Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

Dobrze, że chociaż oni odrobinę interesują się tym, co na rynku drobiarskim się dzieje, bo handlarzy interesuje tylko jedno: żeby jajo za darmo dostać.

 

Cały świat zły tylko producent jajek jest święty.

Tak pierdolicie ze czytać się nie da .Kupujemy po cenach które są na rynku .Raz po 0,10 a jak trzeba to 0,50 .Nie ja ustalam ceny .

Czy biedronka płacze ze sprzedał po cenie zakupu ? NIE..... bo to jego problem i jego decyzje. Zaniżacie sami ceny na sklepach , a na forum tylko płacz jak to źle jest .

Jak kupie po 0,40 groszy i nie sprzedam odbierzesz? przyjmiesz zwrot ? będziesz się tym przejmował ?.

Jak brakuje to tylko słychać od was ................

Nie pasuje to nie kupuj -nie ty to inny kupi i jeszcze lepiej zapłaci .

Masz lepszego odbiorce ? umiesz lepiej sprzedać ? to tak zrób .

Nie opłaca się produkować ?? nie produkuj --- kup od sąsiada i handluj .

 

Tez mogę marudzić ze zbyt kiepski ,ze dyskonty zabierają klientów,małe sklepy się zamykają, konkurencja taniej dostarcza ,kierowca zapił i nie pojawił się w pracy ,itd .itd ale czy to poprawi moja sytuacje ????????????

 

Yoyo ja się z tobą zgadzam ze nie macie łatwo ale co byś nie napisał to twoje problemy i nie wiem na co ty liczysz dzieląc się nimi na forum .Ze ktoś cie da rozwiązanie i one znikną ???????????????

Promix, jak zwykle rzeczowy wpis, tylko trochę obok tematu. Nikt tu się nie żali na własny los. Może oprócz właśnie Biedronki. Bardzo jej współczuję, że sprzedała jajko po kosztach. Prześledź jeszcze raz cały wątek a będziesz wiedział czego dotyczy dyskusja. Wk.rw.jące jest to, że handlarze nie mając zielonego pojęcia o naszej sytuacji finansowej, zabierają na forum publicznym na ten temat głos. Biedronka, obserwatorjaj i inni, to niesamowici eksperci w tym temacie. Masz rację, każdy pcha swój własny wózek i każdy jest jest kowalem własnego losu. Ale nie na ten temat jest ta dyskusja. Dyskusja dotyczy głupich wpisów handlarzy, którzy wypisują bzdury o rzekomych "bogactwach" hodowców, zupełnie nie mając pojęcia o rzeczywistych ich problemach. A tak na marginesie Panie Promix. Twoje problemy o których się tak rozpisałeś, to są problemy, z którymi my hodowcy stykamy się na co dzień. Też mamy sklepy, odbiorców, zwroty, kierowcę, który zapił itp. itd. Oprócz tego mamy jeszcze mnóstwo innych, dużo poważniejszych problemów, o których Wy handlarze nawet nie macie pojęcia. Wyliczyć ?

Zanim zabierzesz głos (nie mówię, że głupi) to przeanalizuj wątek. Przepraszam za to ale wk.r.wiają.ce jest to, że jeden pacan, który chyba nawet nie wie jak kura wygląda, pisze bzdury o kosztach produkcji na poziomie 10 gr., a inny głupek zabiera głos na temat naszej sytuacji finansowej oceniając ją tylko po tym, jakim samochodem jeździ hodowca. Żenada !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja pozwolę sobie skwitować ostatnie wpisy cytatem T. Nalepy: .....wicher słabe drzewa łamie hej, wicher wieje wicher silne drzewa głaszcze hej ....

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będę się rozwodził bo sensu nie ma ale fakt faktem ze wyliczenia ze zarabiacie miliony czyta się jak fantastykę ,a z drugiej strony nawet jeśli zarabiacie to nikomu do tego bo lekko one nie przychodzą ,a problemów ?? tu sami najlepiej wiecie .

 

Ja sobie leże ,a wy ???? wy chyba nie do końca tak możecie wiec i zarobki powinny być proporcjonalne do wkładów i pracy jaka jest wykonywana.

 

Nie zazdroszczę ani kasy ani majątku ale znacie mentalność przeciętnego polaka.

Nie istotne jak ja mam i ile mam ważne żeby on miał gorzej .

 

Bez was można powiedzieć ze nas nie ma ale lukę z drugiej strony coś musi wypełnić wiec bez towaru nie zabraknie.

Zalety taniego jajka ???? brak takich..... po za tym ze mało w długach. .

Sprzedaż nie rośnie każdego "dupka " stać na x skrzynek (tacy zaniżają cenę,) producent kiepsko ciągnie wiec i atmosfera nie jest za przyjemna .

 

Pamiętam jak płaciłem za sztukę 40-50 groszy ,zbyt był i pogadać się dało z producentem jednym czy drugim ,a cenę rynek zaakceptować musiał.

 

 

Idę na piwo .

