Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

Dziwne jest to, że ogólnie uzgadniamy ceny wysokie , a zawsze znajdzie się jakiś gamoń co sprzeda taniej.

APEL: trzymajcie wysokie ceny , nie sprzedawajcie taniej, nie dawajcie się robić w h..a !!!

Na dzień dzisiejszy magazyn na zero. Jaj brak - cytat ferma1

 

Zgadzam się. Ja zawsze zbyt nerwowo reagowałem na zmiany popytu zmieniając ceny na niższe i tym samym robiłem po kosztach. Na szczęście się ożeniłem i żona jest strasznie zła jak rabaciki udzielam . 5000-6000 kur i ciągle aby tylko pasze zapłacić. Teraz mam w granicach 2000 kur, klientów ubyło i chałupa w budowie, nowe auto, zero stresu finansowego. Ale mniej za jajko nie wziąłem jak 38gr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apel słuszny i zacny.

Ale łatwo pisać jak się ma 2 tyś kur i 1800 jaj na dobę.

Jak ktoś produkuje np. 30 palet dziennie to po ostatnim weekendzie ma już grubo ponad 100 palet na magazynie. Kury chcą jeść, paszy nie dają za darmo no i jajo trzeba gdzieś ustawiać.

Jeżeli popyt jest mniejszy od produkcji to i tak wcześniej czy później trzeba gdzieś ten towar wcisnąć. A żeby wcisnąć trzeba potencjalnego kupca zachęcić....

I tak w kółko od nowa....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kreator myślę, że Ci co mają 2 tysiaki kur to nie mają się o co martwić i o czym pisać na tym forum, bo towar rozwiozą sami, więc na wszystko im starcza. Moja obsada nie jest milionowa, mam ok. 30 tys. kur po wymianie klatki ale i ja swoje stany magazynowe rozwożę sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Apel słuszny i zacny.

Ale łatwo pisać jak się ma 2 tyś kur i 1800 jaj na dobę.

Jak ktoś produkuje np. 30 palet dziennie to po ostatnim weekendzie ma już grubo ponad 100 palet na magazynie. Kury chcą jeść, paszy nie dają za darmo no i jajo trzeba gdzieś ustawiać.

Jeżeli popyt jest mniejszy od produkcji to i tak wcześniej czy później trzeba gdzieś ten towar wcisnąć. A żeby wcisnąć trzeba potencjalnego kupca zachęcić....

I tak w kółko od nowa....

100% racji. Tak to właśnie działa.

Jak to już pisał tu na forum jeden z handlarzy, kluczem do "zdrowego" i "normalnego" rynku jajczarskiego nie jest wcale zwiększanie produkcji lecz jej ograniczanie. Dziwię się i bardzo współczuję tym, którzy przy okazji wymiany klatek zwiększyli swoją produkcję. A są tacy, co ją zwiększyli dwu lub nawet trzy krotnie. Teraz już wiecie, dlaczego jest taka bryndza ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki procent producentów jest tu reprezentowany ?

Obawiam się, że niewielka liczba producentów się tu wypowiada.

Hasła w stylu "od poniedziałku grosz w górę, albo grosz w dół" nie mają tu żadnego większego znaczenia.

 

Jeżeli jest tak źle i wszyscy dokładają do kurników, to jakim cudem jeszcze ktokolwiek funkcjonuje

Ile można dokładać ?

Miesiąc, dwa, trzy.....?

Nikt nie powie prawdy. Ceny pasz spadły w stosunku do początku roku o conajmniej 30-40%, ale jak poczytać forumowiczów to mam wrażenie, że wzrosły o 30%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cyber!!!!, jeśli nie kupujesz ani nie robisz sobie paszy to lepiej się o niej wypowiadaj, nawet nie zdajesz sobie sprawy jakie brednie wypisujesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cyber!!!!, jeśli nie kupujesz ani nie robisz sobie paszy to lepiej się o niej wypowiadaj, nawet nie zdajesz sobie sprawy jakie brednie wypisujesz

 

Aktualnie kupuję, bywało że robiłem.

Podaj przykład tych bredni, z których to sobie nie zdaję sprawy.

Faktury mówią same za siebie.

 

A co do cen jaja i sprzedaży, to powiem tak: dziś po bryndzy "pierwszolistopadowej" praktycznie WSZYSCY klienci zamówili towar można powiedzieć do oporu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ceny pasz spadły w stosunku do początku roku o conajmniej 30-40%, ale jak poczytać forumowiczów to mam wrażenie, że wzrosły o 30%

 

O 30% potaniały tylko zboża, a nie cała pasza. Jak wiemy w paszy mamy około 60 / 65% udziału zbóż, wiec łatwo jest obliczyć o ile oczek wytwórnie mogłyby popuścić ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jaki procent producentów jest tu reprezentowany ?

Obawiam się, że niewielka liczba producentów się tu wypowiada.

Hasła w stylu "od poniedziałku grosz w górę, albo grosz w dół" nie mają tu żadnego większego znaczenia.

 

Jeżeli jest tak źle i wszyscy dokładają do kurników, to jakim cudem jeszcze ktokolwiek funkcjonuje

Ile można dokładać ?

Miesiąc, dwa, trzy.....?

