Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

Przy tych cenach to nam ukraina nie zagraża .

 

Tak ,to ciekawe jak podniesiesz ceny kiedy oni beda mogli wozic do UE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam dzisiaj to juz po świetach jest.

Jajo zostanie na magazynach do 3 króli pare osob dobrze otym wie nawet kol.Jajcarka 0,23 za L na dzis to nie idzie hodowca 30 pal L to po 0,21 juz dzwonil to naco M po 0,24 kupowac

I zeby nie bylo ze my mu ceny zanizamy bo sam proponuje a dodam ze obok nowe obiekty na luty odbiera na prawie 200 tys. I kazdy wie o kogo chodzi powodzenia zycze na swieta duzo zdrowia i jeszcze wiecen przemyslen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Człowieku co zrobisz , w tym kraju to jest tylko pewny podatek , jeszcze nie wyprodukowałeś a już trzeba zapłacić , a i jeszcze przepisy dotyczące tylko nas ale nikogo z zewnątrz !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam .Jestem producentem ale zgadzam się z wpisem Jajcarka że cena zależy od podaży i popytu .Może lepiej zamiast się spierać zastanówmy się jak zwiększyć popyt.

Popytu nie zwiększysz! Należy zmniejszyć produkcję.

I tu panowie jesteśmy w du..e!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam .Jestem producentem ale zgadzam się z wpisem Jajcarka że cena zależy od podaży i popytu .Może lepiej zamiast się spierać zastanówmy się jak zwiększyć popyt.

Popytu nie zwiększysz! Należy zmniejszyć produkcję.

I tu panowie jesteśmy w du..e!

Raz jeszcze powtórzę: poziom produkcji trzeba dostosować do poziomu zbytu. Stawianie nowych kurników i liczenie na to, że przyjedzie handlarz i odbierze, to bardzo błędne i złe myślenie.

 

Już to ktoś tu na forum powtarzał ja mantrę (chyba jakiś handlarz):

Dużo jajek = niska cena

Mało jajek = wysoka cena

 

Zastanówcie się drodzy producenci, czy chcecie mieć mnóstwo kur i cenę poniżej kosztów (wtedy dług rośnie lawinowo), czy może mniej kur, mniej problemów i uczciwy zarobek.

Gdzie jest sens stawiania nowych kurników, tylko po to, żeby oddać jajko handlarzowi w bzdurnej cenie ? Niech mi to ktoś wytłumaczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam .Jestem producentem ale zgadzam się z wpisem Jajcarka że cena zależy od podaży i popytu .Może lepiej zamiast się spierać zastanówmy się jak zwiększyć popyt.

 

 

Albo zmniejszyć podaż. Ilu debili postawiło nowe kurniki a teraz płaczą??? sami sobie są winni...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zgadzam się z tobą Messa.Cena to nie wszystko ważniejsza jest jakość.Dlatego uważam że jedną z przyczyn spadku spożycie jaj w Polsce jest wprowadzanie na rynek jaj o słabej jakości gdzie jedynym kryterium jest tylko cena.

 

Człowieku o czym Ty piszesz???? Buahahaha jajko to nie śrubka, gdzie zastosujesz inną stal i spadnie jakość. Jajko jest jajkiem i nie wpłyniesz na jego jakość. Kura musi zjeść i dać jajko. I tyle. Jedyna jakość to świeżość. Handlarz chce tanio to kupuje 3 tygodniowe które nie zeszło na fermie i tyle.

 

Nieraz sie zastanawiam kto siedzi na takich forach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę P.leszkiewicz że mało wiesz o żywieniu kur,proponuję zmienić żywieniowca albo porozmawiać z tym który Ci obecnie doradza [ jeśli taki ktoś istnieje] aby Ci powiedział ile w paszy jest mączki rybnej i makuchy rzepakowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam .Jestem producentem ale zgadzam się z wpisem Jajcarka że cena zależy od podaży i popytu .Może lepiej zamiast się spierać zastanówmy się jak zwiększyć popyt.

 

 

Albo zmniejszyć podaż. Ilu debili postawiło nowe kurniki a teraz płaczą??? sami sobie są winni...

100% racji

 

Raz jeszcze powtórzę: poziom produkcji trzeba dostosować do poziomu zbytu. Stawianie nowych kurników i liczenie na to, że przyjedzie handlarz i odbierze, to bardzo błędne i złe myślenie.

 

Już to ktoś tu na forum powtarzał ja mantrę (chyba jakiś handlarz):

Dużo jajek = niska cena

Mało jajek = wysoka cena

 

Zastanówcie się drodzy producenci, czy chcecie mieć mnóstwo kur i cenę poniżej kosztów (wtedy dług rośnie lawinowo), czy może mniej kur, mniej problemów i uczciwy zarobek.

Gdzie jest sens stawiania nowych kurników, tylko po to, żeby oddać jajko handlarzowi w bzdurnej cenie ? Niech mi to ktoś wytłumaczy.

100% racji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czeka nas naturalna selekcja, tylko mocniejsi zostaną na rynku

Panie Jajczarek, jak tam Twoje inwestycje ? Nowe kurniki już obsadzone ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cienkich mamy handlarzy, oni tylko potrafią handlować na naszym rynku, rozwieść pare paletek jaj po sklepach czy cukerniach doliczyć sobie 5 gr do sztuki i grać biznesmena

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panie Jajczarek, jak tam Twoje inwestycje ? Nowe kurniki już obsadzone ?

 

A dziękuje wszystko jest OK

 

Ps

Następne w planie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

'Nie wiem jak jest z tym poziomem produkcji ale znalazłem artykuł w którym piszą że jest niższy niż w roku 2011.Polecam artykuł w internecie pt "Polacy nieskorzy do jedzenia jaj" w którym autor pisze że za spodek spożycia odpowiadają dietetycy bo wmawiają ludziom że jajka są niezdrowe [mam takiego kolegę któremu dietetyk zakazał jeść jaj].Osobiści uważam że winne są też media które nie dość że nie zachęcają do tego aby Polacy jedli ich więcej [Japończycy dwa razy tyle co my]a wręcz przeciwnie głosząc tezy w programie [nie pamiętam tytułu]który prowadzi pani Anna Guzik że jaja z majonezem są bardzo niezdrowe .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak pusto . duzo telefonow od nowych odbiorcow . jakie ceny na dzisiaj ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam zapytań o jajka dużo. Natomiast ceny bez większych zmian:

 

XL - brak

L - 0,27

M - 0,24

S - 0,20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Potwierdzam zapytań o jajka dużo. Natomiast ceny bez większych zmian:

 

XL - brak

L - 0,27

M - 0,24

S - 0,20

 

 

Kolega sa zmiany 9 grudnia S pisales 21 wiec potanialo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Jajcarek czytaj ze zrozumieniem - "bez większych zmian" znaczy że cena nie zmieniła się o 2,3 czy 4 grosze. A że S potaniała o 1 grosz to raczej bym nie uznał tego za większą zmianę.

Sytuacja, pozostaje bardzo trudna ale niestety producent jaj nie zrezygnuje z produkcji z dnia na dzień bo to niemożliwe, a długi rosną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panie Jajczarek, jak tam Twoje inwestycje ? Nowe kurniki już obsadzone ?

 

A dziękuje wszystko jest OK

 

Ps

Następne w planie

Dzięki Takim hodowcom mamy pewność, że cena dłuuugo jeszcze będzie na bardzo niskim poziomie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...