Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

jednak cyna atrakcyjna skoro kupujemy nowe kurniki

 

Cena atrakcyjna, bo od rodziny i kurnik stoi pusty od paru lat, a odchowalnia potrzebna.

 

Magazyn 0, zainteresowanie za jajkiem spore.

 

Ale jakby to powiedzieć, mamy tyle, żeby sprzedać w dobrej cenie. Po co szaleć, żeby dokładać??? Trzeba mieć rozum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mądrego warto posłuchać , ale żeczywiście wegry pytają o jaja , ale czy to tylko zapytania czy i handel? zobaczymy , ale sprzedaż słaba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dopiero wróciłem BMW zostało w serwisie a autobus się popsuł....

dzięki za troskę o moją osobę..... może Jajczarek wklei jakąś fotkę mojego auta '

czesc dobranoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co za głupoty są tu pisane to głowa mała, handel pod pretekstem świąt chce za wszelką cenę zbić 2 /3 oczka w dół, ale jak na razie słabo im to wychodzi.

Ceny są słabe lecz stabilne.

 

L 0,25 / 0,27

M 0,21 / 0,23

1 kg 3,5 / 4 zł

Netto

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KOLEGO GDZIE PŁACĄ 4ZŁ ZA KG?

 

 

Co za głupoty są tu pisane to głowa mała, handel pod pretekstem świąt chce za wszelką cenę zbić 2 /3 oczka w dół, ale jak na razie słabo im to wychodzi.

Ceny są słabe lecz stabilne.

 

L 0,25 / 0,27

M 0,21 / 0,23

1 kg 3,5 / 4 zł

Netto

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie zastanawiam się jak nie zapominacie swoich dziwnych nicków pozdrawiam i do poniedziałku jutro jak jutro każdy wie , a w sobotę na dorsza czas sie wybrać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NASTAŁA CISZA WRĘCZ GROBOWA,NIE POWIEDZIAŁ NIKT NIC SŁOWA,POMYŚLAŁEM ?OTO SZANSA WYJĄTKOWA,WYCHYLIŁEM SIĘ L(1A)-26GR. DZISIEJSZA DOSTAWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny (hurt) bez zmian:

1A 27/28 gr.

1B 23/24 gr.

 

... czyli wykańczania hodowców ciąg dalszy. Jeśli ktoś liczy tylko na handlarzy, to przy takich cenach długo nie pociągnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ceny (hurt) bez zmian:

1A 27/28 gr.

1B 23/24 gr.

 

... czyli wykańczania hodowców ciąg dalszy. Jeśli ktoś liczy tylko na handlarzy, to przy takich cenach długo nie pociągnie.

 

476 podmiotów ma zarejestrowane 32 241 924 kury nioski w systemie "3"

466 podmiotów ma zarejestrowane 3 903 122 kury nioski w systemie "2"

 

266 podmiotów ma zarejestrowane 689 342 kury nioski w systemie "1"

60 podmiotów ma zarejestrowane 88 824 kury nioski w systemnie "0"

 

Mowa tu o fermach drobiu w znaczeniu "weterynaryjnym" gdzie sprzedaż jaja może być tylko do pakowni.

Całe mnóstwo graczy ma dużo poniżej 100 000 niosek. Namnożyło się kurników, kurniczków, i innych takich. Rynek jest jednocześnie wielki i rozpiżdżony. Jajko jest produkowane byle gdzie, byle jak i sprzedawane bylejako. Busy, busiki, jajka w garażu, jajka w piwincy,

Wybaczcie, ale dopóki będzie na rynku panowała wolna amerykanka dopóty cena będzie oderwana od rzeczywistości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ceny (hurt) bez zmian:

1A 27/28 gr.

1B 23/24 gr.

 

... czyli wykańczania hodowców ciąg dalszy. Jeśli ktoś liczy tylko na handlarzy, to przy takich cenach długo nie pociągnie.

 

476 podmiotów ma zarejestrowane 32 241 924 kury nioski w systemie "3"

466 podmiotów ma zarejestrowane 3 903 122 kury nioski w systemie "2"

 

266 podmiotów ma zarejestrowane 689 342 kury nioski w systemie "1"

60 podmiotów ma zarejestrowane 88 824 kury nioski w systemnie "0"

 

Mowa tu o fermach drobiu w znaczeniu "weterynaryjnym" gdzie sprzedaż jaja może być tylko do pakowni.

