Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

W Intermarche dorzucają 20 jaj gratis do zakupów

Katastrofa

pozdro

JAK ZROBISZ ZAKUPY...... ZA 150 ZŁ. NIECAŁE DWA TYGODNIE DO ŚWIĄT TERAZ SIE RUSZY.A PO ŚWIETACH TO LUDZIE BEDA JESC ALE NOWALIJKI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

czy możecie mi powiedzieć gdzie dostanę jaja z podwójnym żółtkiem?

jeśli macie jakieś propozycje można pisać na priv. Najchętniej województwo wielkopolskie.

 

Pozdrawiam

 

 

Wielkopolska ?

- szkoda ze tak daleko, u mnie byś miał w bród

 

bo tu mi najblizej w sumie.

ponawiam moje pytanie czy ktos wie gdzie moge dostac jaja z podwojnym zoltkiem. Bede wdzieczny za informacje.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam!!!

zejscie i cena jak na swieta wielkanocne to totalne dno;

 

1a / L 25 brutto

2a / M 23 brutto

 

ps.

sprzedam kurki ISA BROWN 66.000 szt.

- wstawione 10.02.2014r (8tyg)

- pełny program szczepień

- prowadzący lekarz (ANIMAL PHARMA)

tel. 509 878 630

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SPRZEDAM 2 PALETY M WOLNY WYBIEG (1PL)

TEL. 600535425

WIELKOPOLSKA

 

FERMA KUR NIOSEK 1PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://wyborcza.pl/1,75478,15753976,Na_tasmociagu_glowa_martwej_kury__A_tuz_obok_w_rownym.html#BoxSlotII3img

 

Takie artykuły na stronie głównej. A potem, że jaja nie schodzą. Co chwile takie paszkwile w mediach się ukazują. Masakra!!! I to przed samą Wielkanocą!!

Przypadek? Wątpię. Tylko ciekawe komu na tym zależy...??

Jesteśmy bezbronni. Nikt nie broni polskiego drobiarstwa. A my tylko wzajemnie się dożynamy, zamiast wspierać i integrować.

A potem takie są tego efekty i rozdawanie jaj za free w marketach do zakupów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- Nasz przekaz do konsumentów jest następujący: nie kupujcie jajek z chowu klatkowego - są oznaczone cyfrą trzy. A najlepiej nie kupujcie ich w ogóle lub chociaż ograniczcie. To, co dla nas jest kwestią wyboru kulinarnego, dla kury jest kwestią życia i śmierci - apeluje działaczka Otwartych Klatek.

 

.....to kur...stwo!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1a 0,23-0,22

1b 0,21 -0,20

2a 0,20

 

Ale co to ma za znaczenie ma cena jak nie klienta na towar .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega Kreator jak zwykle ma bardzo dobre uwagi ! Artykuł który również czytałam jest PORAŻAJACY !!!!!!!!! Kretyni bez wyobrażni demonizują rzeczywistośc,i niestety robią ludziom wodę z mózgu !!!! My jako producenci jesteśmy beznadziejnie bierni ! Myślę jednak ,że milionowe fermy z racji potężnych ilości jaj, jakie produkują,mają więcej możliwości aby choć w minimalny sposób zaradzić problemowi np.reklama, artykuły, rozmowy z prawdziwymi znawcami tematu typu.prof.Trziszka itd. Nie ukrywam , że już dawno była propozycja aby ponieść koszta na propagowanie zdrowego żywienia ,i podkreślanie ,że jajo to najzdrowszy produkt spożywczy itp.Jednak nasze związki typu, Izba Drobiarska,jest tak wirtualnym tworem ,że szkoda gadac.... Dawno powinna być ustalona kwota np.składka płacona od kury (np.0.01-0.02 gr na rok !! ) na cele promujace jaja !!! Jednak to w naszym kraju jak widać jest nieosiagalne,a rozmowy na ten temat zaczynają się jak już nóż na gardle jest..... Jak chodzi o ceny jaj to wygląda na to,że zjazd cenowy zaczął się na dobre i na ilu groszach się zakończy ???? tego jak się można domyślać ,nie wie nikt !!!!! Bo w tej branży jedno jest pewne "nieprzewidywalnośc"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak40 % jaj zniknie z rynku to cena będzie na poziomie 0,25 gr. ... do tego czasu będzie dno....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacek310363

PostWysłany: Pon Kwi 7 11:31 GMT 2014 Temat postu:

witam!!!

zejscie i cena jak na swieta wielkanocne to totalne dno;

 

1a / L 25 brutto

2a / M 23 brutto

 

ps.

sprzedam kurki ISA BROWN 66.000 szt.

