Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

W drobiarstwie jest dobrze dbajmy o czystość na kurnikach i dobre praktyki dpp,GPW,dph, w Bułgarii w Burgas wykryto ogniska ptasiej grypy podobno w Niemczech również ,gdy wejdzie do polski spadnie sprzedaż,zakaz wywozu ,panika konsumencka ,(Żywiec wołowy i wieprzowy jest tani )?: ceny spadają L-0,25 gr M-0,22 kurniki i zpj.maja zapasy,detal wychamowal,pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tym tygodniu na dużej giełdzie słyszałem rozmowę dwóch handlarzy , jeden z nich mówił że przytula 0,10-0,12 gr na sztuce jaja właśnie tak mówił jak dobrze przyciśniesz rolnika to sprzeda i powiesz że słabo schodzi itd...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w tym tygodniu na dużej giełdzie słyszałem rozmowę dwóch handlarzy , jeden z nich mówił że przytula 0,10-0,12 gr na sztuce jaja właśnie tak mówił jak dobrze przyciśniesz rolnika to sprzeda i powiesz że słabo schodzi itd...

 

Ech ty się chyba nie zmienisz i wiecznie będziesz pierdolił farmazony i głupoty .

Znajdź mi wariatów co zapłacą mi za jajko 0,40 groszy skoro place 0,28gr

 

Odpowiem na twoim poziomie.

Ja słyszałem rozmowę hodowców latem ze otwierają kurniki , kury wychodzą i same się żywią i paszy nie trzeba kupować .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...i czasem od pośrednika taniej niż od stałych dostawców .

 

I święta racja. Bardzo rzadko udaje mi się kupić taniej na fermie niż u pośredników. Więc jakoś nie bardzo widzę sens omijania pośredników przez obie strony. Każdy ma swoje miejsce w sieci dystrybucji. Takie są prawidła handlu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W drobiarstwie jest dobrze dbajmy o czystość na kurnikach i dobre praktyki dpp,GPW,dph, w Bułgarii w Burgas wykryto ogniska ptasiej grypy podobno w Niemczech również ,gdy wejdzie do polski spadnie sprzedaż,zakaz wywozu ,panika konsumencka ,(Żywiec wołowy i wieprzowy jest tani )?: ceny spadają L-0,25 gr M-0,22 kurniki i zpj.maja zapasy,detal wychamowal,pozdrawiam.

Jak czytam takie wpisy, to mnie krew zalewa. " W drobiarstwie jest dobrze" dla kogo ? Chyba nie dla hodowców. Sam sobie o tym napisałeś, tylko zinterpretować nie potrafisz. Nie dość, że kilka baniek (przymusowo) w wymianę klatek poszło, od kilku lat średnia cena na jajo nędzna, to jeszcze hodowca musi się ciągle martwić, czy mu jakieś chorubsko na kurnik nie wejdzie. Stres na okrągło. A jak słysze od handlarzyków ciągłe płacze, że im detal wyhamował, to mi się śmiać chce. Jak na tą porę roku detal idzie pełną parą. Chyba, że ktoś na targach handluje- ale i tam podobno nie jest wcale źle.

OD jednego handlarza ciągle słyszę, że hodowcy wystarczy grosik na czysto. A gdy go któregoś dnia podpuściłem w rozmowie, to stwierdził, że dla mniej niż pięciu groszy na czysto na jajku, to mu się nie chce z domu wychodzić.

Jeśli teraz ktoś kupuje L-ke po 0.25 to ma eldorado, bo na rynku (sklepy, piekarnie itp.) cena nie spadła oni o grosz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...A jak słysze od handlarzyków ciągłe płacze, że im detal wyhamował, to mi się śmiać chce.

Bo statystycznie wyhamował. Nawet łopaty do śniegu się nie sprzedają. I nie wiem co tu do śmiechu, aczkolwiek jest podobno taki typ człowieka, któremu zawsze wesoło. Ale spoko, będzie lepiej... Chyba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...A jak słysze od handlarzyków ciągłe płacze, że im detal wyhamował, to mi się śmiać chce.

Bo statystycznie wyhamował. Nawet łopaty do śniegu się nie sprzedają. I nie wiem co tu do śmiechu, aczkolwiek jest podobno taki typ człowieka, któremu zawsze wesoło. Ale spoko, będzie lepiej... Chyba

Handlujesz jajkiem czy łopatami ?

A dziwisz się, że się łopaty do śniegu nie sprzedają, jak śniegu nie ma ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a ja L w cenie M płace....

 

a ja się cieszę, że tak kupujesz. Za rok tego gamonia już nie będzie i wszyscy będziemy mieli mniejszą konkurencję

 

p.s Biedrona wykończ tak wszystkich w Twojej okolicy, to w przyszłym roku porsche będę miał na podwórku )))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a ja L w cenie M płace....

