Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.jakie ilosci interesuja tych bialych jaj ? Mam jaja sortowane w klasach I a I b II a . I w jakiej cenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przeor, a czy Twój dostawca (dostawcy) jaj długo pociągną jeszcze przy tych cenach ? Czym będziesz handlował, jeśli zbankrutują ?

 

...wtedy będę produkował.

... już widzę, jak produkujesz jaja w cenie 0.21 za 1B przy dzisiejszych cenach paszy ! Hehe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie ceny jaj u was? A paszy? Ja płace za pasze ll 1020zl netto z de...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wczoraj pisałem post ps interesują mnie białe Jajka jak śnieg zaprzeproszeniem ja woj mazowieckie nr 728862079

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedam wytłaczanki nowe i prawie nowe - kontakt 730 580 925

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakie ceny jaj u was? A paszy? Ja płace za pasze ll 1020zl netto z de...

 

Jakie masz złużycie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakie ceny jaj u was? A paszy? Ja płace za pasze ll 1020zl netto z de...

de... ma w tej chwili chyba najdroższą paszę na rynku. Większość innych wytwórni ma zdecydowanie niższe ceny (co nie znaczy, że niskie).

 

Policzyłem na szybko. Przy takich cenach koszt samej paszy to 0.17 zł w każdym jajku (netto). Doliczając kurczaki i ich odchów to mamy 0.21 zł.

A gdzie reszta kosztów ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedam jaja jasne z własnego chowu ściółkowego.

podlaskie,

Ceny :

XL - 38

L - 28

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

0,13kg/kurę/dobę ja jak wszystko policzyłem bez amortyzacji klatki i swojej dniówka to jak bym sprzedał każde po 25gr to bym wyszedł na zero. A gdzie tu dziś nawet średnia przez cały cykl po 25 hahaha. Czasami to się śmieje już z tego a czasami nie mam siły już na nic... Jakie ceny u was i zejście? Tylko tak poważnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zejście dobre, magazyn tylko dzisiejsza produkcja. Ceny bez zmian. Myślę, że już niedługo będzie lepiej. Brak pisklaka, masowe bicie stad.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zejście dobre, magazyn tylko dzisiejsza produkcja. Ceny bez zmian. Myślę, że już niedługo będzie lepiej. Brak pisklaka, masowe bicie stad.

No właśnie. Ciekawe czemu brak pisklaka ? Czyżby wszyscy naraz brali pisklaki na odchów ? Żeby nie było tak, że dzisiaj jest masowe bicie stad, a za 18 tygodni masowe wchodzenie w nieśność ..... A wtedy to wiadomo- jajko będzie po 15 gr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja płace za pasze ll 1020zl netto z de..., zużycie

0,13kg/kurę/dobę ja jak wszystko policzyłem bez amortyzacji klatki i swojej dniówka to jak bym sprzedał każde po 25gr to bym wyszedł na zero. A gdzie tu dziś nawet średnia przez cały cykl po 25 hahaha. Czasami to się śmieje już z tego a czasami nie mam siły już na nic... Jakie ceny u was i zejście? Tylko tak poważnie.

 

de... ma w tej chwili chyba najdroższą paszę na rynku. Większość innych wytwórni ma zdecydowanie niższe ceny (co nie znaczy, że niskie).

 

Policzyłem na szybko. Przy takich cenach koszt samej paszy to 0.17 zł w każdym jajku (netto). Doliczając kurczaki i ich odchów to mamy 0.21 zł.

A gdzie reszta kosztów ???

 

Mam niższe koszty jak wy także spoko

 

Ps.

Magazyn prawie pusty, wietrzenie

- w piątek wszystko idzi i pucha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zejście dobre, magazyn tylko dzisiejsza produkcja. Ceny bez zmian. Myślę, że już niedługo będzie lepiej. Brak pisklaka, masowe bicie stad.

No właśnie. Ciekawe czemu brak pisklaka ? Czyżby wszyscy naraz brali pisklaki na odchów ? Żeby nie było tak, że dzisiaj jest masowe bicie stad, a za 18 tygodni masowe wchodzenie w nieśność ..... A wtedy to wiadomo- jajko będzie po 15 gr.

 

Brak stad zarodkowych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał Jajczarek , czyli nie będzie wcale tak dużo kury

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łańcuszek się ciągnie od nioskarza poprzez tych którzy odchowują i mają wylęgarnie. Jak nioskarz nie zapłaci za kurki lub odchów bo ma długi w mieszalni, wytłaczankach itd to i ten co odchowuje lub sprzedaje mu pisklaki też kasy nie dostanie.

 

Niedaleko mnie stoi pusta wylęgarnia i 6 kurników - odchowalni.

 

Jajo za zagranicy nas niedługo zaleje, a narazie zalewa nas jajo wiejskie w mln sztuk dziennie, czyżbyśmy byli potentami w chowie przyzagrodowym ?! czy może hodowcy są tak uczciwi i drukują na każdym jajku numerek. Z takimi nawet ja nie jestem w stanie konkurować niską ceną jajka z 3 które sprzedaje na min marży.

 

Parafrazując: "źle się dzieje w państwie duńskim..." zarówno dla hodowców jak i takich jak ja - uczciwych handlarzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są i tacy. To nie żart Panie cenaniemaceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak poważnie zejście do d..y, magazyn po dach, ale co będzie ??? kur ubywa to jest pewne ale i przybywa

 

P.S.

 

Kto myśli ten żyje, ale i tak bedzie na nasze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...