Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

widać że exportimport nie jest producentem....

za to liczenie ma na poziomie 2=

 

skoro tak łatwo się liczy czyjś zarobek to dlaczego sam nie pobudujesz sobie fermy ??? wtedy zamiast zarabiać 2 gr na jajku to byś zarabiał przynajmniej z 10 gr jeśli tak byś liczył jak teraz

 

miłego weekendu dla wszystkich ?

Ps wszędzie brakuje małej S ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
proste do policzenia ile wychodzi koszt jajka

przy cenie za pasze 1000 zł kura zje 10dkg na dzien wiec juz wiemy za ile kura zjada pasze za 10 gr na dzien dochodzi woda prąd i pracownicy czyli około 4 gr do jajka wiec jesli jajko kosztuje 20 gr to juz nie są straty a jak ktos pazerny chce 40 gr za jajko to chce spłacic kredyt w miesiąc.

Cena jajka koszt 14-15 gr przy produkcji 50.tys kurgrosz dodany do odchowu 18 tyg je a nic nie daje wiec około 1gr max 2 gr to odchów

Dawno nie zabieralem głosu tu na forum, ale jak czytam takie brednie to mi się nóż w kieszeni otwiera. Już kiedyś przedstawialem taką kalkulację ale widać niektórzy czytać nie umieją (o liczeniu już nie wspomnę).

 

W wielkim skrócie:

Koszt produkcji jajka dla 80-cio tygodniowego cyklu produkcji przy założeniach:

przykładowa wielkość stada 20.000 kur niosek

cena paszy: 1000 zł brutto tona

średnia nieśność w okresie od 18 do 80 tygodnia 77 %

średnie spożycie paszy na nioskę od 18 tygodnia 116 g

 

Po przeliczeniu 0,17 zł paszy w jajku (bez odchowu).

 

 

Dodatkowo policzyłem odchów 22.000 pisklaków przy założeniu:

łączne spożycie paszy na jedną kurkę do 18-tego tygodnia 6,4 kg

cena paszy 1000 brutto

cena pisklaka 3 zł brutto

 

Koszt wyprodukowania jajka w cyklu 80-cio tygodniowym z uwzględnieniem odchowu to 0.20 zł.

 

Powyższa kalkulacja nie obejmuje ŻADNYCH innych kosztów czyli: wynagrodzeń pracowników, prądu, paliwa, ogrzewania w czasie odchowu, weterynarii, kosztów łapanek, napraw bieżących, podatków itp, itd.

 

Kalkulacja nie obejmuje amortyzacji urządzeń (klatki, sortownice, samochód dostawczy itp.).

 

Jeśli ktoś mi mówi, że można wyprodukować jajko za 18 groszy to znaczy, że plecie bzdury !!!

Panie exportimport. Przestań pleść głupoty na tematy, o których nie masz zielonego pojęcia !!!!!

Tak łatwo Ci się liczy czyjeś zarobki ? A może ja powinienem podliczyć Twoje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
proste do policzenia ile wychodzi koszt jajka

przy cenie za pasze 1000 zł kura zje 10dkg na dzien wiec juz wiemy za ile kura zjada pasze za 10 gr na dzien dochodzi woda prąd i pracownicy czyli około 4 gr do jajka wiec jesli jajko kosztuje 20 gr to juz nie są straty a jak ktos pazerny chce 40 gr za jajko to chce spłacic kredyt w miesiąc.

Cena jajka koszt 14-15 gr przy produkcji 50.tys kurgrosz dodany do odchowu 18 tyg je a nic nie daje wiec około 1gr max 2 gr to odchów

 

Moze jeszcze wytlaczanki sa za darmo bo 23,5 gr za transportowke podzielic na 30 jaj to jest rowne 0 przecie. Tacy jak ty specjalnie wypisuja bzdury o naszych kosztach bo sprawia im satysfakcje podnoszenie producentowi cisnienia. Ratuje cie to ze przecietny fermiarz nie ma czasu aby wiekszosc produkcji samemu rozprowadzic i musi tobie oddac jajo po idiotycznej cenie, bo musi produkcji pilnowac. Masz szczescie ze 10 lat temu przepisy dot zakladow pakawania byly niedoprecyzowane bo dzis juz nie moglbys sprzedawac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
proste do policzenia ile wychodzi koszt jajka

przy cenie za pasze 1000 zł kura zje 10dkg na dzien wiec juz wiemy za ile kura zjada pasze za 10 gr na dzien dochodzi woda prąd i pracownicy czyli około 4 gr do jajka wiec jesli jajko kosztuje 20 gr to juz nie są straty a jak ktos pazerny chce 40 gr za jajko to chce spłacic kredyt w miesiąc.

Cena jajka koszt 14-15 gr przy produkcji 50.tys kurgrosz dodany do odchowu 18 tyg je a nic nie daje wiec około 1gr max 2 gr to odchów

 

Jesteś taki sam ekonomista jak nasz..

