni dodatkowe kilka groszy na jajku pochodzące z handlu.

Oczywiście zrzeszona grupa producentów ma prawo i może handlować cudzym jajem. Jeśli stwierdzą, że trzeba ograniczyć produkcję (tak jak ja teraz) bo jest ona nieopłacalna, to żeby utrzymać punkty, trzeba będzie dokupić towaru. A skąd go wziąć ? Ano od tych, którzy bezmyślnie naprodukowali jaj i nie wiedzą co z nimi zrobić (ja też tak teraz robię).

Powiedz mi mądralo andrzej12, która grupa hodowców przetrwa kryzys ? Pierwsza, ktora myśli tylko o zwiększaniu produkcji, czy druga, która szuka zwiększenia opłacalności swojej działalności ?

 

Jestem pewien, że z czasem ci niezrzeszeni albo by popadali albo sami chcieliby się zrzeszać.

Oczywiście, żeby grupa producentów mogła skutecznie działać musi być spełnione kilka warunków (dostosowanie wielkości produkcji do wielkości sprzedaży, brak możliwości sprzedaży towaru na lewo itp, itd). Ale to są szczegóły techniczne.[/b]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przestańcie pieprzyc kto zaniża ceny bo po jednej i po drugiej stronie są takie osoby .

Przykład Lewiatan Górny Śląsk

 

Dostawca ferma drobiu " M " kartonik 2.20 netto

 

Druga sprawa cenę dyktuje rynek i tylko on ma na nią wpływ .Przypomnieć co pisaliście jak było po 0,50 ?

Zdecydowanie wole kupować od producenta jak idzie na dobrym zysku bo wszystko łatwo i przyjemnie przechodzi ,a nie tak jak teraz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przestańcie pieprzyc kto zaniża ceny bo po jednej i po drugiej stronie są takie osoby .

Przykład Lewiatan Górny Śląsk

 

Dostawca ferma drobiu " M " kartonik 2.20 netto

 

Druga sprawa cenę dyktuje rynek i tylko on ma na nią wpływ .Przypomnieć co pisaliście jak było po 0,50 ?

Zdecydowanie wole kupować od producenta jak idzie na dobrym zysku bo wszystko łatwo i przyjemnie przechodzi ,a nie tak jak teraz

 

Po częsci masz racje.

Tylko boli mnie jedno.

Jak przyjdą takie czasy, że średnia cena za jajo bedzie 0,30 to po miesiącu czasu bedą wpisy typu " już się nahapaliście, już wam starczy odrobiliście co swoje"

Niestety tak bedzie, taki kraj.

Do mnie lewiatan też dzwonił

Wstawiałem im M po 3,60 i telefon mam:

"Mamay oferte po 2,50 z pakowni pod włocławkiem, co Pan na to"

Jakie masz wyscie? Ja sobie darowałem

A lewiatanowi spadly obroty o 70%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yayo znajdź moje stare wpisy i przekonasz się ze mi cena 0,35 nie straszna i to jest akceptowalne przez rynek bez problemu ,a zbyt raczej na sklepach by się z tego powodu nie zmienił.

Zawsze będą glosy ze za dużo zarabiacie tak samo jak i my ze kosimy siano

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytam i czytam te wypracowania i na dal nie wiem o co się tak naprawdę drapiecie

- mało było dołków i górek

- poczekajmy, przyjdzie czas i na cenę (za 2 lata)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Magazyn pusty, jajo jeszcze nie zniesione a już zamówione na tydzień do przodu... najchętniej oDebra1li by wszystko dziś... coś się szykuje chyba... tylko co???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Magazyn pusty, jajo jeszcze nie zniesione a już zamówione na tydzień do przodu... najchętniej oDebra1li by wszystko dziś... coś się szykuje chyba... tylko co???

Niestety ale chyba bedzie tak.

