Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

Kto ma 200tys jaj co dwa tygodnie xl z pozwoleniem na unie stala wspolpraca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kto ma 200tys jaj co dwa tygodnie xl z pozwoleniem na unie stala wspolpraca
\

 

A to na unię trzeba pozwolenie? A ja głupi myślałem, że my w Unii. No chyba, że nie o Europejską chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kto ma 200tys jaj co dwa tygodnie xl z pozwoleniem na unie stala wspolpraca

Takie znaczki typu znak zapytania, kropka i przecinek są Ci znane ?

Nie wiem, czy zauważyłeś, ale Unia to my. Szukasz kogoś z pozwoleniem na handel w Lublinie ?

A tak mniej sarkastycznie i trochę bardziej poważnie, to nie ma czegoś takiego, jak pozwolenie "na unie". Jeśli możesz handlować w Polsce, to możesz to robić tak samo w dowolnie innym kraju Unii.

 

Obdzwoniłem wczoraj pół Polski. Ceny różne. Sytuacja bardzo dziwna i zarówno hodowcy, jak i handlujący sami chyba nie wiedzą, co o tej sytuacji myśleć. Widać to zresztą po ciszy na forum. Nikt się nie wymądrza, bo tak naprawdę nikt nie wie, w którą stronę to wszystko pójdzie. Większość ferm schodzi z towaru na bieżąco. Ja sam mam pusty magazyn. DO tej pory sprzedawałem 1A po 0.26/0.27, ale wiem, że są i tacy, co sprzedawali zarówno po 0.28 (i to naprawdę duże ilości), jak i po 0.24. Rozrzut cen ogromny.

Póki co jaja jest wystarczająco, ale nie za dużo. Wydaje się, że schodzi płynnie. Słyszy się jednak o większych (w stosunku do ubiegłego roku) wstawieniach. Ale to w Polsce, bo na zachodzie wręcz odwrotnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chodzi o certyfikat eksportowy

 

Oooo... Znowu coś nowego. To do Unii się eksportuje, czy wywozi?

 

Sorki za moje zdziwienie, co prawda nie głosowałem za unią ale wydaje mi się, że Unia to jakaś wspólnota?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yoyo zgadzam się z Tobą tylko w tamtym tygodniu i w tym jakoś detal stanoł ale mysle że to chwilowe. pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kol. W UE mozesz słać smiało dołożysz komplet badań standardowe dokumenty i mozesz już ładować.

Co do cen to kazdy sprzedaje gdzie moze i dlatego ceny rozne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jak moi drodzy z małym jajem jeszcze jak cię mogę bez problemu zachodzą, a z dużym totalna bryndza, skąd tak nagle dużego jaja, czyżby stare dupy po przepierzeniu powchodziły w nieśność

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No i jak moi drodzy z małym jajem jeszcze jak cię mogę bez problemu zachodzą, a z dużym totalna bryndza, skąd tak nagle dużego jaja, czyżby stare dupy po przepierzeniu powchodziły w nieśność

 

Zgadza się, przepierzone zaczęły się nieść Ja tam z dużym czy z małym jajkiem problemu nie mam, widać problem maja Ci, co mają za dużą produkcję, a za słaby zbyt…

 

Ceny stabilne, ale podawać ich tu nie będę bo i tak nie uwierzycie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważam p. Leszkiewicz ze ci mali do 60 tys maja problem ze zbytem a nie duży. Z dużym każdy się liczy, hmm.. małego to (słowo usunięte) handlarze aż piszczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Uważam p. Leszkiewicz ze ci mali do 60 tys maja problem ze zbytem a nie duży. Z dużym każdy się liczy, hmm.. małego to jebi.ą handlarze aż piszczy.

To jest właśnie przykład błędnego myślenia.

Z dużym każdy się liczy... jak nie ma jajka na rynku. A jak jest go zbyt dużo, to duzi opuszczają ceny jeden przez drugiego, żeby handlarz przyjechał do nich a nie do sąsiada.

Mały większość produkcji rozprowadzi samemu lub sprzeda w mniejszym hurcie po znacznie wyższych cenach, a handlarzowi krwiopijcy odda towar za bezcen tylko raz na jakiś czas (gdy już naprawdę musi).

Duzi producenci, w czasach gdy jajka jest zbyt dużo, skazani są na krwiopijców.

 

P.S.

Przepraszam za tych krwiopijców ale chciałem przedstawić sytuację bardziej obrazowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yoyo, to jest właśnie przykład twojego błędnego myślenia, kochasz referaty pisać nic więcej. Co do krwiopijcy na żadnego z nich nie wyglądam tylko pakuje na tira i wio, Ceny mam takie na jakie mam, w każdym razie nie narzekam, ilośc robi swoje- jest SUPER !!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Yoyo, to jest właśnie przykład twojego błędnego myślenia, kochasz referaty pisać nic więcej. Co do krwiopijcy na żadnego z nich nie wyglądam tylko pakuje na tira i wio, Ceny mam takie na jakie mam, w każdym razie nie narzekam, ilośc robi swoje- jest SUPER !!!!

Ta, ilość robi swoje ....

W przeciągu roku ilość jajka zwiększy się o ponad milion sztuk dziennie i wtedy zobaczymy, co ilość robi z ceną.

A jak cena spadnie już poniżej kosztów produkcji, to najwięksi producenci szybko przekonają się co to jest efekt skali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eksport aż kwiczy żeby dostać jakiś towar i płacą przedpłatą naprawdę b dobrze, a u nas na lokalnym rynku ceny:

L - 0,26

M - 0,23

 

Na eksport:

L - 0,28

M - 0,25

 

Eksporterzy i pośredniczący w eksporcie żyć - nie umierać oby jak najdłużej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja idę w jajczarka ślady 3 kurniki na raz prace ziemne ruszyły , pozdrawiam .

 

uważam ze za wczesnie na sadzenie drzew, z tymi pracami bym się jeszcze wstrzymał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...