Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

Koleś z Podkarpackiego zamawia i nie odbiera towaru !!!

a co myslales ten temat juz w wakacje byl chyba poruszany jak pamietam ale moge sie mylic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koleś z Podkarpackiego zamawia i nie odbiera towaru !!!

Przecież to stary numer. On zamawia towar, Ty odkładasz (odmawiasz innym) i zbierasz dla niego jajko, a w dzień odbioru dowiadujesz się, że On nie przyjedzie. Przetrzyma Cie 2-5 dni i zadzwoni, że może towar oDebra1ć ale 2 grosze taniej.

Podobna sytuacja. Podsłuchana rozmowa dwóch handlarzy u mnie na fermie. Jeden odbiera telefon (przy mnie) i mówi do drugiego: "Nie chce spuścić ceny ? To nie odbieraj. Przetrzymaj go. Kup na razie gdzie indziej i zadzwoń do niego za 5 dni. Zobaczysz. Jeśli zbierał jajko dla Ciebie, to teraz nie ma co zrobić z towarem i będzie musiał zejść z ceny.

 

Znacie to skądś Panowie Handlarze ?

 

 

P.S.

Są też uczciwi, co handlują jajkiem. Ale to niestety rzadkość ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest dobre, tylko stare i nie modne, na forum (cena bojlera ) był ten filmik już dawno pokazany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koleś z Podkarpackiego zamawia i nie odbiera towaru !!!

Przecież to stary numer. On zamawia towar, Ty odkładasz (odmawiasz innym) i zbierasz dla niego jajko, a w dzień odbioru dowiadujesz się, że On nie przyjedzie. Przetrzyma Cie 2-5 dni i zadzwoni, że może towar oDebra1ć ale 2 grosze taniej.

Podobna sytuacja. Podsłuchana rozmowa dwóch handlarzy u mnie na fermie. Jeden odbiera telefon (przy mnie) i mówi do drugiego: "Nie chce spuścić ceny ? To nie odbieraj. Przetrzymaj go. Kup na razie gdzie indziej i zadzwoń do niego za 5 dni. Zobaczysz. Jeśli zbierał jajko dla Ciebie, to teraz nie ma co zrobić z towarem i będzie musiał zejść z ceny.

 

Znacie to skądś Panowie Handlarze ?

 

 

P.S.

Są też uczciwi, co handlują jajkiem. Ale to niestety rzadkość

 

 

 

gonić dziada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jajczarek

PostWysłany: Pią Lut 7 7:00 GMT 2014 Temat postu:

Kol.... Ile teraz płacą za tonę obornika Question

 

30 zł płaci pośrednik, pieczarkarnie pewnie więcej....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że każdy kij ma dwa końce. Jak jaja brakowało, to pomimo wcześniej zamówionego towaru i ustalonej ceny były przypadki, że jak auto dotarło już na załadunek pod fermę to: albo towaru już nie było, albo była tylko część, albo podrożał o 2 grosze.

Po każdej stronie barykady są ludzie i ludziska. I tak możemy sobie wkładać palce w oko bez końca....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy jajko bylo czy nie w ineresach umowa jest umowa i wywiazac sie kazdy powinien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja myślę, że każdy kij ma dwa końce. Jak jaja brakowało, to pomimo wcześniej zamówionego towaru i ustalonej ceny były przypadki, że jak auto dotarło już na załadunek pod fermę to: albo towaru już nie było, albo była tylko część, albo podrożał o 2 grosze.

Po każdej stronie barykady są ludzie i ludziska. I tak możemy sobie wkładać palce w oko bez końca....

Tacy jak Kreator to się pojawiają i moralizują, chyba nie mają co robić gdy stoją gdzieś na targu w swoim żuku i piszą pierdoły takie jak w/wy, na swoim smartfonie za złotówkę .Tylko że żaden nie napisze że ostatnio opłacalność produkcji była w 2012 roku.I jeszcze jedno jak Kreator niszczy ceną swojego producenta to niech się nie dziwi że jak jest lekki brak towaru i lepsze zejście to dla niego nie ma,właśnie Panie kreator kij ma dwa końce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tyle razy mówiłem żeby nie kupować za ciasnych koszul!!

