Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

A można jeszcze pozbyć się takze pasożyta cukiernika ( skoro chcesz zniszczyc handlaży) i wybudować cukiernie , idąc dalej i samemu sprzedac te cudne bułeczki , albo lepiej samemu je opierdolić i sie osrac po pachy ...

 

wnisek prosty _BRAK ZEJŚCIA TOWARU -wina handlarzy - co z tego że jaja jest za dużo , handlarz WINNY

Np. ja jak jade do swojego producenta to przykładam mu pistolet do głowy i negocjuje cene ,co dzień niżej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie na jesień będziemy handlować jajem z importu bo naszego już nie będzie.....

 

Nie będzie tak złe

 

Ps.

Jeszcze drobiarstwo nie zginęło puki my produkujemy,

Co nam handel przemocą kasę wzięło widłami odbierzemy.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpisuję się pod ostatnim wpisem Jajczarka, a jak będzie źle to i na Warszawę pójdziemy.

A co inni mogą , a my nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak "na Warszawę" pojedziemy poskarżyć się na to ,ze nadprodukcja jest !!!!! że oszołomy myślały ,że cena na jajo będzie zawsze 30-40 gr.jak w 2012... I zamiast ograniczenia produkcji ,naładowano na maxa, dobudowano itp.Teraz mamy efekty zachłanności ....i kredyty i długi za paszę rosną takim w tempie błyskawicznym... Jednak nikt i nic na to nie pomoże,rynek sam zweryfikuje . Demokracja,wolny rynek. Niebawem Swięta a odbiorcy próbują zbijać ceny....Niebywałe.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak "na Warszawę" pojedziemy poskarżyć się na to ,ze nadprodukcja jest !!!!! że oszołomy myślały ,że cena na jajo będzie zawsze 30-40 gr.jak w 2012... I zamiast ograniczenia produkcji ,naładowano na maxa, dobudowano itp.Teraz mamy efekty zachłanności ....i kredyty i długi za paszę rosną takim w tempie błyskawicznym... Jednak nikt i nic na to nie pomoże,rynek sam zweryfikuje . Demokracja,wolny rynek.

100 % racji. Zobaczcie ilu hodowców postawiło nowe kurniki. Wielu uważa, że żeby się rozwijać, trzeba zwiększać produkcję, bo jeśli nie oni, to ktoś inny to zrobi. To są słowa Jajczarka z tego forum. Problem polega na tym, że takich Jajczarków w kraju jest mnóstwo. A nadprodukcja jest potężna. Na moje oko przetrwają nie Ci, co mają największą produkcję, lecz Ci, co mają najmniej kredytów, bo mają możliwość jeszcze się zadłużyć, żeby przetrwać. Sytuacja nie jest wesoła, i jeśli hodowców to ucieszy, handlarze też dzisiaj nie mają łatwo. Naprawdę zejście jest kiepskie. Nie wiem czego to jest wina ale myślę, że oprócz rozbudowy dużych ferm, pojawiło się też całkiem sporo "przydomowych" kurniczków, które wypuszczają na rynki wcale niemało jajka. Nie dość, że jajko schodzi słabo to mam podjazdy na swoje punkty z każdej strony. Jak nie będę schodził z ceny, to mnie zaraz wysiudają.

Także Panowie hodowcy, zanim wybudujecie nowy kurnik zastanówcie się 78 razy ! Działacie na własną szkodę. Podobnych cwaniaków (być lepszym od innych i mieć większą produkcję) jest naprawdę baaaardzo dużo w kraju. No i mamy z ceną, to co mamy.

Do Świąt już niedaleko a cena i zejście naprawdę nędzne. Na kurnikach pełne magazyny. Nie wierzycie ? Podzwońcie. I żadne Święta Was nie uratują, jeśli w kraju będą tacy d.e.b.i.le, którzy przy każdym drgnięciu ceny jajka w górę będą budowali nowy kurnik. Będzie coraz gorzej. Wspomnicie moje słowa ! Pan B. dogadał się z pewnym Panem z kasą i już zwiększają produkcję dwukrotnie. A jeszcze niedawno wszyscy mówili o jego plajcie.