Towaru brak a cena bedzie stac bo kazdy posrednik ci powie nie ma zbytu nie ma zbytu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupie jaja 2PL klasa M, 4-5 palet tygodniowo, kontakt priv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam a ktory duzy podniusl cene w tym tygodniu nie znam takiego

Kol gdzie ta 2pl potrzebujesz i jaka forma platnosci duza ferma wydzwania po polsce i proponuje M 0,19 za 2Pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Żal mi Was

Narzekacie narzekacie i ......................

narzekacie.

na ominięcie pośrednika po prostu nie macie szans z prostego powodu.

Nie Macie na To czasu.

Jak masz dużą produkcję to nie ma takiej możliwości.

grupy producenckie ?????

Ha ha ha dobre - przecież to wygląda tak, że z czasem to i tak zaczyna działać jak firma handlowa nie korzysta tylko z towaru własnych producentów dokupuje i staje się normalną firmą Handlową.

tak jak Polskie Fermy zamysł był dobry a teraz to kolejny pośrednik co handluje jajem.

zajmijcie się produkcją i pozwólcie nam też pracować. Nie zaglądajmy sobie w portfele, bo zawsze są jakieś za i przeciw

Wy macie do nas pretensje, że za dużo zarabiamy ???

A ja ciągle słyszę płacz,że pasza droga, że nie ma ceny ....

10 lat temu cena jaja była podobna jak dzisiaj a pasza dwa razy tańsza i co też pamiętam narzekania więc jak to jest ???

skończmy narzekać każdemu w tych czasach jest ciężko

A mi żal Ciebie bo widać, żeś głupiutki. Niewiele osób potrafi w kilku prostych zdaniach zaprzeczyć samemu sobie i to kilka razy.

Wiesz, mi jest wszystko jedno ile zarabiają handlarze. Po to angażują swój czas i kapitał, żeby zarobić. To jasne i oczywiste. I niech zarabia. Ale sytuacja, gdzie handlarz zarabia 10 gr a hodowca dokłada 10 gr. to już patologia. Ja przecież też jako hodowca angażuje swój czas i swoje środki (znacznie większe niż przeciętny handlarz) i też chciałbym za to uczciwe wynagrodzenie.

I mów sobie co chcesz (widać, że nie masz o tym zielonego pojęcia) ale sytuacja drobiarzy w tym momencie jest dramatyczna. Żeby pokryć koszt produkcji (pasza, kurczaki odchów, pracownicy, amortyzacja urządzeń itp) średnia cena jajka musi być co najmniej 30 gr. !!!

Nie wiem jak innych hodowców (mogę wypowiadać się tylko za siebie), ale mnie nie stać na to, żeby produkować jajka po 15 gr. Dlatego też ograniczyłem produkcję o 50% i gdy mi brakuje jajka, to dokupuje i handluje cudzym. Nie zdobywam agresywnie rynku, tylko spokojnie na swoje punkty dostarczam cudzy towar. I żaden andrzej12 mnie nie przekona, że nie powinienem tak robić bo jestem producentem, że nie mam na to czasu i że powinienem lepiej bez gadania zająć się produkcją (dokładając do jajka 15 gr.), żeby handlarzom zagwarantować towar (no bo to oni są od handlu a nie ja).

A idea grup producenckich właśnie taka jest. One mają być przedsiębiorstwami handlowymi, gdzie udziałowcami są hodowcy ! Nie ośmieszaj się wiec więcej pisząc głupoty, na tematy, o których nie masz zielonego pojęcia. Nie masz nic mądrego do powiedzenia to się nie odzywaj.

 

Kolego Yoyo podzielam Twoje zdanie! Kto przy dobrych zmysłach chcę produkować jajko po 0,15gr. i wiedząc, że dokłada do interesu codziennie ok 10gr. do jajka??????????? CHORE ALE PRAWDZIWE PANOWIE HANDLOWCY!!! więc każdy ratuję się jak może żeby jak najmniej DOKŁADAĆ nie ZARABIAĆ w tym interesie!!! ja też osobiście mam 3/4 produkcji i nie jest lekko!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

t24e.jpg

 

Tak wyglądają h....... po dzisiejszym meczu z hodowcami o puchar złotego jaja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...