Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

Kol.migon65 każda wytwórnia ma wpadki , jak nie oszukują na białku to znowu zatrucia więc ciężko jest coś polecić , biorę obecnie z dwóch De H.. i Carg...
wpadki rozumiem ale przyznanie się do tego i wuciagniecie z tegowniosków i konsekwencji to już inna kwestia.miałem kiedyś do czynienia z Dh zatruli mi kury spotlalismy sie w sadzie wygralem, firma obsmarowala mojej rodzonie i mi dupe ze jestem bankrutem itp a placone bylo przedplata/ 7 dni. Przedstawiciel ktory mnie obslugiwal przeszedl do innej firmy i pozniej przyznal ze na wielu stadach byly takie akcje ale dyrekcja kazala sie wypierac i zwalac wine na hodowcow bo jak tak cudowny koncern z wybitnymi specjalistami moze zaliczyc wpadke. A cargill obsluga ok ale towar masakra. Moze polecicie cos lepszego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zgadzam si w 100% De Hu... raz na pół roku truje stada !!! został ci jeszcze Neorol z dużych pasza super .
jak wiesz ze truje to po co nabijasz im kieszenie. Wiem z jakich zboz oni robia pasze bo sasiad mial taka sytuacje ze zawiozl do jednej firmy nie przyjeli do drugiej trzeciej tez nie a w ilowie przyjeli stechniale ziarno. Neorol nie dziala na moim terenie to raz a dwa nie jest chyba taki duzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Już nie biorę z de.. bo ten nowy program żywienia to totalne dno na małe jaja , a paszarnia musi być duża by robiła dobrą pasze ???
nie musi byc duza ale chodzi o zasieg dzialania. Mala nie zawsze wszedzie dowiezie. A sztandarowe woza wszedzie stad moje pytanie o duza a nie lokalna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w sumie jaja brak pan m bierze nawet 4 palety

dzis widzialm jak o........ ol nawet auto wyaslalo w kierunku na wschód gdzie w sierpniu sobie lajtowali a Pan w...... i kupował jako na włochy .

tak tak nic nic nie widzi ale każdy wszystko wie.

Czemu boicie sie powiedziec kto kupuje i gdzie wozi

po mojemu nawt jajczarek nie wie co sie dzieje maly zarcik na wieczor dobranoc

 

Podpier.dalacz plotuch

tak tak sam widzialem akurat mieszkam przy trasie ich przejazdu

kiedy racje ci przyznaje to jest ok ale kiedy mowie prawde to zaczynasz jeczec

zacznij mniej kombinowac z tematem hodowca handlarz to moze zobaczysz cos wiecej jak przystanek autobusowy( dobrze wylkepany) maly zarcik na noc zeby wszyscy poszli w dobrych humorach spac

pozdrowienia dla jajaczrka i jego nowego przystanku hahhahaaa sory nie moge sie oprzec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej mówiłem, że w dużym hurcie nie sprzedaję bo i nie mam co.

Okazuje się jednak, że Ci co wcześnie odbierali ode mnie 18 palet na raz (po bzdurnych cenach), dzisiaj przyjechali żeby kupić chociaż dwie. Dostali 1b za 25 gr. netto. Trochę kręcili nosem ale wzięli. Widać ich przycisnęło.

Naprawdę duuuużo telefonów za jajkiem.

Fajnie byłoby, gdyby M-ka ustabilizowała się na poziomie ok. 30 gr. Starczyłoby i na produkcję i na odrabianie strat i spłacanie długów. A przy obecnej cenie paszy to za 2 lata nawet i jakieś zyski z tego by były

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wcześniej mówiłem, że w dużym hurcie nie sprzedaję bo i nie mam co.

Okazuje się jednak, że Ci co wcześnie odbierali ode mnie 18 palet na raz (po bzdurnych cenach), dzisiaj przyjechali żeby kupić chociaż dwie. Dostali 1b za 25 gr. netto. Trochę kręcili nosem ale wzięli. Widać ich przycisnęło.

Naprawdę duuuużo telefonów za jajkiem.

