Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

A JA M SPRZEDAJE PO 0,20 GR.....

To faktycznie jest powód do "dumy". Jest się czym chwalić ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kol. Ale jak ktos nakupil pare tirow po 15 16 17 za M to dzis posrednik po 20 proponuje ale jako ma juz 2 tyg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja dorzucę swoje trzy grosze.

Na chwilę obecną mamy najdroższe jajo w Europie ( w hurcie). Już schodzą oferty na przywózkę. I to z zachodu. O Ukrainie nawet nie wspomnę.

W tym i w przyszłym tygodniu w większości marketów, ąż się gotuje od promocji na jaja. Srednio ceny na półkach wahają się pomiędzy 25 a 30 groszy( oczywiście te w promocji).

No i na te promocje zostało odpowiednio wcześniej wessane jajo.

Przełom września i października szykuje się pokaźny wysyp małego jaja od młodej kurki.

Wnioski pozostawiam do wyciągnięcia każdemu z osobna....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To i ja dorzucę swoje trzy grosze.

Na chwilę obecną mamy najdroższe jajo w Europie ( w hurcie). Już schodzą oferty na przywózkę. I to z zachodu. O Ukrainie nawet nie wspomnę.

W tym i w przyszłym tygodniu w większości marketów, ąż się gotuje od promocji na jaja. Srednio ceny na półkach wahają się pomiędzy 25 a 30 groszy( oczywiście te w promocji).

No i na te promocje zostało odpowiednio wcześniej wessane jajo.

Przełom września i października szykuje się pokaźny wysyp małego jaja od młodej kurki.

Wnioski pozostawiam do wyciągnięcia każdemu z osobna....

To powiedz mi Kreator dlaczego zagranica wykupuje nasze jajko wylęgowe nioski

podobno płacą dużo więcej od polskich wylęgarni a te nie mają co włożyć do inkubatorów ,tak więc tą zagranicą nie strasz .A co do Ukrainy to sama ostatnim atakiem niską ceną strzeliła sobie w stopę i dużo ferm i firm handlujących jajem się zwineło.I jeszcze jeden wniosek z tego twojego wpisu nasuwa się,handlarze chyba nie mogą się odzwyczaić od zarobków po 15gr na jajku i sieją zamęt tego typu wpisami a nóż się uda zatrzymać podwyżki a prawda jest taka że zagranicą też brak towaru tam też niska cena spowodowała wygaszenie części produkcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pożyjemy, zobaczymy. Czas pokaże jak będzie i kto ma rację.

Przez te wszystkie lata nauczyłem się jednego. Jak jajo zmienia cenę w dół lub w górę o 1- 2 grosze w tygodniu, to znaczy, że jest to zdrowy i stały trend, który został wywołany sytuacją na rynku.

Jeżeli jednak cena zmienia się o 10 groszy w ciągu 10 dni, to według mnie ktoś już włożył swoje paluszki i miesza w trybikach.

Bo na czym się zarabia szybko i dużo...? Na gwałtownych skokach..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Kreator widać lekko Cie wyobrażnia poniosła ! Gdzie niby ten wysyp małego jaja ma być ? Zadna z ferm którą znam , a kilka znam nie planuje wstawienia w najbliższym czasie...I zgadzam się w 100% z kol. repo ! No i bez przesady ze jajo o 0.10 groszy zdrozało !! U nas było długi czas 1A po 0.22 teraz jest 0.26/0.28 to jakie to 10 groszy jest ? No chyba że kroiłes kogoś i po 0.18 L kupowałes....To teraz nie ma się co dziwić że chcą sobie trochę zrekompensować straty...Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli co , trzeba się zesrać ze strachu i sprzedawać po 0,18 za 1a tragarzom bo w innym wypadku zaleje nas jajo z całego świata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie a co to M-ki i S-ki też brakuje że dzwonią i szukają ?