Pozdrawiam tych ogarniętych , a dupków mam ...........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sie czyta to az strach ! Ale nie taki kryzysy i dolki sie przeszlo wiec panowie handlarze nie macie poje ci ile hodowca moze wytrzymac . Moze nas zle oceniaci bo niesiedzicie u nas wkieszeni ani w bankach , to wy dzieki nam macie co robic iniezle zyc !!!!! Ale my wam tego nie wytykamy ! Bo jak nas nie bedzie to was TEZ!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie będę się rozwodził bo sensu nie ma ale fakt faktem ze wyliczenia ze zarabiacie miliony czyta się jak fantastykę ,a z drugiej strony nawet jeśli zarabiacie to nikomu do tego bo lekko one nie przychodzą ,a problemów ?? tu sami najlepiej wiecie .

 

Ja sobie leże ,a wy ???? wy chyba nie do końca tak możecie wiec i zarobki powinny być proporcjonalne do wkładów i pracy jaka jest wykonywana.

 

Nie zazdroszczę ani kasy ani majątku ale znacie mentalność przeciętnego polaka.

Nie istotne jak ja mam i ile mam ważne żeby on miał gorzej .

 

Bez was można powiedzieć ze nas nie ma ale lukę z drugiej strony coś musi wypełnić wiec bez towaru nie zabraknie.

Zalety taniego jajka ???? brak takich..... po za tym ze mało w długach. .

Sprzedaż nie rośnie każdego "dupka " stać na x skrzynek (tacy zaniżają cenę,) producent kiepsko ciągnie wiec i atmosfera nie jest za przyjemna .

 

Pamiętam jak płaciłem za sztukę 40-50 groszy ,zbyt był i pogadać się dało z producentem jednym czy drugim ,a cenę rynek zaakceptować musiał.

 

 

Idę na piwo .

Pozdrawiam tych ogarniętych , a dupków mam ...........

Pełna zgoda Panie Promix. 100% racji.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NISKIE STAWKI UBEZPIECZEŃ FERM DROBIU !!!!!

 

UBEZPIECZENIE DOMÓW I BUDYNKÓW ROLNYCH!!

UBEZPIECZENIE W POLISIE BIZNESOWEJ I ROLNEJ !!!!

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ.

ZADZWOŃ LUB NAPISZ-

- zibi26a@wp.pl..605 900 969 lub 713166857.

 

ZAKRES :pożar,uderzenie pioruna,eksplozja,implozja,uderzenie lub upadek statku powietrznego,terroryzm,dym i sadza,uderzenie pojazdu mechanicznego,fala dźwiękowa,silny wiatr i grad,żywioły,zalanie i pękanie mrozowe.

SĄ DOSTĘPNE INNE MODUŁY JAK-np. przepięcie,stłuczenie szyb i inne.

 

WYSTAWIAMY CESJE BANKOWE POD KREDYT!!!

UBEZPIECZAMY WYPOSAŻENIE W KURNIKACH !!!!

TEREN CAŁY KRAJ !!!

 

BARDZO NISKIE STAWKI DLA WARTOŚCI PONIŻEJ 1 000 000,ORAZ DLA KURNIKÓW Z KLATKAMI !!!!

 

ORAZ..........GRUPOWE-ŻYCIOWE UBEZPIECZENIE OD WYPADKÓW I INNE..

Ubezpieczamy grupowe ubezpieczenie dla rolników i członków rodzin,takie jakie oferują zakłady pracy od :

śmierci,wypadków ,poważnych zachorowań,śmierci współmałżonków,rodziców,teściów,urodzeń dzieci...i inne..,płatności za pobyty w szpitalach.

ZADZWOŃ LUB NAPISZ -WYŚLĘ SZCZEGÓŁY.

zibi26a@wp.pl

71 316 68 57

605 900 969

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy hodowcy nie macie aż takiej krzywdy mimo że dokładacie tak grube pieniądze ponieważ nie dokładacie ze swoich a z bankowych

 

 

 

Pozdrowienia z słonecznego Cypru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie omlecik ma pan racje ze z banku trzeba wreszcie ruszyc te zlote kota !!! A tak na marginesie hyba mocno grzeje na cyprze !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Promocja L-ka na cukiernie po 25gr .

Jeżeli L po 25gr to M po 23 i praca charytatywna. W grudniu jechać po kosztach to tragedia! Aż strach pomyśleć co będzie po nowym roku, jak odłoży się w magazynach jakieś 400.000.000 jaj czyli około 1500 tirów x 28 palet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak ceny Panowie? ręka na pulsie i grosz do dołu ?

 

Sklepy;

 

XL 80gr / 90gr

L 60gr / 70gr

M 40gr / 50gr

 

Handlarz;

 

XL 50gr / 60gr

L 40gr / 50gr

M 30gr / 35gr

 

Hodowca;

 

XL 30gr / 40gr

L 24gr / 25gr

M 20gr / 22gr

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

więcej budujcie kurników za unijne dopłaty,to zamiast rozbijać się Bentlejami,będziecie jeżdzić furmankami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
więcej budujcie kurników za unijne dopłaty,to zamiast rozbijać się Bentlejami,będziecie jeżdzić furmankami

100% racji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...