Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

Żuromin daleko to nie wiem .... u nas na fermie klienci czekają na towar i biorą jeszcze ciepły !!! Aż żal sprzedawać takie jajo za marne pie...e grosze !! Jednak my ceny nie jesteśmy w stanie podnieść......z produkcją jedziemy nadal na pół gwizdka....dokładnie kolego FERMA2012 pasza kapie w dół zamiast pierd...ć tak jak jajo w styczniu, ale cóż lobby paszowe silniejsze niż my...!Pozdrawiam ps.ceny mamy o około 2-4 gr wyższe niż biedronka wypisuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no na reszcie zaczynaja odzywac sie powoli hodowcy a nie handlarze. chlopaki dzieki temu wiecie jak jest na rynku i co trzeba bedzie za niedługi czas zrobic

handlarze juz zaczynaja plakac bynajmniej u mnie . odczekam jeszcze tydzien i zaczne powoli dziwigac swoje

wy robcie co chcecie 2 grosiki ich nie zbawi a nas juz podratuje . i tak trzeba bedzie zaczac systematycznie robic .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żuromin nas wykarmi w jajo jest full i dalej małe wchodzi i na września też pod dostatkiem....

czesc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
żuromin nas wykarmi w jajo jest full i dalej małe wchodzi i na września też pod dostatkiem....

czesc

 

a to gacek pie..p..ny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

 

Powiem tak.

Trzymajcie rękę na pulsie,od poniedziałku na pewno będzie inna cena.

Ja już dziś musiałem grosz więcej zapłacić za M a za L 2 grosiki.

Zaczyna się

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak to jest im więcej kurników tym niższe koszty ???

 

No to może ja odpowiem na to pytanie. Faktycznie, wraz ze wzrostem produkcji, obniża się koszt jednostkowy wyprodukowanego towaru. Jednak, jak łatwo sobie wyobrazić, zwiększanie produkcji bez końca, nie spowoduje obniżenia kosztów do zera. Koszty produkcji spadają ale tylko do określonego, nieprzekraczalnego poziomu. Poziom ten to tzw koszt graniczny (krańcowy). To tyle moimi własnymi słowami. Więcej w wikipedii: http://pl.wikipedia.org/wiki/Koszt_krańcowy .

Inaczej mówiąc, dalszy wzrost produkcji (ponad jakiś określony poziom) zamiast skutkować dalszym obniżaniem kosztów produkcji, przynosi podwyższenie tego kosztu: http://informatykagospodarcza.2taj.net/pytania_na_egzamin_magisterski/WS37_koszt_jednostkowy_graniczny/

 

A co do Bieżunia, Żuromina i okolic, to faktycznie tamtejsi hodowcy trochę się przytkali. Wielu z nich (nie wszyscy) produkowało pod jednego odbiorcę i handlowało na zasadzie barteru czyli towar za towar (jajo za paszę). Niestety, odkąd odbiorca nie odbiera towaru, to hodowcy zostali bez paszy i bez kasy (chyba nie muszę pisać, co to za odbiorca ?).

Ale spoko. Wygląda na to, że niewielu z nich przetrwa wysprzedając teraz towar skoczkom po 15 groszy.

 

Szczerze powiedziawszy, to nie widziałem gorszej (żeby nie powiedzieć głupszej) polityki produkcji. Wyprodukować więcej niż ma sąsiad (im więcej tym lepiej) i uzależnić się od jednego odbiorcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zaczyna się

 

Ale co się zaczyna? Twoje posty są tak samo głupie jak tytuły wiadomości na onecie. Coś pie... żeby zrobić szum. Widzę, że bawi Cię i cieszy sytuacja w jakiej są producenci. Moje zdanie jest takie, szkoda, że takie osoby jak Ty zajmują się handlem jajem, może cena byłaby wyższa, gdybyście nie dusili tak swoich dostawców....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szukają jaja ale nie chcą zapłacić, jest zmowa tylko my hodowcy nie potrafimy się zmówić , w środę pusty magazyn i na kilku zaprzyjaźnionych fermach też .

Ps. busy wróciły puste jak nigdy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kol. Jak macie sami piszecie pol obsady i mniej to macie pusto a polowe z ilu tys.50?Wczoraj bylem osobiscie oDebra1c jaja 240 tys. jedzie na maxa i 115 czeka do przelozenia na koniec sierpnia czlowiek sie zastanawia czy tam ktos kryzysu nie widzi ale chyba nie

M 016-018

L 019-021

I moze kol. Biedronka drwi z Was przykro mi ale co do cen ma racje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przytka się tym, którzy produkowali bo było zejście na eksport odbierała firma Cz. czy jakaś X. i wysyłała towar. Bez zaplecza w postaci rynku, który na marginesie wypracowuje się latami ciężko nawet hodowcom wejść handlarzom na ich miejsca. Niestety jeden taki zażyna się i próbuje przebijać moje ceny i zszedł już na piekarni z M do 17gr (parę skrzynek) i co zarobi na tym - wątpię, ja i tak znajdę towar tańszy żeby nie dołożyć a on do tej M grubo dołoży. Tylko po co budował obiekty na kolejne 150 tys kur?!