Jacek Jan Antony Vinent Rostowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a od kiedy przez caly rzut jest niesnosć 100%??? bo tak wychodzi z obliczen tego de....no i 2gr do jaja odchow? chyba pisklak jednodniowy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
exportimport weź idź do lekarza , może nie jest jeszcze za późno

 

to idiota jakiś jak z takim wchodzić w słowo ? na doktora póżno może weterynarz pomocny będzie dla tego typa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech sobie kupi 50 tys kur 18 tygodniowych ferme klatki pasze wytlaczanki roboty nie bede mu zalowal ciekawe ile mu zaplaca za jajo i co bedzie z nim po 80 tygodniach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech sobie kupi 50 tys kur 18 tygodniowych ferme klatki pasze wytlaczanki roboty nie bede mu zalowal ciekawe ile mu zaplaca za jajo i co bedzie z nim po 80 tygodniach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie cena bez zmian L 0,25 i nie zanosi się na zmiany. po świętach na pewno , a jak to każdy wie jajczarek zamknąłeś syna do drewutni? brakuje jego obrazków itd kontrolujesz trochę jego? czytałeś trochę posty co pisał w twoim imieniu , czy ci wstyd to czytać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duże pakownie zaczynają się ładować na święta , M-ka i S-ka braki , zaczynają wybierać L-ke , dużego trochę jest ale lejącego się ,kury przed świętami pójdą na ubój a co dalej to czas pokaże .

Ps . Chętnie zatrudnię na ferme tego Idiot.e exporta aby mi wyprowadził takie wyniki w produkcji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jajczarek zamknąłeś syna do drewutni? brakuje jego obrazków itd kontrolujesz trochę jego? czytałeś trochę posty co pisał w twoim imieniu , czy ci wstyd to czytać?

 

No to może spróbujesz pogadać ze mną. Ja, podobnie jak ty idiotą jestem, to na pewno znajdziemy płaszczyznę porozumienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

exportimport napisał:

 

Sprzedaje jaja L-ka po 0,36 gr

 

Zakup wynosi L-ka 0,26 gr (hodowca dowozi mi na miejsce)

Pracownik i paliwo 0,01 gr (dowóz na sklep)

Mój zysk to 0,09 gr ze sztuki

Moje zadanie to wyciągnięcie telefonu ,zamówienie towaru , no i zaniżanie ceny na forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak u was, ale u mnie ceny są bez zmian

 

XL - 38gr

L - 26gr

M - 23gr

S - 19 gr

1 kg - 3,6 / 3,8zł

 

Ps.

Biedronko, cieszę się ze dopisuje Ci humor

 

pozdrowienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
exportimport napisał:

 

Sprzedaje jaja L-ka po 0,36 gr

 

Zakup wynosi L-ka 0,26 gr (hodowca dowozi mi na miejsce)

Pracownik i paliwo 0,01 gr (dowóz na sklep)

Mój zysk to 0,09 gr ze sztuki

Moje zadanie to wyciągnięcie telefonu ,zamówienie towaru , no i zaniżanie ceny na forum

 

 

Twoje wyliczenia są tak samo idiotyczne jak "exportimport" wyliczył wasz koszt produkcji .

Rożnica tylko polega na tym ze my mamy zdecydowanie mniej problemów ,mniejsze nakłady i praktycznie żadnego ryzyka ale wasz poziom wypowiedzi na forum jest podobny .

Zasady ekonomi są jasne i nie zmienne od zawsze i dla wszystkich takie same . Wyprodukować (kupić) tanio i sprzedać z maksymalnym zyskiem .

Wyliczanie innym zysków i obarczanie całego świata o swoje niepowodzenia to nic innego jak zazdrość i zawiść ale to polak ma akurat w genach.

 

Parę osób ma rozrywkę wypisując ty głupoty ,a sensowych wypowiedz tu na palcach policzyć nie zmienia to faktu ze sytuacja producentów jest do dupy :( ,a cena jeśli by się ustabilizowała " L " 0,35 na pewno nie wpłynęłaby na spadek sprzedaży tylko poprawiła sytuacje producentów .

a żeby było na temat to

1a 0,27

2a 0,22

P.S.

dostarczam na sklep gdzie tez swój towar sprzedaje tez producent .

Ta sama gramatura "M" -tak samo pakowane u mnie 0,29 u producenta 0,24 i to tak od ok 3 miesięcy wiec jak widać ma z czego dokładać lub lubi to robić . szufladkowanie producentów jak i pośredników to głupota bo wszędzie są "ciekawe osobniki "

Jajczarek ja ci szczerze życzę tych 0,40 za L nowego autka co rok i konta pełnego .

Każdy niech pilnuje swojego interesu, a nie patrzy na innych .

A teraz spadam w góry ,miała być Barcelona ale Jajczarek nie chciał oddać L po 0,25 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jajczarek ja ci szczerze życzę tych 0,40 za L nowego autka co rok i konta pełnego .

A teraz spadam w góry ,miała być Barcelona ale Jajczarek nie chciał oddać L po 0,25 :)

 

Nudny jesteś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jajczarek zamknąłeś syna do drewutni? brakuje jego obrazków itd kontrolujesz trochę jego? czytałeś trochę posty co pisał w twoim imieniu , czy ci wstyd to czytać?

 

No to może spróbujesz pogadać ze mną. Ja, podobnie jak ty idiotą jestem, to na pewno znajdziemy płaszczyznę porozumienia.

 

już Cię lubię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...