Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

Śmieszy mnie wpis Jajczarka.Jak tu dźwigać cenę, skoro przez ostatnie pół roku wygryźli mnie z wielu punktów. A czym mnie wygryźli ? Ano tanim jajkiem. A skąd to tanie jajko ? Ano od tych d.e.b.ili, którzy nastawiali bez sensu kurników.

 

co ty ku*wa d.e.b.i.l.u proponujesz COFANIE siię

Bix ma rację. Póki co, to Ci co stawiają nowe kurniki bez opamiętania cofają cenę na tą sprzed 15 lat. Gdyby nie jajko z takich ferm to sam na sklepach miałbym cenę większą o 10 gr.

Cena się nie podniesie, jeśli będziecie stawiali nowe kurniki. Sam jestem hodowcą z kilkudziesięcioletnim stażem. Zamiast zwiększać bez opamiętania produkcję zacząłem ją ograniczać. Śmieszne jest to, że zyski z mniejszej produkcji wcale nie są mniejsze niż te z większej. Wystarczy odpowiednio rozwijać sprzedaż. Muszę przyznać, że sposób myślenia Jajczarka jest bardzo prymitywny (bez urazy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
biedronka

PostWysłany: Pon Maj 19 10:56 GMT 2014 Temat postu:

ceny bez zmian towar jest bez żadnego problemu... Shocked Razz Idea

 

HA HA HA HAH HA HA HA........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cena się nie podniesie, jeśli będziecie stawiali nowe kurniki. Sam jestem hodowcą z kilkudziesięcioletnim stażem. Zamiast zwiększać bez opamiętania produkcję zacząłem ją ograniczać. Śmieszne jest to, że zyski z mniejszej produkcji wcale nie są mniejsze niż te z większej. Wystarczy odpowiednio rozwijać sprzedaż. Muszę przyznać, że sposób myślenia Jajczarka jest bardzo prymitywny (bez urazy).

 

Widać jak sras...... w ga..cie na myśli jak inni budują nowe fermy, ty już zostałeś w tyle, czeka cię hodowla ekologiczna, pare kurek na sznurku. Jak Polski producent się podda to nasz zachód wraz ze wschodem jajami zasypią, puki co jesteśmy dla nich dużo konkurencją.

- paniał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cena idzie w gore brak jaj na wybijanie takie sa fakty

w roznych regionach roznie moze to wygladac . po mojemu cena skoczy o kilka groszy i dobrze mam nadzieje dla wszystkich nawet dla biedrony ktory jeszcze ma pisanki z 1945 roku chlopaki tylko sie cieszyc cos ruszylo wszyscy zarobia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cena się nie podniesie, jeśli będziecie stawiali nowe kurniki. Sam jestem hodowcą z kilkudziesięcioletnim stażem. Zamiast zwiększać bez opamiętania produkcję zacząłem ją ograniczać. Śmieszne jest to, że zyski z mniejszej produkcji wcale nie są mniejsze niż te z większej. Wystarczy odpowiednio rozwijać sprzedaż. Muszę przyznać, że sposób myślenia Jajczarka jest bardzo prymitywny (bez urazy).

 

Widać jak sras...... w ga..cie na myśli jak inni budują nowe fermy, ty już zostałeś w tyle, czeka cię hodowla ekologiczna, pare kurek na sznurku. Jak Polski producent się podda to nasz zachód wraz ze wschodem jajami zasypią, puki co jesteśmy dla nich dużo konkurencją.

- paniał

Pleciesz takie bzdury, że aż nie wiadomo jak to skomentować. Takich głupot nikt od dawna tu nie pisał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie że jak płaciły 2.4-2.6 kg. to dziś muszą płacić 1 zł więcej bo już tych kurników nie ma co tam oddawały...... poczekajmy jak któryś z wielkich przyciągnie jaja .........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Ktoryś z wielkich przyciagnie" chyba Twoja jaja biedronka !!!! A Ty to nie jesteś ten wielki ,bo się tak sadzisz tu jak bys był największy ...?! Załosne te uśmieszki które non stop wklejasz... Pozdrawiam tych którzy nie daja się doić !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie jestem wielki tylko jeden z wielu..... i na nikogo się nie sadzę.... jak ktoś nie chce to mi nie sprzeda ........ ja tym wielkim dostarczam... a uśmieszki ktoś wymyślił aby ich używać kolego obrażalski ale co tam teraz bedę wstawiał diabełki....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pleciesz takie bzdury, że aż nie wiadomo jak to skomentować. Takich głupot nikt od dawna tu nie pisał.

 

Jednym słowem zostajesz w tyle i to cię boli.

 

Ps.

Wieczorkiem proszę o napisanie cos na temt drobiarstwa, mam kłopoty z zaśnięciem, czytając twoje wypracowanka szybko zachodzę w kamienny sen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

......nie spotkałem wpisu w którym biedronka naubliżał lub zwyzywał kogokolwiek.

U innych bywa z tym różnie. Skoro tak łatwo wyprowadzić ich z równowagi i nie potrafią zapanować nad emocjami to to jest wizytówka kim tak naprawdę są.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pleciesz takie bzdury, że aż nie wiadomo jak to skomentować. Takich głupot nikt od dawna tu nie pisał.

 

Jednym słowem zostajesz w tyle i to cię boli.

Wręcz przeciwnie . Kiedyś (jak byłem młodszy i głupi) myślałem tak samo jak Ty. Na całe szczęście zmądrzałem i w porę się opamiętałem. Pomimo, że zacząłem zmniejszać produkcję to i tak uważam, że mam ją zbyt dużą, bo 30-40 % muszę oddać w dużym hurcie po bzdurnych cenach.

Ale rozumiem Twój upór, z jakim bronisz swojego zdania. Musisz przecież jakoś sobie wytłumaczyć tą "pętle" którą zakładasz sam sobie na szyję. Rozumiem, że na emeryturce to Ty raczej nudzić się nie będziesz. Masz przecież tyyyyle kurników do dopilnowania .....

Szkoda tylko, że tacy jak Ty psują wszystkim ceny na sklepach (co niektórzy nawet to przed świętami rozdawali jajka za darmo).

Napisałbym Ci trochę więcej miłych słów ale niestety muszę kończyć. Pisklaczki mają zaraz przyjechać i idę zajrzeć do odchowalni czy aby na pewno wszystko już gotowe na ich przyjęcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha, bym zapomniał. Magazyn pusty i problem z dokupieniem jaj. Jeśli komuś udało się jeszcze kupić tanie jajko, to niech się cieszy, bo to chyba na to ostatni moment.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, niektórzy powariowali z tym cenami które teraz chcą za swoje jajka.

Słyszałem już od dwóch za L po 0,28 a za M po 0,25 i chcą by się zapisać na jajka na następny tydzień bo w tym już wszystko sprzedane.

Realnie na ten moment to wygląda tak:

 

XL - 0,33

L - 0,24

M - 0,22

S - 0,19

 

Przemysł płaci 3,5/kg choć chodzą słuchy, że od następnego ma być 3,8/kg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

XL - 0,33

L - 0,24

M - 0,22

S - 0,19

 

Przemysł płaci 3,5/kg choć chodzą słuchy, że od następnego ma być 3,8/kg.

 

Potwierdzam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...