Całe mnóstwo graczy ma dużo poniżej 100 000 niosek. Namnożyło się kurników, kurniczków, i innych takich. Rynek jest jednocześnie wielki i rozpiżdżony. Jajko jest produkowane byle gdzie, byle jak i sprzedawane bylejako. Busy, busiki, jajka w garażu, jajka w piwincy,

Wybaczcie, ale dopóki będzie na rynku panowała wolna amerykanka dopóty cena będzie oderwana od rzeczywistości

Mój wpis nie był formą wyrzutu ani pretensji w stosunku do handlarzy. Był raczej formą opisu dzisiejszej sytuacji. Dzisiejsze ceny nie pozostawiają złudzeń. Wielu zbankrutuje.

Kto zostanie ? Ci, co podnoszą średnią cenę zbytu poprzez samodzielne rozprowadzanie jaj. I nie myślę tu o wciskanie swojego towaru na cukiernie po 20 gr. Pozostaną ci, co mają dostosowaną wielkość produkcji do własnego zbytu (nie odwrotnie) i tylko niewielką nadwyżkę oddają handlarzom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisał YOYO

"Kto zostanie ? Ci, co podnoszą średnią cenę zbytu poprzez samodzielne rozprowadzanie jaj. I nie myślę tu o wciskanie swojego towaru na cukiernie po 20 gr. Pozostaną ci, co mają dostosowaną wielkość produkcji do własnego zbytu (nie odwrotnie) i tylko niewielką nadwyżkę oddają handlarzom."

 

Potwierdzam, cała prawda o produkcji.

Dziwne jest to, że ogólnie uzgadniamy ceny wysokie , a zawsze znajdzie się jakiś gamoń co sprzeda taniej.

APEL: trzymajcie wysokie ceny , nie sprzedawajcie taniej, nie dawajcie się robić w h..a !!!

Na dzień dzisiejszy magazyn na zero. Jaj brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam tylko że wywóz osobisty od jutra bardzo duży wszyscy się wyprzedali , a ci co oddają za 20gr to jeszcze na święta na prezent im starczy ale co dalej niech się zastanowią

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ceny (hurt) bez zmian:

1A 27/28 gr.

1B 23/24 gr.

 

... czyli wykańczania hodowców ciąg dalszy. Jeśli ktoś liczy tylko na handlarzy, to przy takich cenach długo nie pociągnie.

 

476 podmiotów ma zarejestrowane 32 241 924 kury nioski w systemie "3"

466 podmiotów ma zarejestrowane 3 903 122 kury nioski w systemie "2"

 

266 podmiotów ma zarejestrowane 689 342 kury nioski w systemie "1"

60 podmiotów ma zarejestrowane 88 824 kury nioski w systemnie "0"

 

Mowa tu o fermach drobiu w znaczeniu "weterynaryjnym" gdzie sprzedaż jaja może być tylko do pakowni.

Całe mnóstwo graczy ma dużo poniżej 100 000 niosek. Namnożyło się kurników, kurniczków, i innych takich. Rynek jest jednocześnie wielki i rozpiżdżony. Jajko jest produkowane byle gdzie, byle jak i sprzedawane bylejako. Busy, busiki, jajka w garażu, jajka w piwincy,

Wybaczcie, ale dopóki będzie na rynku panowała wolna amerykanka dopóty cena będzie oderwana od rzeczywistości

 

 

A co ty myślisz że jak masz 1 000 000 niosek to masz gwarancje ceny, zysku, i zbytu ? Podaj mi choć jeden przykład że tak jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla niezorientowanych informuję, że mam od 700 do 1300 niosek - zielononóżki.

Sortuje, pakuje, sprzedaje sam.

Wbrew temu co można sądzić interesują mnie ceny jaj chowu wszelakiego.

Im wyższa cena "3" tym lepiej dla mnie.

Po 1: mniej opłaca się oszustom kupować "3" i sprzedawać jako "1"

Po 2: wyższa cena "3" powoduje, że "1" i "0" nie odbiegają aż tak dramatycznie cenowo od "3" i "2" i stają się bardziej atrakcyjne cenowo dla określonej grupy konsumentów.

Po 3: dobre ceny dla producentów "3" oznaczają zarobek dla producentów pasz itd, itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...