Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Kupię kury nioski po produkcji. Województwo dolnośląskie i ościenne. Nr tel. 601 54 24 58

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Yoyo. To jest właśnie patologia drobiarstwa. Albo dokładka, albo handel na zero, a jak już ktoś coś zarabia to krzyk i larum na cały kraj. I dotyczy to obu stron. I producentów i pośredników.

Każdy ciągnie kołderkę w swoją stronę. A jak źle idzie, to szuka się winnych wszędzie, tylko nie na swoim podwórku.

Powiedz mi proszę, wytłumacz i objaśnij, jak mamy tworzyć wysoką cenę na rynku detalicznym ( hurtownie, sklepy, piekarnie.....), kiedy jest nadmiar jaja na rynku?? Mogę spinać swoje pośladki, a trzymać klientowi palec w tyłku aż po sam nadgarstek. Ale uwierz że, pomimo kilku lat współpracy, pomimo różnych akcji promocyjnych i gazetkowych i wymianie towaru, wystarczy że podjedzie konkurencja i zaproponuje towar kilka groszy taniej i wszystko pryska jak mydlana bańka. Lojalność takiego klienta polega na tym, że zadzwoni i powie, że ma ofertę od konkurencji taką a taką. Jak chcesz zostać to musisz dać taką samą lub grosz taniej.

Parę faktów z tego tygodnia. Duża cukiernia. Miałem cenę 26 netto za 1a. W piątek oferta na piśmie od dużego producenta z okolic Żuromina: 0.22!

No i co ja mam według Ciebie zrobić? Poddać się? Odpuścić? Iść na zero? Czy dokładać? Czy walczyć dalej....?

To samo na sieci sklepów. Oferta na M-kę w paczce: 0.24.

Zatem szukam takiego towaru, żeby przynajmniej nie dołożyć a utrzymać klienta.

Nie ma dnia, żeby gdzieś coś się nie działo.

A teram mam kolejne pytanie. Masz u siebie przedstawicieli np. od wytłaczanek. Przedstawiają towar o zbliżonej jakości. Którego wybierzesz? Tego droższego czy tego tańszego?

Ja wiem, że są jeszcze inne czynniki. Lojalność, słowność, terminowość a nawet i sympatie.

Ale nikt za mnie nie zapłaci moich rachunków i nikt za mnie nie utrzyma mojej rodziny.

I tymi samymi kryteriami kierują się nasi odbiorcy, no i my. Każdy walczy o swoje.

Uwierz! Jak będzie za mało towaru, to znowu telefon będzie się grzał. Sami będziemy podbijać cenę ( bo bez problemu ją podniesiemy w detalu), a kolega Jajczarek będzie robił porządek z hienami na rampie..

Ale na chwilę obecną tak nie jest. Mamy za dużo jajca, do tego konsument trochę się od niego odwrócił i kupuje mniej.

Jedyne co możemy zrobić to wspólnie zorganizować akcję w mediach promującą polskie jaja. Ale nie taką, co robi ludziom bałagan w głowach typu :bez gmo i antybiotyków.

Ale żeby to zrobić, to nasz światek drobiarski musiałby się dogadać. A na chwilę obecną to jak pogodzenie wody z ogniem.

Może jeszcze nie oberwaliśmy porządnie od życia?

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[.....]

Parę faktów z tego tygodnia. Duża cukiernia. Miałem cenę 26 netto za 1a. W piątek oferta na piśmie od dużego producenta z okolic Żuromina: 0.22!

Panie Kreator, jak zwykle trudno odmówić Tobie merytoryczności. Szkoda, że wpisów na tym poziomie nie ma tutaj więcej. Rozumiem Twój punkt widzenia jednak będę bronił tutaj swojego zdania. Wybrałem z Twojego wpisu króciutki fragment. Powiedz mi proszę, dlaczego ten producent wyszedł z fermy na rynek i złożył taką ofertę w cukierni ? Ano właśnie. Wierz mi, że nawet by o tym nie pomyślał, gdyby miał dobrych i rzetelnych odbiorców. Mówisz o nadprodukcji. Ja też jestem zdania, że mamy zbyt dużo jajka na rynku. Z drugiej jednak strony, rynek jakoś wchłania ten towar. Z tego, co mi wiadomo, nikt jaj jeszcze nie zakopuje. I cena tu raczej nie ma nic do rzeczy. Czy jajko będzie po 20 gr., czy po 35, to sprzeda się go dokładnie tyle samo. Problemem jest, żeby znaleźć sposób na podnoszenie ceny a nie, jak to się dzieje obecnie, na jej opuszczanie. A będzie to możliwe tylko i wyłącznie przy ścisłej współpracy producentów i handlujących. Jeśli tej współpracy nie będzie, to rynek zawsze będzie taki rozchwiany. Dlatego też też uważam, że działania tzw skoczków są szkodliwe nie tylko dla producentów ale też i dla uczciwych handlarzy. To właśnie przez ich praktyki ceny lecą w dół a producenci myślą o zdobywaniu rynku z pominięciem pośredników.