 

a ja się cieszę, że tak kupujesz. Za rok tego gamonia już nie będzie i wszyscy będziemy mieli mniejszą konkurencję

 

p.s Biedrona wykończ tak wszystkich w Twojej okolicy, to w przyszłym roku porsche będę miał na podwórku )))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

biedronka nikogo nie wykończy, najwyżej ten hodowca mniej zarobi panie Leszkiewicz

Ps.

- PORSCHE ..... hmm, normalny samochód jak każdy jeden 😛😃😎

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.... najlepsze jest to że w zagłębiu są takie ceny... ....

a moja nysa ma nowy aku i pali na strzał....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
biedronka nikogo nie wykończy, najwyżej ten hodowca mniej zarobi panie Leszkiewicz

Ps.

- PORSCHE ..... hmm, normalny samochód jak każdy jeden 😛😃😎

 

Panie Jajczarek, nie wiem, kiedy przestaniesz się w końcu oszukiwać, ale koszty produkcji są większe niż Ci się wydaje.

Jeżeli Biedronka płaci za M-22gr i za L- 25gr, to średnio jest to 23,5 gr, a to ledwo starcza na pokrycie kosztów.

 

I mów co chcesz, ale Twoje wyliczenia ( których nikomu nie chcesz pokazać ) możesz sobie wsadzić między bajki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

🐞 wykończ wszystkich w Twojej okolicy, to w przyszłym roku nastepne fermy będę miał na podwórku 😜😎

Ps.

hmm... ja mam wam wyliczać, a mnie kto wyliczył.

- do szkoły trzeba było chodzić, panie Le....., dobre czasy za komuny już nie wrócą, przy takiej cenie idzie nie źłe żyć 😎

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P. Leszkiewicz, 3-4 grosze przy milionach jaj rocznie to coś daje, przelicz😀😎

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panie Jajczarek, nie wiem, kiedy przestaniesz się w końcu oszukiwać, ale koszty produkcji są większe niż Ci się wydaje.

I mów co chcesz, ale Twoje wyliczenia ( których nikomu nie chcesz pokazać ) możesz sobie wsadzić między bajki.

 

Tak dla przypomnienia p. Lesz.....

12zl brutto to max co mnie kosztuje odchow do 20-stego tyg, a jak u Ciebie 😎

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
P. Leszkiewicz, 3-4 grosze przy milionach jaj rocznie to coś daje, przelicz😀😎

Był już taki, co tak liczył. Dzisiaj pozostały po nim miliony ale długów za paszę, za kurki i za wytłaczanki (o kredytach nie wspominając).

Zresztą był już taki nie jeden ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panie Jajczarek, nie wiem, kiedy przestaniesz się w końcu oszukiwać, ale koszty produkcji są większe niż Ci się wydaje.

I mów co chcesz, ale Twoje wyliczenia ( których nikomu nie chcesz pokazać ) możesz sobie wsadzić między bajki.

 

Tak dla przypomnienia p. Lesz.....

12zl brutto to max co mnie kosztuje odchow do 20-stego tyg, a jak u Ciebie 😎

 

Jajczarku bardzo się cieszę, że masz miliony kurek. Widać skończyłeś coś więcej niż podstawówkę, skoro tak dobrze rozwinąłeś biznes.

 

Mnie wychodzi 8zł, strasznie przepłacasz za odchów.

 

A apropo wyliczeń , to Pan Yoyo podawał na tym forum wyliczenia, a Ty do tej pory poza gadaniem głupot nic wartościowego tu nie wniosłeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie Leszkiewicz za m mogę ci zapłacić 0,20 max bo u stałych płacę 0,22 i byłoby nie w porządku gdybym taką samą cenę płacił.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panie Leszkiewicz za m mogę ci zapłacić 0,20 max bo u stałych płacę 0,22 i byłoby nie w porządku gdybym taką samą cenę płacił.....

Przy tych cena trzeba jak najszybciej myśleć o wycince kur. Tu już się nie zarabia, tylko dokłada.

Napiszę tak, jak Jajczarek:

2-3 grosze dokładki przy milionach jaj rocznie to już daje niezłe długi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panie Leszkiewicz za m mogę ci zapłacić 0,20 max bo u stałych płacę 0,22 i byłoby nie w porządku gdybym taką samą cenę płacił.....

 

 

 

Buahahahaha, możesz pomarzyć o takiej cenie u mnie. Jak chcesz mogę Ci M po 27gr. dać. Byłoby nie wporzadku wobec moich stałych odbiorców gdybyś dostał w tej samej cenie.

 

P. S u mnie nigdy nie bedzie tak tanio jak Ty kupujesz, bo mamy głowę na karku i nie postawiliśmy nowych obiektów. I dzieki temu nie muszę współpracowac z takimi handlarzami jak Ty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety starego nie kupuje ale jak piszesz że możesz mi dać to pomyśle może Malbork się skusi.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...