Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

brak mi słów na Was "PRODUCENCI"

i tak zawsze wiecie lepiej

dzisiaj krzyczycie podzielimy się stratą

a jak cena skacze do góry to jakoś niechętnie dzielicie się zyskiem.

Ja wam w portfel nie zaglądam i Wy nie zaglądajcie innym.

i jeszcze jedno:

cytat:

" Bo do hurtu nie miusze dać pelnego zamówienia a dla detalu muszę mięć towar bo z tego żyje a hurt to upłynnienie nadwyżki."

 

wyszło szydło z worka - tak naprawdę masz w d.... skąd my mamy wziąć towar na sklepy to My musimy kombinować.

 

jeżeli chodzi o grupy producenckie - to jak najbardziej przetrwają te które potrafią się dogadać i wzajemnie nie będą się oszukiwały ale niestety tutaj w grę wchodzą DUŻE pieniążki i każdy grabi w swoją stronę. Jak jest cena i zejście to wszystko jest fajnie i ok ale jak tylko pojawią się kłopoty to zaraz wszyscy patrzą na siebie wilkiem i próbują nawzajem się oszukać. z jajkiem są ogromne wahania cenowe - krótki termin spożycia to nie pomaga a wręcz komplikuję OGROMNIE powstanie grup producenckich.

ot tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę to Wina jest po stronie sprzedających

jak kupie jajo po 50 gr doliczę marże i sprzedam

jak kupię po 15 gr to będzie działało tak samo.

 

to WY nie potraficie się dogadać.

 

mi nie zależy jaka będzie cena zakupu - jeżeli oczywiście WSZYSCY hurtownicy będą kupować w podobnych cenach to sprzeda ten który to umie robić a nie ten kto da niższą cenę ( ja za 2-3- grosze zysku nie jestem w stanie sprzedać jajek - koszty utrzymania firmy są duże i a praca dla IDEI mnie nie interesuje)

 

Więc dogadajcie się między sobą a wtedy WSZYSCY będą zadowoleni

Pozdrawiam

i YAYO i YOYO

nie jestem waszym wrogiem

jedynie na sucho oceniam sytuację

a tak na marginesie :

duże fermy podniosły o grosz na każdym sorcie jaja na zapisy bo są braki

małe fermy jaja w tej samej cenie bierz ile chcesz ??

ciekawe co ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z małym jest taki problem, że nie jest w stanie zagwarantować odpowiedniej ilości towaru przez cały rok.

to zmusza do zwiększania produkcji

A duży - przez cały rok ma towar i to jego OGROMNA zaleta

i jeszcze jedno :

- nie kombinuje na wagach i nie przysyła 1a w wadze 64-67 g

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tymi wagami to festiwal oszukiwania. Najlepiej wychodzi to na nowych klasach wagowych. Np. "L" od 62 do 68 gramm to częste przypadki , wtedy taki hodowca nagle ma dodatkowy sort (już nieunijny) tzw "0" - tylko sortuje ją nie tak jak było kiedyś od 70-75 - a od 69 do 72 gr , bo te 73 gramowe to już znowu jest unijna XL na wytłaczankach po 20 szt.

I nie wiadomo jak takie oszukane jaja sprzedawać L ma średnią wagę 64-65 gram a taki wciska Ci KIT , że od młodej kury i dlatego - tylko dziwnym trafem jest tak cały rok.

Na Polskich wagach łatwiej można udowodnić oszustwo (sortowanie co 5 gram ) więc coraz więcej kombinatorów mówi - przejdę na sorty unijne i później "tworzą" M mniejszą i większą , itp , itd.... WSTYD Panowie którzy to robicie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czas cenę podnosić do góry. Wiem, że zejście słabe ale towaru brakuje na wielu fermach. A wiadomo: brak jaj= wyższa cena. W końcu to rynek reguluje cenę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Niemaceny nie filozofuj co dopuszcza , czego nie dopuszcza. , bo jak by tak posprawdzali te nowoczesne XXL ,XL , L1 ,L2 , M1 ,M2 to też by się im to nie spodobało PRAWDA ??? , a który z WAS "unijnie" sortujących z ręką na sercu przyzna ,że robi tak jak książka pisze Co??? może kilku na kilkuset - i będą to pewnie duże spółdzielnie produkcyjne.... BEZ KOMENTARZA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Braki duze braki szczegolnie wiekszych sortow obstawiam ze w ciagu 2 tygodni cena 10 groszy do gory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Braki duze braki szczegolnie wiekszych sortow obstawiam ze w ciagu 2 tygodni cena 10 groszy do gory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

towaru jest pod dostatkiem tylko kwestia ceny ................ o podwyżkach zapomnąć. jedynie pasza wam potanieje bo zboże już tańsze o 300 zł/t.

czesc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
teraz h.... będą mieli ciężko zejść z 15gr zysku

 

Nie z 15gr. zysku tylko na 15 gr. zysk . no fakt kicha będzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dwudziesta a oni dzwonią żeby brać bo na pasz nie ma ....................

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
towaru jest pod dostatkiem tylko kwestia ceny ................ o podwyżkach zbóż zapomnąć. pasza potanieje bo zboże już tańsze o 300 zł/t.

czesc

 

zgadzam się, najbardziej potaniały otręby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jest cenaniemaceny

PostWysłany: Czw Lip 25 20:06 GMT 2013 Temat postu:

dzwonią tylko h.... za jajem Laughing

 

dokładnie tak jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O czym wy tu piszecie? Jakie podwyzki? Dzis w biedrace na polce 10szt M 2,8zl. Jak to jest k.u.r...... Mozliwe? Moze ktos to wyjasnic? Bo ja nie ogarniam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O czym wy tu piszecie? Jakie podwyzki? Dzis w biedrace na polce 10szt M 2,8zl. Jak to jest k.u.r...... Mozliwe? Moze ktos to wyjasnic? Bo ja nie ogarniam.

 

Ano jest możliwe jeśli hodowcy sprzedają M po 15/16 gr ( brutto)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...