Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

A 30 lat temu to jajko oddawało się do zakładu drobiarskiego a paszę dostawałeś w rozliczeniu za jajko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie... Tak było do początku lat 90-tych. Wtedy było życie i można było hodować kury. Było pewne zejście i cena, a dziś? Tragedia.

To wszystko dzięki waszej demokracji, a pózniej to już kochana unia odkręciła śrubę i chcą jeszcze bardziej. Szykują dla siebie nasz kraj we wszystkich dziedzinach. Począwszy od ziemi przez hodowle i sprzedaż( markety) niebawem już wszyscy Polacy bedą pracować dla "zachodu" za marne ochłapy jak kiedyś nasi przodkowie u Żydów a pózniej u Niemców... Do tego właśnie prowadzi nas unia, nasza rząd i gospodarka przez niego prowadzona... I niech mi ktoś powie ze kiedyś było zle...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

30 lat temu z jednego kurnika (6tys kur) żyło się jak Lord .... , dziś trzeba mieć około 100tys żeby pozwolić sobie na takie życie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 lat temu z jednego kurnika (6tys kur) żyło się jak Lord .... , dziś trzeba mieć około 100tys żeby pozwolić sobie na takie życie

Gdyby dzisiaj wszyscy hodowcy mieli po jednym kurniku po 6 tys. zamiast po 100 tys. niosek, to jedno jajko kosztowałoby 2 zł i dalej żyłbyś jak Lord.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 lat temu z jednego kurnika (6tys kur) żyło się jak Lord .... , dziś trzeba mieć około 100tys żeby pozwolić sobie na takie życie

Gdyby dzisiaj wszyscy hodowcy mieli po jednym kurniku po 6 tys. zamiast po 100 tys. niosek, to jedno jajko kosztowałoby 2 zł i dalej żyłbyś jak Lord.

 

W błędzie jesteś kolego....

- jak nie my, to kto inny by za nas wyprodukował jaja żeby zaspokoić rynek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 lat temu z jednego kurnika (6tys kur) żyło się jak Lord .... , dziś trzeba mieć około 100tys żeby pozwolić sobie na takie życie

Gdyby dzisiaj wszyscy hodowcy mieli po jednym kurniku po 6 tys. zamiast po 100 tys. niosek, to jedno jajko kosztowałoby 2 zł i dalej żyłbyś jak Lord.

 

W błędzie jesteś kolego....

- jak nie my, to kto inny by za nas wyprodukował jaja żeby zaspokoić rynek

Tak, tak... gdyby każdy hodowca tak myślał, to mielibyśmy jajko po 2 gr. Na szczęście są tacy, ktorzy rozumieją, że kluczem do sukcesu nie jest wcale zwiękasznie produkcji.

Poza tym mowicie, że za PRL'u było lepiej drobiarzom. A wiesz dlaczego wtedy było nam lepiej ? Bo państwo nie pozwalało na bezmyślne stawianie kurników i dzięki temu produkcja była znacznie niższa. To właśnie dlatego z jednego kurnika żyłeś jak Lord.

Dzisiaj kilku de.b.i.li nastawiało ferm po kilkaset tysięcy lub nawet po kilka milionów niosek więc się nie dziwmy, że jajko tanie. Gdyby było jak za PRL'u, wszyscy Ci cwaniacy dostaliby nakaz rozbiórki tych fermy i sytuacja wróciłaby do normy. I znów drogi Jajaczarku mógłbyś wtedy żyć jak lord z jednego kurniczka produkując 6 tys. sztuk jaj.

I nie dorabiałbyś wtedy handlarzy, bo by ich nie było.

Echhhh... pomarzyć można. Niestety, mamy demokracje i każdy d.eb.il może postawić tyle kurników ile mu się podoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było dobrze produkowalo się jak sie chciało, dodawalo się się do pasz paskudztwa bo nie było nat tym kontroli, było , ale sięs sskończyło. Pamietam, ze wówczas też nie byliście zadowoleni, był też niedosyt.moze być gorzej wszystkim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaa lepiej było za komuny zakazy, nakazy zero wyjazdów,reglamentacja ,stary "maluch" słonina w mięsnym,telefon u sąsiada i inne buty na kartki...itp itd !No zaje...e było !! Wiosna idzie magazyny sprzątac,dezynfekowac,bo puste !!! I ręka na pulsie Pozdrawiam logicznych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto kiedyś chciał to wszystko miał. Co z tego ze dziś wszystko jest jak niema tego za co kupić?? Jakie ceny na dziś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny na dziś zasłyszane od telefonujących, z chęcią bym sprzedał ale w tym momencie mam tylko dla swoich klientów.

 

XL - 0,35

L - 0,30

M - 0,27

S - 0,23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kto kiedyś chciał to wszystko miał. Co z tego ze dziś wszystko jest jak niema tego za co kupić

 

Nie ma co narzekać...

 

Ps.

- co byś zrobił jak byś zarabiał tyle ile płacisz swoim pracownikom ?

hmm, Każdy hodowca na dobry samochód, ładny dom, dwa razy w roku na wczasach.