- wstawione 10.02.2014r (8tyg)

- pełny program szczepień

- prowadzący lekarz (ANIMAL PHARMA)

tel. 509 878 630

 

 

weź przestań, kto Ci w takie ceny płaci ???? no chyba nie Złota K.... bo sprzedają taniej .... wielu tu na forum ma takie marzenia jak Ty żeby ta cena była lepsza,ale to tylko pisanie..... bez obrazy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny w hurcie

 

IA 0,24

IB 0,22

IIA 0,20

IIB 0,18

 

Zejście tragedia

 

Jeśłi ktoś zainteresowany to mam małe jajko (III) 14 palet do sprzedania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musieli by chyba 70% kury w Polsce wybić żeby ceny i zejście było normalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam!!!

zejscie i cena jak na wielkanocne to totalne dno;

 

1a / L 25 brutto

2a / M 23 brutto

 

weź przestań, kto Ci w takie ceny płaci ???? no chyba nie Złota K.... bo sprzedają taniej .... wielu tu na forum ma takie marzenia jak Ty żeby ta cena była lepsza,ale to tylko pisanie..... bez obrazy.

 

Jeszcze jest porządna firma, która może tyle zapłacić .

 

ps.

sprzedam kurki ISA BROWN 66.000 szt.

- wstawione 10.02.2014r (8tyg)

- pełny program szczepień

- prowadzący lekarz (ANIMAL PHARMA)

tel. 509 878 630

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ceny : brutto po jakich dziś goniłem handlarzom z poloneza

 

XL - 40 - 44

L - 32 - 34

M - 28-30

 

- cenię swoją pracę i swój towar

 

a handlarz wrzucił na to pomiot, zawiózł na rynek i sprzedał:

 

XL- 75-80

L- 65-70

M- 55-60

Do tego każdemu kupującemu powiedział Pani, takich jaj to nigdzie się nie dostanie, idą święta i każdy chce jajka.

 

Ps.

Oferta jajak zielononóżki

W ofercie posiadam:

Jaja zielononóżki 10 sztuk – waga netto jaj powyżej 550 gram Cena detaliczna 9 zł

Jaja zielononóżki 15 sztuk – wagę netto jaj powyżej 650 gram Cena detaliczna 10 zł

 

 

UWAGA: wszystkie jaja są stemplowane, istnieje możliwość dostarczenia jaj niestemplowanych – proszę zaznaczyć w zamówieniu.

Informacja dla sklepów: rozliczenia dostaw następują na podstawie faktury Vat RR z terminem płatności od 7 do 14 dni.

 

Jaja chowu wolno wybiegowego, kury mają dostęp do wybiegu-pastwiska.

Sprzedajemy tylko świeże jaja nie starsze niż 7-10 dni – jajo ma 28 dni przydatności do spożycia od zniesienia.

Karmione naturalnymi paszami: pszenica, owies, marchew, buraki, pokrzywa, koniczyna itp.

 

 

 

Na terenie Gorzowa Wielkopolskiego i w promieniu ok. 25km możliwość dowozu dwa razy w tygodniu po wcześniejszym ustaleniu.

Zamówienia telefoniczne: 510 841 098

 

Nasze jaja są dostępne w dobrych sklepach ze zdrową żywnością w takich miastach jak:

Gorzów Wielkopolski:

 

Centrum Dobrej Diety BOX 85 w Kupcu Gorzowskim,

Delikatesy AGAP na ul. Legionów polskich,

Sklep Piotr i Paweł ul.Walczaka 13B

Szczecin:

 

Sklep Zagroda,

BioWakame,

Pyszna i Zdrowa Żywność Naturalna,

Organic Garden,

 

Oferta jajak zielononóżki

W ofercie posiadamy:

Jaja zielononóżki 10 sztuk – waga netto jaj powyżej 550 gram Cena detaliczna 9 zł

Jaja zielononóżki 15 sztuk – wagę netto jaj powyżej 650 gram Cena detaliczna 10 zł

 

 

UWAGA: wszystkie jaja są stemplowane, istnieje możliwość dostarczenia jaj niestemplowanych – proszę zaznaczyć w zamówieniu.

