Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

L(1A)-24GR.DZISIEJSZA DOSTAWA. CENA I ZEJŚCIE BARDZO DOBRE.OBY TAK PRZEZ CAŁY ROK.CHODZI MI O MÓJ ZAROBEK PRODUCENTOM ŻYCZE TEŻ TEGO SAMEGO ,TEGO ZYSKU.TYLKO ŻE CHYBA NIE KTÓRZY SĄ ZBYT PAZERNI,I MAMY TEGO EFEKTY.A POCZĄTEK TEJ PAZERNOŚCI ZACZĄŁ SIĘ PRZED WIELKANOCĄ 2012.JAK JAJO KOSZTOWAŁO OK.50 GR A TERAZ MAMY SKUTKI NIE RAZ TO PISAŁEM.POZDRAWIAM WSZYSTKICH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...to co wieszczy Jajczarek od kilku lat ,okazało się czystą herezją i nie sprawdziło się nawet w 10%. Zrobiłem na przekór i sprzedałem jaja z maja prosto z tyłka!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedam wytłaczanki nowe i prawie nowe - kontakt 730 580 925

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie ceny? Jakie zejście? U mnie ceny bez zmian od początku kwietnia a zejście rożnie. Wczoraj rewelacja dziś kicha :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To zapewne Ciebie ta Twoja firma doi długo na wyższej cenie paszy a Ty zacieszasz ze nie robią podwyżek:D to czemunie zmienisz na sprawdzoną paszę o 40 zł tanszą??
Do Biedronka, po co takie wkręty ? Jaka droższa pasza ? Nikt nie podnosi ceny paszy, przynajmniej w mojej wytwórni (De ..) nie. A co do jakichkolwiek podwyżek paszy przez następne miesiące to też ściema. Teraz wytwórnie zaczną się bić o klienta, bo jak im odpadnie wiadomo kto , to niestety (niektóre robiły tylko dla niego) , albo zjadą z ceną , żeby ściągnąć klienta, albo będą się musiały zamknąć. Już jest kilka wytwórni, które jeżdżą i proponują niezłe warunki i terminy długieeee , a jakie ceny fajne nawet do 40 zł różnicy na tonie (pasza dobrej jakości - sprawdzone). A co do ceny jaj po 0,10 gr to nie dajcie się oszukać takiej ceny nie będzie - mniej kur więcej kasy (nie będę się powtarzał , każdy wie o co chodzi).

 

Nie wiem jak Ty , ale ja mam pasze po 1000 zł netto (nioska 30-50 tydz) i nie narzekam. Mogłoby być taniej, ale jakość dobra dlatego tam siedzę. Nie lubię eksperymentować, chyba że byłaby taka potrzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...to co wieszczy Jajczarek od kilku lat ,okazało się czystą herezją i nie sprawdziło się nawet w 10%. Zrobiłem na przekór i sprzedałem jaja z maja prosto z tyłka!!!

 

 

Tacy specjaliści jak przeor, to u mnie wieczorami biura sprzątają, oczywiście wszyscy z dyplomami prywatnych szkół wyższych...

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co, potentat nam popłynął

- zobaczymy jak po świętach jajo jebłnie

- będzie jazda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To co, potentat nam popłynął

- zobaczymy jak po świętach jajo jebłnie

- będzie jazda

A nie mówiłem, popłynął i miliony kur i jaj też. Tylko współczuć takiej sytuacji. W takiej chwili każdy kto sprzedaje jajo za niższą niż koszty produkcji cenę powinien się zastanowić jak długo pociągnie, mając żywy przykład naszego potentata. Ceny w górę i trzymać. U mnie magazyn pusty. Ceny stabilne, choć jeszcze niezadowalające:

s - 0,20

m - 0,22

l - 0,25

Ciekawe czy cena po świętach jebłnie , czy ... będzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzimwam o Pana Bor......... ? Naprawdę to już koniec? A miał być inwestor jakiś z Włoch?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chodzimwam o Pana Bor......... ? Naprawdę to już koniec? A miał być inwestor jakiś z Włoch?

Przestraszył się kredytów i uciekł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli to prawda co się słyszy o fermie pana B. to faktycznie nie zazdroszczę takiej sytuacji Daje to dużo do myślenia o opłacalnosci naszej branzy.... Bo trudno znależć choć jedną fermę (nie mówie o fermach typu 15-20 tys.) która nie ma nigdzie długów !!?? To jest chore i jak widać o przeinwestowanie nie trudno !! !Pozdrawiam ! ps.ceny fatalne ,przypominają te z przed 10-12 lat !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To drogo....chyba ze termin 90-120....moj brat narzekal na pasze z de.....