Teraz to już chyba wszystkiego zaczyna brakować ....

Nie ma dużego, to zaczynają wybierać małe jajko.

 

brakuje to wam oleju w głowie radze zmienić leki albo lekarza sprzedaż jaj nie wzrosła. co prawda ruszyły szkoły ale detal przysiadł i sprzedaż tygodniowa się nie zmieniła i nie zmieni sztuczna podwyżka, a cena wróci do normy za dwa tygodnie wzrost ceny za 70 dni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tak , na sklepach wszystko stoi a sprzedaję się tylko piwo i lody. - sorki sorki nie ten szablon - miało byc : sprzedają się tylko zeszyty i tornistry, a ludziska żrą chleb ze smalcem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jajko taniało 10 gr w ciągu tygodnia to było ok, a teraz mamy podnosić grosz na tydzień

Śmiać mi się chce z tych co wożą M-ke po cukierniach po 0,20 bo ja sprzedaje prosto z produkcji po 0,24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CENA NA DZIŚ JESZCZE 1A-23GR.NASTĘPNA DOSTAWA DROŻEJ RZEKŁ MI DZIŚ MÓJ PRODUCENT I DOBRZE TEŻ NIECH ZARABIA.POZDRAWIAM ARKA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie a co to M-ki i S-ki też brakuje że dzwonią i szukają ?

Teraz to już chyba wszystkiego zaczyna brakować ....

Nie ma dużego, to zaczynają wybierać małe jajko.

 

brakuje to wam oleju w głowie radze zmienić leki albo lekarza sprzedaż jaj nie wzrosła. co prawda ruszyły szkoły ale detal przysiadł i sprzedaż tygodniowa się nie zmieniła i nie zmieni sztuczna podwyżka, a cena wróci do normy za dwa tygodnie wzrost ceny za 70 dni

?? ??

A co to znaczy dla Ciebie norma ? Czy normą dla Ciebie jest to, ze producent dokłada do każdego jajka 10 gr. ?

Dla mnie normalna cena to taka, przy której producent zarabia na jajku 2-4 gr., a nie dokłada do każdego 10 !!!! Na dzień dzisiejszy normalna cena to (średnio) 30-32 gr netto. Ale, tak jak napisałem kilka postów wcześniej, to i tak będzie tylko NORMALNA cena gwarantująca NORMALNĄ produkcję z zyskiem 2-4 gr na jajku. Żeby jednak pokryć straty z ostatnich sześciu miesięcy, średnia cena jajka powinna wynosić 40 gr. przez najbliższe pół roku. Jestem realistą i wiem, że to raczej mało realne. Ale normalna cena na poziomie 30/32 gr. netto powinna się utrzymać dłużej choćby dlatego, że zaczyna brakować już producentów, których stać na to, żeby sprzedawać jajko poniżej kosztów produkcji.

Panie obserwatorjaj pomyśl zanim coś napiszesz. Jak możesz nazywać normą sytuację, gdy producent dokłada do produkcji grube pieniądze ??? To jest dla Ciebie NORMA ? W takim razie normą powinno być, że kupujesz jajko po 30 groszy a sprzedajesz po 20gr. I tak 10 palet dziennie przez pół roku. Top jest dla Ciebie NORMA ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kol.Yoyo szkoda tłumaczyć jak koleś ma w głowie klocka to nie zrozumie , on tylko ma zarabiać 15 gr a my dokładać , czasy niewolnictwa się skończyły .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jednak ....

 

XL - 0,40 / 0,42

L - 0,26 / 0,28

M - 0,24 / 0,25

przetwórstwo 1kg 3,3 - 3,5zł

 

ps.

podnosimy ceny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kol.Yoyo szkoda tłumaczyć jak koleś ma w głowie klocka to nie zrozumie , on tylko ma zarabiać 15 gr a my dokładać , czasy niewolnictwa się skończyły .

 

clappingbj5.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...