Hehe, szczerze mówią, sam jestem ciekaw co to będzie się działo na rynku za rok czasu. Na mój nos najciężej będą miały średnie fermy. Małe na pewno dadzą sobie radę a duże być może. Dlaczego ? Napiszę następnym razem bo teraz czas na "pifko"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Pan B. dogadał się z pewnym Panem z kasą i już zwiększają produkcję dwukrotnie".

Chyba ktoś nie zrozumiał dokładnie tego co usłyszał, albo to zostało mu źle przekazane. Pan B. nie zwiększa produkcji dwukrotnie tylko bił stare i wstawia nowe, oczywiście niezapłacone i tu właśnie wchodzi w to nowy klient który za nie płaci jako współudział.

Klient też chce zarobić , a nie stracić. Ceny mogą być różne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak poza tym co u Pana W. Taka cisza i o nim nikt nie wspomina ? Czy ktoś jest na forum kto z nim handluje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BIx, już ci kiedyś pisałem, przestań pierddolić i zmień płytę, po co sam sprzedajesz samochód jaj czy tam dwa , sprzedaj koszyk i tez będziesz żył

Ps.

Trzeba iść spać, rano tira jaj trza załadowć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pan Bor****** dogadał się z jakimś wlochem i ma stawiać paszarnie i otwierać przetwornie jaj. Jest nadzieja ze towar i jaja bedą szły do Włoch. Jakie ceny na ten tydzień? Nie przetrwają mali, ani duzi ani średni. Tylko tacy co bedą mieli dobre zaplecze finansowe a na dzień dzisiejszy takich jest bardzo mało a już napewno nikt jeżeli się nie ruszy eksport i ktoś się w końcu weźmie za nasza gospodarkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
BIx, już ci kiedyś pisałem, przestań pierddolić i zmień płytę, po co sam sprzedajesz samochód jaj czy tam dwa , sprzedaj koszyk i tez będziesz żył

Ps.

Trzeba iść spać, rano tira jaj trza załadowć

Gdyby diamentami handlowalo się na TIRy to też by były g.ów.no warte.

Mówcie co chcecie. Możecie mnie zwymyślać lub próbować zaczarować rzeczywistość. Prawda jest jednak taka, że jest olbrzymia nadprodukcja. Żeby cena się ruszyła i ustabilizowała na rozsądnym poziomie, z rynku musi zniknąć na stałe ok 1/4 produkcji. Koniec kropka.

A 10 mln. niosek Pana B. wcale nie brzmi optymistycznie (bo do tylu ma wzrosnąć obsada na jego fermach). Owszem, jest nadzieja, że jajko będzie jechało do Włoch, ale jest też szansa, że tam nie pojedzie. I co wtedy ? Żeby towar wyjechał do Włoch, nie są potrzebne przecież żadne nowe inwestycje. Jajka jest w bród. Gdyby miało tam jechać, to nic, tylko ładować i wywozić. Tymczasem, jak sami wiecie, eksport stoi drodzy Panowie.

 

Ale co ja tam wiem..... Może tak jak mówi Jajczarek, wyjściem z sytuacji jest stawianie nowych kurników ? Głupi jestem i się nie znam. Być może to Jajczarek ma racje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
za tydzień jak tak dalej będzie zejście to m-0,15 gr. osiągnie....

 

Oj macie problem ze sobą i to poważny...

Ps.

- nie mamy zamiaru uskuteczniac z tobą żadnej polemiki bo nie widać z tego korzyści.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrze mi sperma w jadrach jak smoła w piekle. Potrzebuje Ciebie, potrzebuje wściekle. Przybądz wiec grzesznico przed moje oblicze to cię za.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Finansowo mocny producent nie sprzeda za grosze swego towaru, tylko słabsi sprzedają za każda cenę dorabiając jeszcze bardziej pośrednika ( h....a )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaje średnie przedświąteczne ceny jaj ;

 

XL 35 / 38

L 24 / 26

M 20 / 22

 

- bez komentarza....

Zjawisko paro nienormalne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...