Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

Na dzień dzisiejszy nie mam problemu sprzedać ....

L po 24/25 i M 21/22 także, piszcie realia

 

- zero zapasu, a przydałby się

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, no potwierdzam dużo telefonów za jajem, ceny zbliżone do tych na forum:

M - 0,21

L - 0,23

XL - 0,30

Najpierw dzwonią i wyśmiewają, potem dzwonią i zamawiają.

Ceny mało satysfakcjonujące, ale w przyszłym tygodniu ma być drożej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witwm.podobno L kosztuje 0,29gr. w niemczech, czy ktos cos slyszal ?czy to prawda. Moze to dobry znak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje.szkoda ze odpowiedzi sa zawsze z przekasem ,ale ten pan nie potrafi inaczej ,mam nadzieje ze zona ma do syta tej slodyczy zalosnej!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
L-0,22 M - 0,19 a cena roznosi plotki że mój ......j jest słodki

Dlaczego zależy Ci, żeby cena jajka była poniżej kosztów jego produkcji ? Naprawdę nie widzisz w tym nic złego, że hodowcy dopłacają do produkcji jajka ? Uważasz, że to normalne ?

Dlaczego reagujesz wulgarnością w momencie kiedy istnieje cień szansy, żeby cena wróciła do normalności ? Przeszkadza Ci to, że hodowcy też chcą zarabiać na jajku ?

 

Cena, którą podałeś nie pokrywa nawet podstawowych kosztów produkcji. Poza tym jest już nieaktualna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma się co dziwić, że każdy ciągnie w swoją stronę i handlarz zawsze powie mniejszą cenę bo jakby jego dostawca to czytał to pewnie od razu by mu cenę podniósł - w tym względzie rozumiem takie postępowanie. Nie rozumiem dlaczego tak bardzo handlarzowi (pośrednikowi) zależy żeby cena była niska bo jak już kiedyś na tym forum pisano - im wyższa cena tym handel lepszy, nie ma podjeżdżania na punkty itd.

Ceny można zweryfikować poprzez to co się dzieje w europie i na tamtejszym rynku. Niemcy i Holendrzy szukają jajka, chcą je kupić najlepiej w tych cenach które były ostatnio choć oferty ostatnio są dla hodowców coraz lepsze i zbliżają się do tych sprzed świąt. To znak, że całym rynku Unii zaczyna powoli brakować mniejszego jajka i w konsekwencji zabraknie dużego po świętach. Na ten moment wygląda to tak:

XL-0,32-0,34

L-0,24-0,26

M-0,22-0,23

Holenderskie wybijalnie płacą obecnie 0,90-1,00 Euro /kg, a płaciły tydzień 0,60-0,75 Euro/kg.

Zainteresowanych odsyłam do poszukania w internecie bo można znaleźć ceny i oferty na jaja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

POTWIERDZAM!

DUŻO ZAPYTAŃ ZA MAŁYM JAJKIEM ALE I ZA L TEŻ....

 

NIE SPRZEDAJĘ DO KOŃCA TYGODNIA, POCZEKAMY NA DOBRĄ PROPOZYCJĘ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FERMA KUR NIOSEK 1PL

SPRZEDAM ''M''

KONTAKT 602651068

WOJ. WIELKOPOLSKIE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proponuje załadować i na Holandię....

małe jajko poszukiwane ... za m- nie chcą zapłacić a L jest full....

dobranoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich jestem również hodowcą bardzo rzadko bywam na forum ale śledzę wasze wpisy cena jajka poszła i idzie w górę ja na dzień dzisiejszy bez żadnego problemu M 0,23 L 0,26 oczywiście ilości paletowe zaznaczam że stali odbiorcy i co najlepsze ci co jeszcze w zeszłym tygodniu śmiali się w głos jak jak podawałem cenę M 0,21 L 0,24 piszę teraz o skoczkach wczoraj i dzisiaj od rana telefon się urywa od tych samych ludzi czyli skoczków że już mogą zapłacić po 0,22 za M i 0,25 L więc Panowie hodowcy głowa do góry idzie nasz czas miejcie rękę na pulsie trzeba poustawiać wszystkich do pionu bo jak do tej pory wszyscy zarabiali tylko nie my hodowcy podnosić ceny jak nie odbierze dzisiaj to odbierze za dwa trzy dni wiem z swojego doświadczenia z ostatnich siedmiu dni ponieważ jest brak towaru na rynku jajka średniego 70 % wstawień młodej kury mniej i to że cena idzie w górę jeżeli trzech handlarzy z pod Żuromina gdzie jak wszyscy wiedzą jest zagłębie co może dwa razy ode mnie dostali towar przez 24 lata mojej działalności szukają jajka to wszystko już wiadomo tam już też hodowcy mają serdecznie dosyć oddawania towaru z nędzne kwoty podzwoniłem wczoraj po tamtejszych hodowlach i fakt jest taki jak przypuszczałem niżej za M 0,22 L 0,24 (oczywiście tir) nikt nie chciał słuchać o sprzedaży i to jest fakt a jak ktoś napisze inaczej to tylko handlarz żeby jak zwykle zbijać cenę POZDRAWIAM WSZYSTKICH WYTRWAŁYCH HODOWCÓW PANOWIE IDZIE NASZ CZAS WSPOMNICIE MÓJ WPIS NA ŚWIĘTA MIN M 0,30 W HURCIE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam ponizsze wpisy, sporo telefonow od skoczkow.cena powinna w koncu dzwigac sie do gory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy ciągnie w swoją stronę co nie zmienia faktu, że oferty za M po 0,23 to już w tej chwili standard i kwestią pozostaje tylko na kiedy będzie dostępna. Jak ktoś sprzedaje taniej to jego problem i zysk kupującego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejsze ceny na fermie

Ia 0.26

Ib 0.23

IIa 0.21

 

Ceny netto.

 

Kilku klientów (skoczki) odjechało dzisiaj z kwitkiem.

Stali odbiorcy dostali u mnie towar bez problemu ale mają już zapowiedziane kolejne podwyżki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie powiem, coś się dzieje w jaju, ale i ceny są rożne ...

 

L 22 / 25

M 19 / 22

Wybijanie 3,3 / 3,5 kg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...