Krew nie dopływa, łeb niedotleniony. A do tego zaraz żyła może pierd...ć.

A szkoda. Weekend się zbliża. Można wyjechać, odpocząć. Okowitki się napić...

Ale jak ktoś woli swe flustracje na forum wylewać......

Wolny kraj, wolna wola....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja myślę, że każdy kij ma dwa końce. Jak jaja brakowało, to pomimo wcześniej zamówionego towaru i ustalonej ceny były przypadki, że jak auto dotarło już na załadunek pod fermę to: albo towaru już nie było, albo była tylko część, albo podrożał o 2 grosze.

Po każdej stronie barykady są ludzie i ludziska. I tak możemy sobie wkładać palce w oko bez końca....

Nie pochwalam takich praktyk. To nie ma nic wspólnego z uczciwością i z partnerstwem.

Problem jednak polega na tym, że jeśli brakuje jaja, to jest to okres góra 2-3 miesięcy na kilka lat, a okresy, w którym hodowca musi dokładać są znacznie dłuższe. Poza tym, pamiętajcie, że jeśli handlarz w perfidny sposób będzie zbijał ceny na fermach, to ta ferma w końcu będzie ZMUSZONA wyjść z towarem i zdobywać rynek. Zmusi go do tego nadwyżka towaru na magazynie i brak gotówki na paszę.

Panie Kreator. Często się z Panem zgadzam, ale tym razem Pana porównanie jest zupełnie bez sensu. Jest istotna różnica w tym, czy handlarz jednorazowo wyjdzie na handlu na "0", a tym czy hodowca będzie dokładał przez rok czasu 5 groszy do jajka. Poza tym, jak to często podkreślają niektórzy handlarze, to WY podobno jesteście od handlu a my od produkcji. To więc Wy (nie my) powinniście dbać o to, żeby ceny na rynku nie spadały i były w miarę stabilne. To na Was więc spoczywa obowiązek dźwigania cen do góry. Tak ja widzę rolę handlowca. Jeśli producent ma tylko produkować, to musi mieć odpowiednie do tego warunki. Musi mieś handlowców (handlarzy), którzy będą dbali o to, żeby jego towar był na półkach w odpowiedniej cenie. Przecież to handlarze chcą przejąć rolę pośrednika między producentem a klientem, i to handlarze są od tego, żeby ściągać od konsumenta jak największą ilość pieniędzy. A Wy robicie zupełnie coś odwrotnego. Wam wcale nie zależy na tym, żeby podnosić ceny w detalu. Wam zależy, żeby obniżać ceny w hurtowym zakupie. Wy bez odpowiedniej zachęty (podwyżka na fermie) palcem nie kiwniecie, żeby chociaż postarać się podnieść ceny na rynku. Czasami mam wrażenie, że Wasz handel polega tylko i wyłącznie na zbijaniu cen u producenta. Tylko zastanów się, do czego to prowadzi. Bez uczciwych handlarzy producenci będą wciskali się na rynek.

A praktyki, o których wcześniej pisałem wcale nie są rzadkością. Powiedziałbym, że to raczej normalne zachowanie wśród niektórych skoczków. A szkodzą oni swoimi praktykami nie tylko danemu producentowi ale także całemu rynkowi i uważam, że powinni być z tego rynku eliminowani (szkoda, że nie ma na to żadnego sposobu).

 

P.S.

Jeszcze raz podkreślam, że wśród handlarzy są również uczciwi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kol. Yoyo handlarz będzie zbijał cenę na fermie bo tak się nauczył a nie męczył z podwyżkami , to my hodowcy musimy przejmować handel i podnosić ceny !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...