Informacja dla sklepów: rozliczenia dostaw następują na podstawie faktury Vat RR z terminem płatności od 7 do 14 dni.

 

Jaja chowu wolno wybiegowego, kury mają dostęp do wybiegu-pastwiska.

Sprzedajemy tylko świeże jaja nie starsze niż 7-10 dni – jajo ma 28 dni przydatności do spożycia od zniesienia.

Karmione naturalnymi paszami: pszenica, owies, marchew, buraki, pokrzywa, koniczyna itp.

 

 

 

Na terenie Gorzowa Wielkopolskiego i w promieniu ok. 25km możliwość dowozu dwa razy w tygodniu po wcześniejszym ustaleniu.

Zamówienia telefoniczne: 510 841 098

 

Nasze jaja są dostępne w dobrych sklepach ze zdrową żywnością w takich miastach jak:

Gorzów Wielkopolski:

 

Centrum Dobrej Diety BOX 85 w Kupcu Gorzowskim,

Delikatesy AGAP na ul. Legionów polskich,

Sklep Piotr i Paweł ul.Walczaka 13B

Szczecin:

 

Sklep Zagroda,

BioWakame,

Pyszna i Zdrowa Żywność Naturalna,

Organic Garden,

Eco Mako

 

 

Jaka ściema

 

Ściema? WOW

Przyjedź, zobacz, zapraszam.

Jeżeli mijam się z tym co tu jest pokryję koszta podróży i dorzucę od siebie 3 doby w SPA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wygranymi będą Ci co nie mają obsługi kredytowej, a Ci co budują na kredyt, jeden z rodziny do Anglii żeby było na chleb, i dobrze

PAMIĘTAJCIE CHŁOPKI! ŻE CENĘ DYKTUJE PODAŻ!!!!!!!!! A NIE MEDOX SAWICKI CZY JAKIŚ ŚWIĘTY!

CHCIELIŚCIE PRODUKOWAĆ BEZ OPAMIĘTANIA??? TO NAJPIERW OCEŃCIE RYNEK I JEGO POPYT....CO ZA GŁOMBY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe,

a ja myślałem, że żeby hodowcy mieli dobrze, to muszą się rozwijać, muszą budować nowe kurniki, muszą być więksi niż inni, że im więcej jaj tym lepiej

 

A tak na serio, to co teraz się na rynku z ceną jaja dzieje to jest efekt właśnie takiego głupiego myślenia. Jak obserwowałem oszołomów, którzy przy okazji wymiany klatek stawiają nowe wielkie hale, jak czytałem wpisy Jajczarka o "rozwijaniu sie" i obniżaniu "kosztów jednostkowych" to mówiłem, że nastąpi takie załamanie ceny. Nie wierzycie ? Sprawdźcie moje wpisy !

Przecież to są podstawy ekonomi. To było do przewidzenia, że tak będzie. Jak o tym pisalem, to Jajczarek mnie ganił i pisał, żebym skończył bo się nie znam.

Skoro się nie znam to może jednak go posłuchajcie i budujcie nowe kurniki, rozwijajcie produkcje, zasypcie rynek jajami.

Jak każdy z Was stanie się potentatem produkcji jaj, to może wtedy przestaniecie narzekać, że jest źle.

Więcej kurników, więcej klatek, więcej kur w klatkach ! Tylko nie zapomnijcie wykopać głębokich dołów w ziemi za tymi kurnikami, żeby tam "magazynować" towar.

Jak widać, zachłanność nie popłaca. A wystarczyło po prostu zwyczajnie tylko wymienić klatki. Z tego, co się orientuje, w nowych klatkach mieści się mniej kur, niż w starych. Zmniejszyłaby się więc produkcja a co za tym idzie, zmniejszyłaby się ilość jaja na rynku. A to oznacza wyższą cenę !!! I nie rozumiem, dlaczego hodowcy uparli się, żeby tą cenę na siłę obniżyć, budując nowe kurniki. Jest to dla mnie zagadka.

 

Dzisiaj ratunkiem może być tylko masowa wycinka stad. Ale niestety, znając życie, hodowcy nie dopuszczą do tego, żeby nowe kurniki stały puste. Jak tylko cena lekko drgnie do góry, znowu będzie zasiedlanie kurników, i cena znowu będzie dołowała. Nie widzę więc szans, na trwałe zwiększenie opłacalności produkcji.

 

Życzę wszystkim zdrowia i rozwagi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...