Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

Jak tam stany magazynowe ?

Ceny hurt DNO. Nic się nie zmieniło i nic nie słychać o żadnych pozytywnych zmianach

W mojej okolicy większość hodowców od dłuższego czasu "jedzie" z produkcją na pół gwizdka ale mają już pozamawiane kurczaki do odchowu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak długo jak co u niektórych historia zakreśli krąg i powtórzy się znana nam wszystkim sytuacja Pana B. Róbcie tak dalej , a wszyscy popłyniemy i będziemy jeść jaja z Ukrainy. Ja zmniejszyłem produkcję , a reszta niech się zastanowi. NIE PO TO PRODUKUJĘ BY ODDAWAĆ ZA DARMO I JESZCZE DOPŁACAĆ !!! Nie patrzcie na sąsiadów patrzcie na siebie, na co Was stać. Zmniejszając produkcję jesteś w stanie sam sobie dać radę , bez handlarza.

 

MNIEJ KUR = MNIEJ JAJ = CAŁKIEM NIEZŁA CENA = NAWET 0,50 GR

 

TO TAK W RAMACH PRZEMYŚLEŃ.

 

Wiem , że już się długi weekend zaczął więc wszystkim na forum miłego długiego życzę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O panu B to tylko plotki

... a kto Ci taką plotkę sprzedał ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yoyo - teoretycznie masz rację. Ale życie jest życiem. Jeżeli na "Twój" punkt przyjeżdża pośrednik i oferuje jajko po 0,21zł/szt. to mimo długiej współpracy cukiernik się trzy razy zastanowi, czy wziąść towar od Ciebie. Jedynym ratunkiem jest dobry, sprawdzony towar i, niestety, niższa cena. Niekoniecznie taka, jaką oferuje pośrednik, ale jednak niższa. Czasem masz wybór - cena nie pokrywająca kosztów bądź utrata punktu. Zaręczam Ci, że powrót do takiego odbiorcy jest bardzo trudny. No, chyba, że się "sparzy" na kupionym jaju. I bardzo dobra jakość Twojego produktu przy wysokiej cenie (w porównaniu do pośrednika) rzadko przekonuje odbiorcę.

Gratuluję Ci (bez złośliwości) sprzedaży jaj wyłącznie po- i powyżej kosztów. Mi się to niestety nie zawsze udaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O panu B to tylko plotki

Pewne jest to że kurczaki nie miały przez ponad tydzien paszy

Trochę pojechało do ubojni

Cena jaj :

M-0.20

L-0.23

xl-0.28

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie oszukujmy się panowie, cena ostro w dół

- stare kurki do SPA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nioskarze są niestety ugotowani. Ugotowani na bardzo długi okres, kilka ( 8-10 ) lat. Do czasu aż nie nastąpią pierwsze oznaki zużycia wielomilionowych inwestycji poczynionych w ostatnich latach. Nie ma takiej siły, która ich zatrzyma przed kolejnymi obsadami klatek przy choćby najniklejszym promyku nadziei na wzrost cen jajka. Refleksja przyjdzie ( biznes plan ) dopiero w momencie kiedy zajdzie potrzeba remontu bądź modernizacji obecnej infrastruktury. Wtedy nie będzie sensu ( wynik biznes planu - prognoza ) lub nie będzie za co pakować się w kolejne lata nierentownego biznesu. A przez te kilka najbliższych lat będzie tylko gorzej.

Na to gorzej ma również wpływ dystrybucja bezpośrednia z pominięciem pośrednika. Pośredni nie sprzeda poniżej ceny zakupu i się zatrzyma, natomiast hodowca nie ma wyjścia , mając więcej do stracenia, i pójdzie z ceną na maxa w dół, aby tylko uciec z jajem. Lepiej go oddać po 0,15 zł. niż z nim zostać.

Tak to czarno niestety widzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego jest cenaniemaceny powiadasz,że w te klatki pchają teraz brojlera.... Można wiedzieć co palisz... ? Pozdrawiam !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

on na pewno pali tego czego jest najwiecej na fermach

jest cenaniemaceny tylko niech pomiot bedzie suchy lepsza faze bedziesz mial

taki zarcik przy ogladaniu meczu pucharu polski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja pale a ty żresz

lepiej zrec niz palic bo jak to sie mowi pomiot ma cene

a ty jak spalisz to nawet w du..pie nie bedziesz tego gowna mialtylko we lbie .

a tak poza tematem zawisza wygral myslalem ze zaglegie w karnych im dokopie , ale w sumie fajne widowisko przy koncu bylo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Długie weekendy się skończyły. Mam nadzieję, że wszyscy wypoczęci

Jak tam Wasze stany magazynowe ? Jak wszyscy wiemy ceny dno totalne ale przed nami maj i komunie. Może coś się ruszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie ceny taka sprzedaż, magazyn na zero podnoście ceny .... ! Chyba , że chcecie skończyć jak Pan B. I nie mówcie , że to nie prawdaaa .... !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...