Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

ja juz od dawna polozylem nacisk na detal i mam efekty niskie ceny hurtowe mnie nie przerazają bo i tak swoje zarobie a jak cena poszla ponizej kosztow i handlarze sie smieli ze poldarmo jest towar to sprzedalem taką ilos kur zeby nie mieli pozywki krwiopijcy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
brakuje to wam oleju w głowie radze zmienić leki albo lekarza sprzedaż jaj nie wzrosła. co prawda ruszyły szkoły ale detal przysiadł i sprzedaż tygodniowa się nie zmieniła i nie zmieni sztuczna podwyżka, a cena wróci do normy za dwa tygodnie wzrost ceny za 70 dni

 

Masz tyle samo rozumu co taktu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja juz od dawna polozylem nacisk na detal i mam efekty niskie ceny hurtowe mnie nie przerazają bo i tak swoje zarobie a jak cena poszla ponizej kosztow i handlarze sie smieli ze poldarmo jest towar to sprzedalem taką ilos kur zeby nie mieli pozywki krwiopijcy

To jest właśnie klucz do sukcesu !!!!!

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To i ja dorzucę swoje trzy grosze.

Na chwilę obecną mamy najdroższe jajo w Europie ( w hurcie). Już schodzą oferty na przywózkę. I to z zachodu. O Ukrainie nawet nie wspomnę.

W tym i w przyszłym tygodniu w większości marketów, ąż się gotuje od promocji na jaja. Srednio ceny na półkach wahają się pomiędzy 25 a 30 groszy( oczywiście te w promocji).

No i na te promocje zostało odpowiednio wcześniej wessane jajo.

Przełom września i października szykuje się pokaźny wysyp małego jaja od młodej kurki.

Wnioski pozostawiam do wyciągnięcia każdemu z osobna....

 

Jak kolego szykuję sie wysyp małego jajka jeśli wylęgarnie w europie jechały w tym roku na pół gwizdka????

nie siej zamętu ,,hieno" bo zaraz jaja nie znajdziesz żeby kupić od hodowcy jak taki cwaniak jesteś!! Ciesz się że cena idzie do góry bo jeszcze z pół roku i nie miałbyś gdzie kupić Polskiego jajka.... pomyśl najpierw jak coś napiszesz!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się nakręciliście, że któremuś zaraz żyłka pęknie. Ale zapomnieliście o kilku drobiazgach. To handlarze postawili te wszystkie kurniki? To handlarze jadą przy takich dużych obsadach?

Liczyliście na krociowe zyski i tyle. Spadł popyt w kraju, eksport też się wypiął, bo u siebie powstawiali no i dołożyła się Ukraina.

A kto winien? Handlarz!! Hiena! Krwiopijca!!

Tylko czemu te same pijawki 15 miesięcy temu płacili za jajo 50 groszy?!

Ale jak jest dobrze, to chcecie mieć jeszcze lepiej. Budujecie i wstawiacie dalej, a potem szukacie winnych.

No i Ukraina. Kto ją ściąga? Handlarz? Bo ja słyszałem tylko i wyłącznie o producentach. Do siebie, na sortownię, numerek i dalej w kraj. I jeszcze próba opylenia tego jako swoje.

A co do forum. Kilku artystów zrobiło kółko wzajemnej adoracji. Jeden co tydzień o dwa grosze podnosi ceny, drugi regularnie kupuje busy a reszta przyklaskuje i opluwa wszystkich i wszystko na czym świat stoi...

To potraficie. W tym jesteście mistrzami świata.

Jak kilkanaście miesięcy temu nawoływałem do wspierania polskiego jaja, kreowania produktu i umacniania go na rynku to zero odezwu

Za to nie ma tygodnia żeby gdzieś nie obsmarowali jaja. A to w paszy antybiotyk, a to sterydy...itp., itd.

Kampania o mleku była, o rybach była, o owocach była...tylko drobiarze wiecznie się opluwają. Jak jest źle, to szukanie winnych i palenie na stosie, a jak dobrze, to każdy siedzi spokojnie i cichutko liczy kasiorę.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to już kiedyś pisałem. Wolę kupić po 35 i sprzedać po 40-42 niż po 18 i oddać po 20. Jak brakuje towaru to nie ma podjazdów i każdy skupia się na swojej robocie i cukiernik nie ma pięciu konkurencyjnych ofert dziennie.

 

Ale niestety na dzień dzisiejszy nie ma takich przesłanek,,,,ale co ja tam wiem.

Bo jajo w marketach po 25 groszy to moje urojenia.

A skoro urojenia to inni tego nie widzą i będą kupować inne jaja za 40 groszy..

Pa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kol.Kreator naszym producentom zawsze będzie żle i wszystkiemu winni handlarze i to oni budują kolejne milionowe stada kur.........masz 100 % racji i na moje też jest lepiej jak cena wyższa bo to oznacza dobry ruch im niżej tym gorzej sprzedać i narzut niewielki.... sam wiesz........ i gdzie można przytulić te 15 gr. na jaju bo ja chętnie zawiozę ...kol.jest czy tam nie ma ceny ...

pozdrawiam....

p.s.

tendencja jest wzrostowa ale w hurcie detal wypiął się na jaja i raczej nie ma widoków aby się ruszyło

m-0,20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja to już kiedyś pisałem. Wolę kupić po 35 i sprzedać po 40-42 niż po 18 i oddać po 20. Jak brakuje towaru to nie ma podjazdów i każdy skupia się na swojej robocie i cukiernik nie ma pięciu konkurencyjnych ofert dziennie.