Poza tym jeszcze jedno. Zazdroszczę (to właściwe słowo) Ci tego, że wychodzisz na jajku na zero. My hodowcy, od ponad roku możemy tylko o tym pomarzyć. O jakichkolwiek zyskach już nie wspomnę. Dla mnie idealną sytuacją byłoby, gdybym na produkcji zarabiał średnio (i stabilnie) 3 grosze na jajku. I nie interesuje mnie to, ile zarabialiby w tym czasie handlarze. 3,5, czy 10 groszy. Jeśli ja dzięki ich pracy nie dokładałbym tylko zarabiał, to niech i oni zarabiają jak najwięcej. Dobra praca powinna być przecież odpowiednio wynagrodzona. Niestety, dzisiaj mamy taką sytuację, że na jajku zarabiają wszyscy, tylko nie producenci. Mam więc poczucie, że my hodowcy, nie jesteśmy za swoją ciężką pracę (i ryzyko) wynagradzani (dosłownie). Czy dziwisz się więc naszemu rozgoryczeniu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A tyle razy mówiłem żeby nie kupować za ciasnych koszul!!

Krew nie dopływa, łeb niedotleniony. A do tego zaraz żyła może pierd...ć.

A szkoda. Weekend się zbliża. Można wyjechać, odpocząć. Okowitki się napić...

Ale jak ktoś woli swe flustracje na forum wylewać......

Wolny kraj, wolna wola....

po co okowita jak ktos chce swojska zapraszam do mnie(ilosc ograniczona ) ale dla swoich zawsze sie znajdzie to co polskie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyręczę tu kolegę Cenaniemaceny ale słuchajcie: ręka na pulsie. Słuchy chodzą, że ceny w górę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nie było handlarzy to była by i cena i zbyt. To wszystko przez nich!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KUPIĘ JAJA W KLASIE III i II B

 

ilości paletowe

 

proszę o kontakt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FERMA KUR NIOSEK 1PL

SPRZEDAM ''M''

KONTAKT 602651068

WOJ.WIELKOPOLSKIE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Producent może zaoferować pszenżyto granica powiatu PCT POB wlkp

pytania na pw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 gr do góry na sorcie !!! uciekam na rampe cześć

Hahahaha Ty to naprawdę jajcarz jesteś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co się dzieje, telefony za jajem ho ho ho,

- kupić by każdy chciał, tylko

Ps.

Próbujmy podnosić, przecie cena nie jest wygórowana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś się dzieje, każdy nagle potrzebuje małe jajko. Niestety póki co oferty są takie, że nawet nie warto ich pisać na forum.

Swoją drogą teraz przynajmniej moi odbiorcy odczują, że warto czasami zapłacić 1-2 gr więcej za jajko w gorszym dla hodowcy okresie, żeby mieć w takim czasie jak teraz towar.

To jest to uczciwe podejście do handlu i biznesu, którego niestety wielu brakuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie są już tylko plotki. Cena faktycznie skoczyła o 2 gr. na małych sortach. Niestety, w niczym to nie zmienia sytuacji drobiarzy. Ceny to nadal DNO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.czy mozna wiwdziec jakie sa ceny 2a,2b. na fermie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2A 20-21 gr netto

2B 18-19 gr

 

Ci którzy poodmawiali towar na ten tydzień już grzecznie dzwonią i chcą aby dostawa jaj do nich przyjechała...

to chyba o czymś świadczy, cena lekko do góry.

Skoczki też już się odzywają i szukają towaru....

powodzenia Panowie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak myślałem. Cena poszła w górę ale tylko na forum

zakup

m-0.20

l- 0.23

xl-0,30

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...