Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

KUPIĘ JAJA "1a" od Messy , lub innej rasy kremowe oraz 1-PL z Pakownią. Jeżeli byłoby 2w1 - będzie super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wyjechało ostatnie 18 palet. Magazyn pusty. Szkoda, że nijak się to przekłada na cenę jajka. Ciekawe, w jakiej kondycji finansowej są Ci najwięksi. Przy takich cenach duży hurt to samobójstwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ci najwięksi dalej inwestują , budują, modernizują, kupują nieruchomości i samochody,i śmieją się z tych mniejszych że już idze ich czas......

czesc

p.s.

dziś andrzejki trzeba się bawić a nie gadać o jajach....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ci najwięksi dalej inwestują , budują, modernizują, kupują nieruchomości i samochody,i śmieją się z tych mniejszych że już idze ich czas......

Hehehe. Widać niewiele wiesz.

Ok. 2 tygodnie temu był u mnie przedstawiciel wytwórni (nie będę mowił jakiej), który skarżył się, że jeden z większych producentów winien jest za samą paszę ok. 20 mln zł. Jako, że mają nikłe perspektywy odzyskania pieniędzy, zastanawiają się nad zlożeniem do sądu wniosku o jego upadlość. Podobno wierzycieli jest znacznie więcej.

Tak, tak, wiem. Ten hodowca ma 3 wypasione fury i fajną chatę. I zaczął kolejny kurnik stawiać. Ale co z tego ?

Biedronka, oceniasz sytuację po pozorach a nie znasz rzeczywistych problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wiem ile on ma w wytwórni..... i skoro nie wiesz o co chodzi to nie odzywaj się mądralo...

Jajczarku z mojej strony też

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za takie obsrywanie i głoszenie plotek przedstawiciel owy powinien stracić prace. gów.no to go obchodzić powinno kto ile ma, a tymbardzie rozpowiadać dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O czym wy gadacie , co to jest wydać na fure 300 tyś , mam kilka stad a jedno kosztuje mnie ponad milion to jakie porównanie ? taki samochód to pikuś w porównaniu do kosztów produkcji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O czym wy gadacie , co to jest wydać na fure 300 tyś , mam kilka stad a jedno kosztuje mnie ponad milion to jakie porównanie ? taki samochód to pikuś w porównaniu do kosztów produkcji

 

 

 

I sam wszystko rozwozisz , ciebie kryzys nie dotyczy powinienes sie cieszyc a nie plakac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
za takie obsrywanie i głoszenie plotek przedstawiciel owy powinien stracić prace. gów.no to go obchodzić powinno kto ile ma, a tymbardzie rozpowiadać dalej. Exclamation

 

A właśnie że mnie obchodzi, bo skoro ja nie mogę otrzymać terminu płatności w paszarni ,a oni lekką ręką sponsorują moją konkurencję to coś jest nie tak.

Ja utrzymuję paszarnię żeby oni mogli utrzymywać darmozjada który swoimi działaniami wykańcza mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
za takie obsrywanie i głoszenie plotek przedstawiciel owy powinien stracić prace. gów.no to go obchodzić powinno kto ile ma, a tymbardzie rozpowiadać dalej.

To normalne, że wytwórnie utrzymują bliski kontakt z hodowcami. Taki przedstawiciel przyjedzie na kawę, pogada, sprawdzi jakie wyniki nieśności na danej paszy, dopyta w jakiej cenie konkurencja oferuje karmę itp, itd. Tak powinno być. Dobrze, że chociaż oni odrobinę interesują się tym, co na rynku drobiarskim się dzieje, bo handlarzy interesuje tylko jedno: żeby jajo za darmo dostać.

Poza tym, takie informacje od takiego przedstawiciela są cenne ze względu na podejmowane decyzje typu: brać pisklaki w maju, czy może lepiej poczekać do czerwca, zdać kury w październiku, czy może wcześniej, bo później to kolejka do rzeźni będzie zbyt długa, itp. itd. Ja wiem, że obserwator tego nie kuma. Ale on, jak wiemy, w ogóle niewiele kuma.

A kto ile ma, to sądząc po wpisach- handlarze wiedzą najlepiej. Co jakiś czas, dokładnie wyliczają publicznie tu na forum, jakimi to furami jeżdżą hodowcy i ile to oni na jajku zarabiają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby banki, wytwórnie czy wylegarnie dużych się tak bały to za chiny takiej kasy by im nie dawały.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozorna perspektywa potężnych zysków zagłusza często logiczne myslenie Sytuacja ekonomiczna naszej branży jest bardzo nieciekawa ,tym samym bankructwa dużych czy mniejszych ferm nie są czymś zaskakujacym. Przykre to ale prawdziwe...(kol.yoyo też znam temat..)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dobrze, że chociaż oni odrobinę interesują się tym, co na rynku drobiarskim się dzieje, bo handlarzy interesuje tylko jedno: żeby jajo za darmo dostać.

 

Cały świat zły tylko producent jajek jest święty.

Tak pierdolicie ze czytać się nie da .Kupujemy po cenach które są na rynku .Raz po 0,10 a jak trzeba to 0,50 .Nie ja ustalam ceny .

Czy biedronka płacze ze sprzedał po cenie zakupu ? NIE..... bo to jego problem i jego decyzje. Zaniżacie sami ceny na sklepach , a na forum tylko płacz jak to źle jest .

Jak kupie po 0,40 groszy i nie sprzedam odbierzesz? przyjmiesz zwrot ? będziesz się tym przejmował ?.

Jak brakuje to tylko słychać od was ................

Nie pasuje to nie kupuj -nie ty to inny kupi i jeszcze lepiej zapłaci .

Masz lepszego odbiorce ? umiesz lepiej sprzedać ? to tak zrób .

Nie opłaca się produkować ?? nie produkuj --- kup od sąsiada i handluj .

 

Tez mogę marudzić ze zbyt kiepski ,ze dyskonty zabierają klientów,małe sklepy się zamykają, konkurencja taniej dostarcza ,kierowca zapił i nie pojawił się w pracy ,itd .itd ale czy to poprawi moja sytuacje ????????????

 

Yoyo ja się z tobą zgadzam ze nie macie łatwo ale co byś nie napisał to twoje problemy i nie wiem na co ty liczysz dzieląc się nimi na forum .Ze ktoś cie da rozwiązanie i one znikną ???????????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wczorajszym głowa boli ale czytając takie głupoty to już pęka , tylko pamiętacie jak jajko kosztowało 40-50 gr przez 2 miesiące ale że My hodowcy w tym czasie wydawaliśmy na klatki grube miliony to nikt nie wspomni , a teraz łatwo napisać jak ci się nie opłaci to przestań produkować .

Łatwo to tylko mówić to takiemu co ma zainwestowane w zgnitego sprintera i kawał szopy na jaja!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedam:

 

1. mieszalnik pasz 1t wraz ze śrutownikiem 11kW i zbiornikiem 500kg (z wagą)

 

2. sortownica BENHIL - 3600 jaj na godzinę, z drukarką

 

3. paszociąg pełzakowy

 

4. gniazda drewniane (TANIO)

 

 

numer telefonu - 604 513 565

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...