 

Ale niestety na dzień dzisiejszy nie ma takich przesłanek,,,,ale co ja tam wiem.

Bo jajo w marketach po 25 groszy to moje urojenia.

A skoro urojenia to inni tego nie widzą i będą kupować inne jaja za 40 groszy..

Pa

 

Kolego, czy Ty myślisz, że cena była ustalana tydzień temu na tą promocję?? chyba nie, wydaje mi się, że było to przy cenie za M około 16-17gr. i nikt nie przewidział podwyżki cen.

 

Co Was tak boli to, że jajko podskoczyło o parę groszy? Czy aż tak ciężko Wam strawić, że producent w końcu przestał dokładać do interesu??????

 

Jestem producentem, ale mam nadzieję, że cena nie podrośnie za szybko i nie skończy się na za wysokim poziomie, bo znowu co niektórym palma do głowy odbije i będzie powtórka z rozrywki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale się rozpanoszyły te pijawki na forum!!!

To już plaga!! A sio, a sio...

Wszystkim życzę miłego i słonecznego weeekndu. Oby zimnej okowitki nie zabrakło...i do tego dobry tatarek....mniam.

Czas w drogę i do poniedziałku.

Pa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja to już kiedyś pisałem. Wolę kupić po 35 i sprzedać po 40-42 niż po 18 i oddać po 20. Jak brakuje towaru to nie ma podjazdów i każdy skupia się na swojej robocie i cukiernik nie ma pięciu konkurencyjnych ofert dziennie.

 

Ale niestety na dzień dzisiejszy nie ma takich przesłanek,,,,ale co ja tam wiem.

Bo jajo w marketach po 25 groszy to moje urojenia.

A skoro urojenia to inni tego nie widzą i będą kupować inne jaja za 40 groszy..

Pa

Wstyd. Osoba zajmująca się handlem a nie zna podstawowych zasad działania rynku (ogólnie- nie tylko rynku jaj). Według tego co piszesz, cena nie może wzrosnąć w hurcie, bo w detalu jest niska. No większej głupoty dawno nie słyszałem (z całym szacunkiem dla Ciebie).

A może to jest tak, że cena w detalu jest niska, bo w hurcie była bardzo niska ? Cena detaliczna sama się nie podniesie. Najpierw musi podnieść się cena hurtowa, i wtedy cena w detalu też pójdzie do góry.

 

Poza tym napisałeś, że "Wolę kupić po 35 i sprzedać po 40-42 niż po 18 i oddać po 20. Jak brakuje towaru to nie ma podjazdów i każdy skupia się na swojej robocie i cukiernik nie ma pięciu konkurencyjnych ofert dziennie."

To bardzo mądre słowa. Ja też tak wolę. O co więc cały ten raban ? Mam nadzieje, że cena wzrośnie do 35 gr i wszyscy będziemy zadowoleni.

 

Jeśli chodzi o nowe kurniki i przepełnione klatki, to ja już o tym pisalem wielokrotnie. Możesz spojrzeć wstecz na moje posty. Niektórzy moi koledzy nie rozumieją prostej zasady: mniej jaj= wyższa cena. Budują na potęgę nowe kurniki i się dziwią, że cena niska. I dopiero głęboki kryzys cenowy w jajczarstwie (taki jak przez ostatnie pół roku) powoduje, że wyhamowują z inwestycjami (brakuje im kasy). Brak inwestycji (również w młode stada) powoduje, że zaczyna brakować jaja i cena się podnosi (tak jak teraz).

 

Także Panie Kreatorze, zupełnie nie rozumiem Twojej irytacji. Wszystko idzie w dobrym kierunku. Cena rośnie i miejmy nadzieję, że się ustabilizuje na poziomie 32-35 gr (średnio).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy nie mogło by być ceny 0,35gr za L w skali całego roku i wszyscy by mieli.

A teraz kilka groszy do góry i już jest było tak dobrze to podnoszą , TYLKO PYTAM DLA KOGO BYŁO DOBRZE ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zboża w górę, soja w górę, czym tu się podniecać, pięcioma groszami górki na jaju, a gdzie pokryć koszty, gdzie pooddawać stare i nowe ogony, płakać się chce ...

 

ps

- a huk z taką gospodarką, lepiej bym wyszedł jak bym zamiast kurników postawił dom weselny i pogrzebowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I tak przy tych cenach mamy dokładkę

Trafiłeś w sedno. 22, 26, czy 18gr. Co za różnica. To i tak poniżej kosztów produkcji. Żaden producent na dłuższą metę tego nie wytrzyma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy cena 35gr nie może się cały czas utrzymywać bo wszyscy by w końcu zaczęli jajka produkować. Muszą być wzrosty i spadki które dyskontują te wzrosty aby ograniczać liczbę porducentów. Tak samo dzieje się w środowisku osób handlujących jajkiem, jak dobrze schodzi to pojawiają się nowi pośrednicy podbijają stawki bo mają zbyt, jak tylko się pogorszy to nagle Ci ludzie zapadają się pod ziemię lub zmieniają branżę. Stabilizacja w tym sektorze to rzecz rzekłbym - niemożliwa.

Ceny b zróżnicowane, niektórzy jeszcze ciągną z magazynu M po 0,20 ale to już raczej końcówki. Świeża M po 0,23-0,24 u producenta dla stałego odbiorcy, dla skoczków wołają więcej lub że w ogóle nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz tam taki przycisk OFF i z glowy , jak nie znajdziesz to wyciagnij kabel z wtyczki

 

Tez tak mama to cie rozumiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...