Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

Podaj, jakie Wylegarnie mają problemy ze sprzedażą pisklaka, jestem na poważnie zainteresowany, nie mam takiego terminu jak bym sobie życzył

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym tygodniu średnio sprzedawałem L 24gr M 21gr netto lub 3,7zł / 3,8zł za 1kg, przemysł proponował 3,3zł / 3,4zł netto.

Co przyniesie ten tydzień zobaczymy, na dobre się nie zanosi.

Mam nadzieję że ceny nie będą spadać bo w przeciwnym razie grozi nam …… .

 

pozdrawiam wszystkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SPRZEDAM JAJA 1PL - ''M''

FERMA KUR NIOSEK ( WOLNY WYBIEG )

TEL. 600535425

WOJ. WIELKOPOLSKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
SPRZEDAM JAJA 1PL - ''M''

FERMA KUR NIOSEK ( WOLNY WYBIEG )

TEL. 600535425

WOJ. WIELKOPOLSKA

 

jakie ceny na dzien dzisiejszy 1PL?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wolny wybieg można kupić po cenie jaja z klatki.

Chyba, że ktoś ma 1000 kurek i sam sprzedaje dookoła sąsiadom wtedy na pewno ma wyższe ceny. Ale jeśli ktoś się nastawił na "sprzedaż przemyslową" wolnego wybiegu, to dzisiaj kisi się z jajkiem. Widać "szał" na ekologiczne jajo już chyba minął.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj wolny wybieg można kupić po cenie jaja z klatki.

Chyba, że ktoś ma 1000 kurek i sam sprzedaje dookoła sąsiadom wtedy na pewno ma wyższe ceny. Ale jeśli ktoś się nastawił na "sprzedaż przemyslową" wolnego wybiegu, to dzisiaj kisi się z jajkiem. Widać "szał" na ekologiczne jajo już chyba minął.

 

na ekologiczne moze i tak ale bez "stempla" az chuczy a jak wiadomo takimi na bazarach handlowac nie mozna..

chyba ze mozna to w jakis sposob ominac bo mam stanowisko na bazarze na ktorym handluje 3PL a w soboty mam podjazdy z jajem bez stempla i ludzie sie nie boja weterynarii sanepidu ani nic..

na drugim z kolei w tygodniu tez facet stoi z jajem bez pieczatki i handluje i kontrole zadne mu nie przeszkadzaja.. nie mial problemu z nikim.. nie wiem jakies podkladki pod to mozna zalatwic czy cos? prosze o jakas rade?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Ci to tak przeszkadza to sam zacznij takim handlować. Moim zdaniem co za różnica czy stemple czy nie, czy 3, 2 czy 1 a nawet i 0? Jajo to jajo i wszystko zależy od świeżości jajka, i paszy jaka dostaje kura a nie od sposobu ich trzymania... To wszystko to jedna wielka bzdura, wymysł kochanej unii. Kiedyś jaja niebyłe steplowane i każdy jakoś żył. Sens stemplowania byłby tylko wtedy kiedy jaja miały by datę zniesienia go przez kurę a nie sposobu chowu i innych zbędnych numerów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprzedam 1a messa 667 582 145

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak Ci to tak przeszkadza to sam zacznij takim handlować. Moim zdaniem co za różnica czy stemple czy nie, czy 3, 2 czy 1 a nawet i 0? Jajo to jajo i wszystko zależy od świeżości jajka, i paszy jaka dostaje kura a nie od sposobu ich trzymania... To wszystko to jedna wielka bzdura, wymysł kochanej unii. Kiedyś jaja niebyłe steplowane i każdy jakoś żył. Sens stemplowania byłby tylko wtedy kiedy jaja miały by datę zniesienia go przez kurę a nie sposobu chowu i innych zbędnych numerów.

 

mi to nie przeszkadza. sam mam pare kurek ale jem jaja z klatki bo jak wspomniales dla mnie rowniez jajko to jajko. ale chodzi o handel. chcialbym wrzucic na stoisko jajko bez stempla ale nie wiem czy moge czy nie bede mial problemow. czy musze miec to udokumentowane ze z jakiejs malej chodowli mam czy cos. facet ktory mi sie tak wpiernicza w interes ma tam jakies gospodarstwo i troche kur i moze dlatego tez ma podkladke wrazie czego i handluje bez stempla.

mi to obojetne co za jajko ale tu chodzi o ludzi klientow i ich przekonania..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ceny dzisiejszej sprzedaży dla "skoczków":

 

L - 0,30

 

M - 0,27

 

S - 0,24

 

 

CENY NETTO

 

W jakim opakowaniu masz te jaja ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś już wszyscy musza teoretycznie stemplować, nawet tacy co maja 50kur. Jeżeli jego się nikt nie czepia to czym się przejmujesz? Sam spruboj. Kary nie dostaniesz, co najwyżej upomnienie jak to będzie pierwszy raz.

Jakie ceny na dziś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ceny dzisiejszej sprzedaży dla "skoczków":

 

L - 0,30

 

M - 0,27

 

S - 0,24

 

 

CENY NETTO

 

W jakim opakowaniu masz te jaja ?

 

W opakowaniu z napisem: "Nie dyskutuj z idiotą bo najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś zwykłym bezmózgowcem, a na to nie wynaleziono jak do tej pory prawdziwego lekarstwa.

Dlatego zamknij japę i nie zaśmiecaj forum tymi bzdurnymi cenami, bo to forum nie wysypisko śmieci po niedorozwiniętych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do hodowców, tylko proszę o szczerą odpowiedz .... Tak czy Nie

 

Czy ktoś sprzedaje z fermy po takich cenach?

 

L - 0,30

 

M - 0,27

 

S - 0,24

 

 

CENY NETTO

 

- wiem ze kazdemu z nas się marzy, ale na dzień dzisiejszy jest to u większości hodowców nie możliwe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pytanie do hodowców, tylko proszę o szczerą odpowiedz .... Tak czy Nie

 

Czy ktoś sprzedaje z fermy po takich cenach?

 

L - 0,30

 

M - 0,27

 

S - 0,24

 

 

CENY NETTO

 

- wiem ze kazdemu z nas się marzy, ale na dzień dzisiejszy jest to u większości hodowców nie możliwe

Niestety NIE

Zmian na lepsze nie widać a do tego pasza drożeje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jaja tanieją ..... niestety ceny na zachodzie powodują że i u nas nędza........ pytanie ile przetwórstwo wystawi w tym tygodniu...

czesc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie mówiłem, jak pasza tanieje to jajo drożeje i odwrotnie.

- sprawdzone od lat

 

Ps.

Przetwórstwo 3,4 zł na ten tydzień

- cienizna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pasze mogą podskoczyć na 1300 zł
Panowie nie panikujcie tak z tymi cenami paszy .Na rolpetrolu już się pojawiła pszenica konsumpcyjna po 755 zł/t z dowozem tańsza od naszej krajowej paszowej o 15zł/t http://www.rolpetrol.com.pl/notowania/zboza/ tam na stronie głównej jest też o soi w notowaniach marcowych staniała o 5,6% zalecam spokój. Może i jajko się obudzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kol.repo dzieki za info i rzeczowy wpis, oby więcej takich użytkowników... ! Jeszcze by tego brakowało żeby pasza podrożała Pozdrawiam ! ps. cena 1A-0.26-027,itd co 2 gr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...