Nikt nie powie prawdy. Ceny pasz spadły w stosunku do początku roku o conajmniej 30-40%, ale jak poczytać forumowiczów to mam wrażenie, że wzrosły o 30%

Hehe. Kolego, widać, że nie bardzo wiesz o czym piszesz. Na wymianę klatek szły naprawdę potężne kwoty. Zdecydowana większość inwestycji była finansowana kredytami. Pokaż mi teraz chociaż jednego hodowcę, który mając milionowe kredyty na głowie (nie znam takiego, co nie ma), zakończy produkcję dlatego, że cena na jajo słaba. Jeśli zakończy, to kto będzie spłacał kredyty ? Więc niestety, producent musi kombinować dalej. Zaciąga kolejne kredyty, zalega w wytwórniach pasz, nie płaci za wytłaczanki. Pomimo, że wypłacalność hodowcy jest coraz gorsza, nikt nie zgłasza jego upadłości, bo wie, że może wtedy nie odzyskać kasy wcale. I tak to się kręci.

Nie wiem, w jakim cyklu Ty wymieniasz swoje kury, ale wiem, że przy obecnych cenach jaj, mnie nie stać na kolejny odchów i będę musiał zaciągać kolejny kredyt. Tak to właśnie wygląda Kolego.

Kilka postów wcześniej, napisałeś, że jak miałeś większe stado, to też Ci ciągle na pasze nie starczało i bez przerwy próbowałeś związać koniec z końcem. Widać zapomniałeś już jak to jest w tym biznesie. Wszyscy się obłowią na produkcji, tylko nie hodowca. Po co więc piszesz takie bzdury ? Ręce opadają, jak się czyta takie wpisy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do końca roku można zapomnieć o dobrej cenie jaj, może przed świętami, ale przed świętami będzie tylko lepszy ruch.

- powtórka z lat 2010 / 2011

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

L(1A)-26GR.DZISIEJSZA DOSTAWA PS.JAJCZAREK NIE PROROKUJ BO WIESZ JAKA BYŁA CENA PO ŚWIĘTACH 2010r.NA WASZĄ WIELKĄ NIKOŻYŚĆ PAMIETAM BYŁO CHYBA ZA L-0.16 GR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem na myśli tak niskiej ceny, tylko z drugim półtorarocznym kryzysem w jajku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jaki procent producentów jest tu reprezentowany ?

Obawiam się, że niewielka liczba producentów się tu wypowiada.

Hasła w stylu "od poniedziałku grosz w górę, albo grosz w dół" nie mają tu żadnego większego znaczenia.

 

Jeżeli jest tak źle i wszyscy dokładają do kurników, to jakim cudem jeszcze ktokolwiek funkcjonuje

Ile można dokładać ?

Miesiąc, dwa, trzy.....?

Nikt nie powie prawdy. Ceny pasz spadły w stosunku do początku roku o conajmniej 30-40%, ale jak poczytać forumowiczów to mam wrażenie, że wzrosły o 30%

 

Pokaż mi teraz chociaż jednego hodowcę, który mając milionowe kredyty na głowie (nie znam takiego, co nie ma)(...)

 

Ja sam pokazałbym Ci 15 ale nie wypada na tym forum. Kwestia gospodarowania...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę czytać ze zrozumieniem posty.

Uważam, że mamy patologię i nic więcej.

Nika cena jaja i duża nadprodukcja jaja.

Co do cen pasz to w moim przypadku po fakturach widzę jakie ceny płaciłem na początku roku, a jakie obecnie.

 

Pytanie o funkcjonowanie kiedy się dokłada było pytaniem retorycznym.

Zdaję sobie sprawę z tego łancuszka, kredyty, paszownie itd....

 

Producent jaj ma tyle jaj ile zniosą kury, a handlarz kupi tyle ile uzna za stosowne.

Dopóki handlarz, sieć sklepów, hurtownia itd będą mogli przebierać w dostawcach, dopóty cena będzie gówniana.

Pruducenci jaja klatkowego są stosunkowo rozproszeni stąd i możliwość kształtowania ceny jest niewielka.

Do tego trafiają się różne wynaazki typu BJO BJO.

Ja mam swoją niszę i staram się w niej funkcjonować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kupię jaja klasy wagowej S (poniżej 53g), ilości paletowe.

 

692 421 639

 

 

Witam, posiadam na sprzedaż owe jajko w ilości 14 palet cena 0,17gr cena ostateczna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Proszę czytać ze zrozumieniem posty.

Uważam, że mamy patologię i nic więcej.

Nika cena jaja i duża nadprodukcja jaja.

Co do cen pasz to w moim przypadku po fakturach widzę jakie ceny płaciłem na początku roku, a jakie obecnie.

 

Pytanie o funkcjonowanie kiedy się dokłada było pytaniem retorycznym.

Zdaję sobie sprawę z tego łancuszka, kredyty, paszownie itd....

 

Producent jaj ma tyle jaj ile zniosą kury, a handlarz kupi tyle ile uzna za stosowne.

Dopóki handlarz, sieć sklepów, hurtownia itd będą mogli przebierać w dostawcach, dopóty cena będzie gówniana.

Pruducenci jaja klatkowego są stosunkowo rozproszeni stąd i możliwość kształtowania ceny jest niewielka.

Do tego trafiają się różne wynaazki typu BJO BJO.

Ja mam swoją niszę i staram się w niej funkcjonować.

... a to było z sensem. Zgadzam się się z tym w 100%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kupię jaja klasy wagowej S (poniżej 53g), ilości paletowe.

 

692 421 639

 

 

Witam, posiadam na sprzedaż jajko "S" w ilości 60 palet cena 0,20gr netto bez targowania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kupię jaja klasy wagowej S (poniżej 53g), ilości paletowe.

 

692 421 639

 

 

Witam, posiadam na sprzedaż jajko "S" w ilości 60 palet cena 0,20gr netto bez targowania

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...