Fajnie byłoby, gdyby M-ka ustabilizowała się na poziomie ok. 30 gr. Starczyłoby i na produkcję i na odrabianie strat i spłacanie długów. A przy obecnej cenie paszy to za 2 lata nawet i jakieś zyski z tego by były

a co pisalem wczesniej

nastepny ktoremu oczka sie otwieraja

oby tak dalej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.... i jeszcze na temat wytwórni pasz:

D.H. naprawdę potrafią zatruć stado. Przerabiałem to już kiedyś z nimi. Paszę, którą weterynarz kazał natychmiast zabrać traktują jako pełnowartościową i liczą po normalnej cenie !!!!!! Odliczają tylko tą cześć, którą zabrali, zupełnie nie przejmując się faktem, że pozostała (skarmiona) część to szmelc, który zatruł stado. Naprawdę nie polecam tej firmy. Kiedyś od nich brałem i wiem co mówię. Muszą się jeszcze duuuużo nauczyć jeśli chodzi o odpowiedzialność za dostarczany produkt. Wystarczą dwie dostawy trefnej paszy i hodowca jest rozłożony na łopatki. A oni i tak wystawią fakturę. No, może co najwyżej opuszczą na następnym paszowozie 20 zł/tona. Tylko, że wtedy może już nie być stada

Słyszałem od innych hodowców, że od dwóch lat nic się nie zmieniło, i że nadal potrafią truć. Procedur odszkodowawczych też podobno w dalszym ciągu nie mają. Widać traktują nasz rynek jak dojną krowę. Na własnym pewnie by sobie na to nie pozwolili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
najlepsza wytwórnia to własna wytwórnia, tylko nie wszystkich hodowców na to stać

... to kolejne 2-3 grosze do jajka przez następne 5 lat.

A Ty liczyłeś ile kosztowało Cie postawienie mieszalni w cenie jajka ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kilka dużych baniek wraz z towarem

ile gr w cenie jajka i przez jaki okres ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
.... i jeszcze na temat wytwórni pasz:

D.H. naprawdę potrafią zatruć stado. Przerabiałem to już kiedyś z nimi. Paszę, którą weterynarz kazał natychmiast zabrać traktują jako pełnowartościową i liczą po normalnej cenie !!!!!! Odliczają tylko tą cześć, którą zabrali, zupełnie nie przejmując się faktem, że pozostała (skarmiona) część to szmelc, który zatruł stado. Naprawdę nie polecam tej firmy. Kiedyś od nich brałem i wiem co mówię. Muszą się jeszcze duuuużo nauczyć jeśli chodzi o odpowiedzialność za dostarczany produkt. Wystarczą dwie dostawy trefnej paszy i hodowca jest rozłożony na łopatki. A oni i tak wystawią fakturę. No, może co najwyżej opuszczą na następnym paszowozie 20 zł/tona. Tylko, że wtedy może już nie być stada

Słyszałem od innych hodowców, że od dwóch lat nic się nie zmieniło, i że nadal potrafią truć. Procedur odszkodowawczych też podobno w dalszym ciągu nie mają. Widać traktują nasz rynek jak dojną krowę. Na własnym pewnie by sobie na to nie pozwolili.

tez szlyszalem o tym fakcie ale nie bezposrenio od hodowcow

myslalem ze to sa plotki

dobrze ze teraz ten temat wyszedl mimo chodem na wierzch .

mialem o nich troche inne zdanie dzieki za uswiadomienie mnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
najlepsza wytwórnia to własna wytwórnia, tylko nie wszystkich hodowców na to stać

ciebie stac nawet na wykupienie pana cz... taki zarcik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
najlepsza wytwórnia to własna wytwórnia, tylko nie wszystkich hodowców na to stać

... to kolejne 2-3 grosze do jajka przez następne 5 lat.

A Ty liczyłeś ile kosztowało Cie postawienie mieszalni w cenie jajka ?

 

liczyłem i wyliczyłem....

- zawsze liczę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
najlepsza wytwórnia to własna wytwórnia, tylko nie wszystkich hodowców na to stać

ciebie stac nawet na wykupienie pana cz... taki zarcik

 

 

co to za Pan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kilka dużych baniek wraz z towarem

ile gr w cenie jajka i przez jaki okres ?

juz moze w to nie wnikajmy ale fajnie ze zaczelismy o czyms normalnym dla nas rozmawiac tzn np o paszy mam nadzieje ze wkoncu to forum moze zacznie rozmawiac o normalnych rzeczach dla nas

a nie tylko jeden dyma drugiego na cenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...