Ceny takie utrzymają się jeszcze spokojnie do końca roku bo małego jajka weszła masa. Ale to już problem tych którzy wstawiają i teraz sprzedają małe po 10gr. Nie jest mi ich żal bo i tak zadzwonią i zaproponują swój towar po śmiesznie niskich cenach, ja dołożę swoje i zarobię, a oni przez pazerność stracą.

Moi stali dostawcy mają inne ceny i płacę im więcej niż Biedronka pisze - ale to wynika z szacunku i dobrej współpracy dla pozostałych nie mam takich sentymentów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój wpis był odpowiedzią na wpis AVEcesar który napisał zaczyna się ......

Panie Leszkiewicz twoje komentarze są tak samo głupie jak rządy PO I PSL ......WYLUZUJ ...jutro m przyjeżdża po 0,1....... nie napisze bo się wkurzycie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przytka się tym, którzy produkowali bo było zejście na eksport odbierała firma Cz. czy jakaś X. i wysyłała towar. Bez zaplecza w postaci rynku, który na marginesie wypracowuje się latami ciężko nawet hodowcom wejść handlarzom na ich miejsca. Niestety jeden taki zażyna się i próbuje przebijać moje ceny i zszedł już na piekarni z M do 17gr (parę skrzynek) i co zarobi na tym - wątpię, ja i tak znajdę towar tańszy żeby nie dołożyć a on do tej M grubo dołoży. Tylko po co budował obiekty na kolejne 150 tys kur?!

Ceny takie utrzymają się jeszcze spokojnie do końca roku bo małego jajka weszła masa. Ale to już problem tych którzy wstawiają i teraz sprzedają małe po 10gr. Nie jest mi ich żal bo i tak zadzwonią i zaproponują swój towar po śmiesznie niskich cenach, ja dołożę swoje i zarobię, a oni przez pazerność stracą.

Moi stali dostawcy mają inne ceny i płacę im więcej niż Biedronka pisze - ale to wynika z szacunku i dobrej współpracy dla pozostałych nie mam takich sentymentów...

Muszę się zgodzić.

Nie brak w kraju wariatów, którzy pobudowali kurniki nie myśląc wcale o rynku zbytu. Teraz płaczą, że nie mają co z towarem robić. A kredyty trzeba spłacać.....

Ja jadę połową produkcji i jestem z tego powodu przeszczęśliwy. Nie muszę oddawać swojego towaru krwiopijcom po 16 gr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kol.Yoyo to znaczy jak kupuje po 016 bo mi tak zaoferowala ferma to jestem krwiopijca a jak placilem za 3 tiry po 50gr. wychodzilo okolo polmilona to kim bylem jeleniem czy musisz obrazac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do zmowy cenowej handlarzy to mnie juz rozsmieszylo

Wiecie kto sie umowil najmocniejsi w tej branzy ale producenci zeby paru ich doganiajacych wyladowac ale sie nie daja i malo tego pokazuja ze 300 tys. I kryzys wcale im nie przeszkadza, taka sytuacja jest w calej UE

Widze ze pomalu kazdy zrozumial to po malej ilosci wpisow i braku kol. Ktory zwyzywal pol polski hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CO DO PANA CZ.... TO BEZ KOMENTARZA DAWALEM IM TOWAR JAKIS ROK CZY 2 LATA JAK ZNALEZLI JELENIA WCIAGU JEDNEGO TYG.ZAKONCZYLI WSPOLPRACE . JAK FRAJER BIEGA Z LASKAMI POD PACHA I MYSLI ZE JEST KIMS TO GRUBO SIE MYLI JUZ RAZ DZWONILI DO MNIE BO IM BRAKOWALO ALE JESTEM SLOWNY I POWIEDZIALEM DZIEKI JAK KUBA BOGU TAK BOG KUBIE NIECH SIE BUJAJA . WYSLAC KILKA TIROW NIE PROBLEM ALE JEST PROBLEM JAK SIE ROBI DOLEK W DANEJ HODOWLI

zwiezlie i na temat na bambus spadaj. jajczarek zgadzasz sie chyba ze mna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam dostawcy jaj z woj . podkarpackiego lub lubelskiego

 

zainteresowanych prosze o kontakt

 

ilosci paletowe

 

695-423-229

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto sie wczoraj na weselu bawil w zaglebiu jajczanym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
CO DO PANA CZ.... TO BEZ KOMENTARZA DAWALEM IM TOWAR JAKIS ROK CZY 2 LATA JAK ZNALEZLI JELENIA WCIAGU JEDNEGO TYG.ZAKONCZYLI WSPOLPRACE . JAK FRAJER BIEGA Z LASKAMI POD PACHA I MYSLI ZE JEST KIMS TO GRUBO SIE MYLI JUZ RAZ DZWONILI DO MNIE BO IM BRAKOWALO ALE JESTEM SLOWNY I POWIEDZIALEM DZIEKI JAK KUBA BOGU TAK BOG KUBIE NIECH SIE BUJAJA . WYSLAC KILKA TIROW NIE PROBLEM ALE JEST PROBLEM JAK SIE ROBI DOLEK W DANEJ HODOWLI

zwiezlie i na temat na bambus spadaj. jajczarek zgadzasz sie chyba ze mna

 

Pani od pana CZ. dzwoni po hodowcach i proponuje współpracę na zasadach zapłacą paszę czy zboże a w rozliczeniu jajka - podziękowałem serdecznie chyba już kilku rozłożyli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...