 

To zapewne Ciebie ta Twoja firma doi długo na wyższej cenie paszy a Ty zacieszasz ze nie robią podwyżek:D to czemunie zmienisz na sprawdzoną paszę o 40 zł tanszą??
Do Biedronka, po co takie wkręty ? Jaka droższa pasza ? Nikt nie podnosi ceny paszy, przynajmniej w mojej wytwórni (De ..) nie. A co do jakichkolwiek podwyżek paszy przez następne miesiące to też ściema. Teraz wytwórnie zaczną się bić o klienta, bo jak im odpadnie wiadomo kto , to niestety (niektóre robiły tylko dla niego) , albo zjadą z ceną , żeby ściągnąć klienta, albo będą się musiały zamknąć. Już jest kilka wytwórni, które jeżdżą i proponują niezłe warunki i terminy długieeee , a jakie ceny fajne nawet do 40 zł różnicy na tonie (pasza dobrej jakości - sprawdzone). A co do ceny jaj po 0,10 gr to nie dajcie się oszukać takiej ceny nie będzie - mniej kur więcej kasy (nie będę się powtarzał , każdy wie o co chodzi).

 

Nie wiem jak Ty , ale ja mam pasze po 1000 zł netto (nioska 30-50 tydz) i nie narzekam. Mogłoby być taniej, ale jakość dobra dlatego tam siedzę. Nie lubię eksperymentować, chyba że byłaby taka potrzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jesli to prawda co się słyszy o fermie pana B. to faktycznie nie zazdroszczę takiej sytuacji Daje to dużo do myślenia o opłacalnosci naszej branzy.... Bo trudno znależć choć jedną fermę (nie mówie o fermach typu 15-20 tys.) która nie ma nigdzie długów !!?? To jest chore i jak widać o przeinwestowanie nie trudno !! !Pozdrawiam ! ps.ceny fatalne ,przypominają te z przed 10-12 lat !!!

A mi go wcale nie żal. Pamiętam czasy, gdy Pan B. nie był jeszcze "potentatem" w branży. Mieliśmy wtedy produkcję na podobnym poziomie. Dzisiaj słyszę wkoło głosy, jaki to on biedny i ile ma problemów. Ale przecież nikt nie kazał mu stawiać tylu kurników. Nie dość, że sam się wyłożył, to jeszcze może pociągnąć za sobą wytwórnię pasz. Wielu ludzi ma przez niego problemy. O normalnych hodowcach już nie wspomnę. Przez wiele ostatnich lat fermy Pana B. były źródłem taniego jajka. Runek (w tym supermarkety) zdążył już się przyzwyczaić do tego, że dzięki takim fermom jak ferma Pana B., jajko będzie zawsze dostępne w dowolnych ilościach i w niskiej cenie. Produkcja bez opamiętania za cudze pieniądze. Oby to była przestroga dla innych. W tej branży kluczem do sukcesu wcale nie jest wielkość produkcji. Pisałem o tym już wielokrotnie. Dzisiaj ten, co ma 50 tys kur i dobrze rozwiniętą sprzedaż (sklepy, piekarnie, szkoły itp) zarabia dużo więcej niż ten co ma 500 tys kur i oddaje wszystko handlarzom !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

990 termin 60 jajka charakteryzuja sie super smakiem - lepiej sie sprzedaja niz na poprzedniej wytworni

To ile płacisz za swoją ?

U mnie termin 30 dni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny w hurcie DNO.

Szczerze mówiąc, to może i to dobrze. Może trochę ubędzie z rynku tych cwaniaków, którzy nastawiali kurników i liczyli na to, że będą zarabiali na handlarzach 10 gr. na jajku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba tez wytnę trochę stada i wrócę do produkcji jaka dostałem po rodzicach bo taka ilośc jajka jestem wstanie sam sprzedać bez problemu nawet przy dzisiejszym zejściu. Na dziś dzień właśnie to co zarobie jak sam sprzedam to i tak dokładam pózniej do tego co muszę do hurtu sprzedać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja chyba tez wytnę trochę stada i wrócę do produkcji jaka dostałem po rodzicach bo taka ilośc jajka jestem wstanie sam sprzedać bez problemu nawet przy dzisiejszym zejściu. Na dziś dzień właśnie to co zarobie jak sam sprzedam to i tak dokładam pózniej do tego co muszę do hurtu sprzedać

To jest właśnie przykład prawidłowego myślenia i klucz do sukcesu !!!

Gdyby wszyscy hodowcy tak myśleli, nie byłoby dzisiaj w drobiarstwie takich problemów. Mniej kur, cena jajka wyższa, mniej pracy, więcej pieniędzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...