Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

Telefonów w PIP za jajem

 

L 24 / 26

M 20 / 21

 

 

I od poniedzialku .............................

 

Nie.......... od niedzieli

 

.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kol.Biedronka kupil bym dwa auta tej M po 0.18

A jaki nr producenta na opakowaniu mam umiescic chyba telefonu hehehe

Jak pakownia ma przeszlo 20 dostawcow jaj

Jajcarek i cyberdriver gdzie masz taki przepis ciekawy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pakowni ok zgoda

A nizej kol. Cyber napisal ze jeszcze producenta na opakowaniu ma byc a Ty sie z tym zgodziles

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Producenta nie musi byc wazne sa dwa nr producenta na jaju i pakowni na opakowaniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziwna sprawa z tym spadkiem cen. Większość okolicznych sąsiadów ma bardzo małe obsady, z reguły 1/3 normalnej produkcji, każdy ma prawie pusty magazyn i sprzedaje na bieżąco. Skąd biorą się takie ilości, że jest nadmiar tego jajka na rynku i ciągnie to ceny w dół? Mój rozum tego nie obejmuje i nie jestem sobie tego logicznie wytłumaczyć. Zresztą ceny jakie podajecie, że M po 18gr to też dziwne bo mam dużo telefonów z zapytaniem o M i L i proponują za ilości całosamochodowe po 0,20-0,21 za M do 0,23-0,24 za L.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego farmer1966 u nas podobna sytuacja...i tez śmiech mnie ogarnia jak dzis już 3 tel.za jajem ! Jednak przyznam szczerze ze ceny nie odpowiadały dzwoniącym ,a my nie mamy potrzeby na dzień dzisiejszy ich obniżać ! Ponieważ m sprzedajemy po 0.21-0.22 , L 0.23-0.25 jajko świeżutkie .Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pakowni ok zgoda

A nizej kol. Cyber napisal ze jeszcze producenta na opakowaniu ma byc a Ty sie z tym zgodziles

 

na opakowaniu winny znajdować się oznaczenia pozwalające na zidentyfikowanie producenta czyli ferma, z której pochodzą jaja. Jest to niezależne od numeru pakowni.

 

Proponuję przejść się do sklepów i spojrzeć na opakowania jaj.

Wiele jest źle oznakowanych ale bez trudu znajdziecie i te prawidłowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak macie pewnie po 20 000 szt. kur produkcji to i jaj na magazynie nie ma... a jak mają 2 mln. kur to i towar jest w dobrej cenie....

czesc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Kol.Biedronka kupil bym dwa auta tej M po 0.18

A jaki nr producenta na opakowaniu mam umiescic chyba telefonu hehehe

Jak pakownia ma przeszlo 20 dostawcow jaj

Jajcarek i cyberdriver gdzie masz taki przepis ciekawy

 

To nie jest mój problem od ilu dostawców kupuje pakownia.

Wiele osób uważa, że numer identyfikujący Fermę na jaju wystarcza i można tak przyjąć, niemniej jednak stosowany jest bardzo często zapis o fermie pochodzenia. Kwestię logistyki i doboru opakowań, etykiet dla pakowni to raczej nie powinien być jakiś dramat. Kupuje się wytłaczanki spersonalizowane, dołącza etykietę itd.

 

Pewnie nie wiecie, ale "Opakowania transportowe należy zaopatrzyć w numerowaną etykietę lub banderolę zabezpieczającą przed otwarciem. Banderole białe z czarnym nadrukiem używane są do opakowań zawierających jaja świeże klasy A i B. Banderolami żółtymi oznacza się jaja nie spełniające wymagań określonych dla tych klas, umieszcza się na nich napis „Jaja do przemysłu spożywczego”. Banderole czerwone stosowane są do opakowań z jajami przemysłowymi, należy napisać na niej „Jaja przemysłowe”.

 

 

Nawiasem mówiąc konia z rzędem temu kto ogarnie WSZYSTKIE przepisy

No i cała zabawa w stylu kupię paletę jaj, sprzedam paletę jaj i setki busów krążących po kraju z jajkiem de facto jest nielegalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kol. Cyber niema takiego przepisu mało tego przeszedłem sie na hale pakujaca i na etykieciarkach co naklejaja na opakowaniach maja ustawione date kod kreskowy, wewnetrzy kod opis pakowni+nr.jej i klase,gramature wszystko

A co do ceny jak Kol. Biedronka są fermy gdzie tych palet stoi 100 i wiecej dzienie swiezych nowych i zanizaja cene zeby miejsce bylo na nowe Biedronka nawet wiemy pewnie u kogo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwaga, uwaga, wiadomość z ostatniej chwili..

 

Nie szalejcie ze sprzedażą, z chwile będzie odbicie, tym razem w gore...

- wiadomość z pewnych źródeł

 

Cena na dziś u mnie ...

L 26 / 28

M 22 / 24

- duże zaskoczenie ze strony kupujących.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak macie pewnie po 20 000 szt. kur produkcji to i jaj na magazynie nie ma... a jak mają 2 mln. kur to i towar jest w dobrej cenie....

czesc

 

Jeśli ktoś ma 2 mln kur to nie sprzedaję takim płotkom jak Ty, tylko pcha na eksport towar 80% swojej produkcji!!!! i nie ubliżaj tym co mają 20tyś. kur bo oni sami jajo rozwiozą po sklepach i dobrze na tym wyjdą!!! a ja nie mam 20tyś. kur i radzę sobie dobrze bo towar dobry świeży sprzedaję w dobrej cenie!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Uwaga, uwaga, wiadomość z ostatniej chwili..

 

Nie szalejcie ze sprzedażą, z chwile będzie odbicie, tym razem w gore...

- wiadomość z pewnych źródeł

 

Cena na dziś u mnie ...

L 26 / 28

M 22 / 24

- duże zaskoczenie ze strony kupujących.

Pozdrawiam

 

.....na mój duchowny nos, to coś się szykuje.

Pozdrawiam wytrzymałych!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

nikt tego nie przewidzi co będzie...

nawet Ci wróżbici z tego forum nie są w stanie tego przewidzieć!

 

na fermach nie ma za dużo towaru jednak gdzieś tam w lesie można jeszcze trafić na mały zapasik towaru....

pomimo tego że cena jest do d... to zamówienia są cały czas

 

chyba jeszcze musi troche zejść tej starej kurki na ubojnie żeby można było podciągnąć cenke....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak macie pewnie po 20 000 szt. kur produkcji to i jaj na magazynie nie ma... a jak mają 2 mln. kur to i towar jest w dobrej cenie....

czesc

W dobrej ? Dla kogo ? Bo chyba nie dla producenta ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...