- nie narzekam, oby gorzej nie było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie... Tak było do początku lat 90-tych. Wtedy było życie i można było hodować kury. Było pewne zejście i cena, a dziś? Tragedia.

To wszystko dzięki waszej demokracji, a pózniej to już kochana unia odkręciła śrubę i chcą jeszcze bardziej. Szykują dla siebie nasz kraj we wszystkich dziedzinach. Począwszy od ziemi przez hodowle i sprzedaż( markety) niebawem już wszyscy Polacy bedą pracować dla "zachodu" za marne ochłapy jak kiedyś nasi przodkowie u Żydów a pózniej u Niemców... Do tego właśnie prowadzi nas unia, nasza rząd i gospodarka przez niego prowadzona... I niech mi ktoś powie ze kiedyś było zle...

 

dokładnie Panie. Kiedyś pisałem że nasi Ojcowie i Dziadowie nie dali się wziąć siłą , a te h...je teraz nas sprzedadzą a inni kupią

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ceny hurtowe L-1-PL-0,30GR. L-SCOLKA 2-PLO,25gr. XL-0,28gr. L-0,23GR.m-0,21Ggr. ceny netto gotówka, cena stabilna ,pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurczak, czy ty się jeszcze nie obudziłeś po wczorajszej bibie żeby napisać tak durny komentarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ceny hurtowe L-1-PL-0,30GR. L-SCOLKA 2-PLO,25gr. XL-0,28gr. L-0,23GR.m-0,21Ggr. ceny netto gotówka, cena stabilna ,pozdrawiam.

?????? Po tyle kupujesz, czy po tyle sprzedajesz ? W jakim rejonie są takie takie ceny ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kto kiedyś chciał to wszystko miał. Co z tego ze dziś wszystko jest jak niema tego za co kupić

 

Nie ma co narzekać...

 

Ps.

- co byś zrobił jak byś zarabiał tyle ile płacisz swoim pracownikom ?

hmm, Każdy hodowca na dobry samochód, ładny dom, dwa razy w roku na wczasach.

- nie narzekam, oby gorzej nie było.

 

Co bym zrobił? Na dzień dzisiejszy napewno bym nie narzekał bo oni zarabiają a ja od zeszłej Wielkanocy w sumie nie. Nic nie zarobiłem tylko jeszcze dołożyłem do interesu. Wiec mam nie narzekać?

Hagada jaki dóbr samochód. Wczasy? A co to takiego jest? Ja od 5lat nigdzie nie byłem. I jaki dom... A dotego ladny... Tak było ale kiedyś.

Zobacz lepiej czym jeżdżą handlarze. Gdzie i jak mieszkają i oni jeżdżą dwa razy w roku na wczasy a nieraz i więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kto kiedyś chciał to wszystko miał. Co z tego ze dziś wszystko jest jak niema tego za co kupić

 

Nie ma co narzekać...

 

Ps.

- co byś zrobił jak byś zarabiał tyle ile płacisz swoim pracownikom ?

hmm, Każdy hodowca na dobry samochód, ładny dom, dwa razy w roku na wczasach.

- nie narzekam, oby gorzej nie było.

 

Co bym zrobił? Na dzień dzisiejszy napewno bym nie narzekał bo oni zarabiają a ja od zeszłej Wielkanocy w sumie nie. Nic nie zarobiłem tylko jeszcze dołożyłem do interesu. Wiec mam nie narzekać?

Hagada jaki dóbr samochód. Wczasy? A co to takiego jest? Ja od 5lat nigdzie nie byłem. I jaki dom... A dotego ladny... Tak było ale kiedyś.

Zobacz lepiej czym jeżdżą handlarze. Gdzie i jak mieszkają i oni jeżdżą dwa razy w roku na wczasy a nieraz i więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Były dwa okresy jednorocznej brendzy na 30 lat mojej produkcji - wiesz.. idzie przeżyć.

 

Ps.

trzeba być jednocześnie hodowcą, handlarzem producentem pasz itd. Wszystko robić byle bredze jak najdalej od siebie od pchnąć

- przy tych cenach nie ma co narzekać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Były dwa okresy jednorocznej brendzy na 30 lat mojej produkcji - wiesz.. idzie przeżyć.

 

Ps.

trzeba być jednocześnie hodowcą, handlarzem producentem pasz itd. Wszystko robić byle bredze jak najdalej od siebie od pchnąć

- przy tych cenach nie ma co narzekać

Nie wiem ile wynosi Cie zrobienie tony paszy przy sypaniu do niej padliny.

Wiem natomiast, że przy cenie 950 zł netto za tonę paszy z wytwórni, i przy obecnych cenach jajka, ledwo zarabiam na tą paszę. A gdzie spłata kredytów za klatki, odchów, opakowania, energia, pracownicy, transport itp, itd. ????

Idzie przeżyć ? Spójrz na Pana B. Jeśli cena szybko nie podskoczy, to w jego ślady zaraz pójdą inni.

TomekB. ma rację. Wszystko co napisał to 100% racji.

Jajczarek pisze jaki to z niego krezus, żeby za chwilę narzekać jak mu jest źle i jacy to handlarze są niedobrzy. Sam się chyba we własnych finansach nie łapie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...