Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

więcej budujcie kurników za unijne dopłaty,to zamiast rozbijać się Bentlejami,będziecie jeżdzić furmankami

 

Trzeci post i nic tylko nałatujesz na hodowców ..

- co ma piernik do wiatraka? Na temat miśku, na temat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie zastanawia jedno, skoro już od przeszło pół roku większość dokłada do interesu, ile to jeszcze musi trwać żeby kilku "potentatów" zbankrutowało i cena podskoczyła do poziomu skromnego zysku?

 

Mam dziwne wrażenie że nawet jak się pojawi jakiś zysk na horyzoncie znów pochłonie nas szał zysku. Po wprowadzeniu wymiany klatek słyszałem że zmniejszenie produkcji jest do nieodbudowania. A tu rok czasu i sru...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem zielona noga ta problem jest w was małych . Każdy wsadził kury gdzie kawałek kąta wolnego znalazł (pewnie i w salonie na kanapie ) bo jajo drogie było po 1zł. W skali kraju licząc takie wstawienia od 500 do 1500 kur to robi się masa jaja. W lato jak nieszło jajo to tacy jak wy latali z wytłaczanką na ręku i za 10 zł w detalu puszczali wiejskie jaja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obserwatorjaj przestań wypisywac te idiotyzmy,bo człowiekowi się odechciewa zaglądać na to forum.... znawca sie k...a znalazł !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po wczorajszym głowa boli ale czytając takie głupoty to już pęka , tylko pamiętacie jak jajko kosztowało 40-50 gr przez 2 miesiące ale że My hodowcy w tym czasie wydawaliśmy na klatki grube miliony to nikt nie wspomni , a teraz łatwo napisać jak ci się nie opłaci to przestań produkować .

Łatwo to tylko mówić to takiemu co ma zainwestowane w zgnitego sprintera i kawał szopy na jaja!

 

Jaki handlarz da rade zapakowac 28 palet na zgnilego sprintera Sie pytam ciebie , no chyba ze w zwiazku twoja mala produkcja masz doczynienia tylko z takimi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
obserwatorjaj przestań wypisywac te idiotyzmy,bo człowiekowi się odechciewa zaglądać na to forum.... znawca sie k...a znalazł !

 

łał widzę że zabolała chłopka małorolnego co klatki wymieniał chyba chomikowi producent unijny się odezwał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
obserwatorjaj przestań wypisywac te idiotyzmy,bo człowiekowi się odechciewa zaglądać na to forum.... znawca sie k...a znalazł !

 

łał widzę że zabolała chłopka małorolnego co klatki wymieniał chyba chomikowi producent unijny się odezwał

Obsratorjaj, proszę Cię. Dla wlasnego dobra zmień forum. Nie kompromituj się już bardziej.

 

Ia- 0,26

Ib- 0,23

IIa 0,19/0,20

 

Pytanie do hodowców: Czy ktoś już kiedyś robił drugie przepierzanie na stadzie ? Jak to wychodzi finansowo na 30 tys kur ? Opłaca się ? Chodzą słuchy, że w kraju w chwili obecnej nie jeden się do takiego przymierza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

a ja mam pytanie z innej beczki troszkę.

Czy do przewozu jaj za granicę dokładnie Niemcy trzeba mieć auto chłodnię czy wystarczy tylko izoterma.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

....może być i firanka,ale musi być na niemieckich numerach!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy to prawda że mają zakazać produkcji na ściółce w obecnej formie ?

jak u was ruch i ceny .... no i czy magazyny wyczyszczone do bieżącej sprzedaży

czesc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie powinny być ceny przynajmniej przez pół roku,

 

Hodowca

 

XL 80gr / 90gr

L 60gr / 70gr

M 40gr / 50gr

 

Sklep

 

XL 50gr / 60gr

L 40gr / 50gr

M 30gr / 35gr

 

Handlarz

 

XL 30gr / 40gr

L 24gr / 25gr

M 20gr / 22gr

 

 

:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy jestem ilu handlarzy by pozostało po takim jednym krótkim dołku.

 

Ps.

- więcej nowych pakowalni, samochodów (spirnterów) wczasów na rożnych wyspach itp: ...

Prawda panie Bix ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
....może być i firanka,ale musi być na niemieckich numerach!!!

 

nie no pytam się poważnie mam busa izotermę bez chłodni i planuję wywóz jaj przy granicy kraju i nie wiem po prostu czy musi być chłodnia czy izoterma?

Proszę o odpowiedź.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny na ten tydzień :

L 0,25

M 0,23-22

S 0,19

ceny netto

 

magazyny puste, na fermie kilka palet z dnia ......

zejście dobre a cena do d... !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U nas :

XL i L tylko dla swoich bo mam młode stado i tego jaja mi brakuje

M 0,23

S 0,21

 

Ceny netto.

Magazyn pusty. Wszystko schodzi na bieżąco.

 

Do Yoyo odnośnie drugiego przepierzania: ja tego nie robiłem , ale znajomy przepierzał drugi raz i mówił , że się opłaca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tobie się nic nie opłaca płaczku cena jaj stabilna L- dobrej wagi 0,23

Obserwatorjaj, czy Ty czasami zastanawiasz się nad tymi głupotami, które wypisujesz ? Już ktoś Ci dobrze radził- zmień forum. Na pewno znajdziesz gdzieś w sieci miejsce dla "dowartościowanych inaczej". Robisz obciach nie tylko sobie ale i innym handlarzom.

Yoyo zadał proste pytanie innym hodowcom. Ja na temat przepierzenia niewiele wiem i sądzę, że Twoja wiedza w tym temacie również jest niewielka. Po jasną cholerę więc zabierasz głos w tej sprawie, skoro nic na ten temat nie wiesz ? A jeśli się mylę, i jednak masz coś mądrego do powiedzenia na temat kosztów przepierzania, to czemu nie wypowiesz się merytorycznie, tylko zamiast tego niepotrzebnie obrażasz innych użytkowników forum ? Żenada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...