Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

przeor

 

 

 

Dołączył: 07 Lis 2010

Posty: 727

 

Wysłany: Nie Maj 10 8:39 GMT 2015 Temat postu:

http://www.fool.com/investing/general/2015/05/09/americas-45-billion-poultry-industry-bad-bird-flu.aspx

 

Over 25% of all egg-laying hens in Iowa have contracted the virus or are already slated to be killed, representing roughly 6% of all egg-laying hens in the United States.

 

Zwyżka cen, to tylko kwestia czasu!

Idą dobre czasy!

 

10 maj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak malo odpowiedzi?

No trudno.Poniewaz kol. przeor musial przypomniec siebie samego i zaraza zaczela sie juz wczesniej,nie mozna przyznac maksimum punktow.

Biorac jednak pod uwage nieklamana spostrzegawczosc i fakty,na ktore kol. przeor przewidujaco zwrocil uwage,w skali od 1 do 10 przyznaje za odpowiedz honorowe 4 pkt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje typy:

 

10. ??????

9. ???????

8. ???????

7. Kol. przeor - 4 pkt

6. ???????

5. Chiny - 6 pkt.

4. ???????

3. Putin - 8 pkt

2. Yoda - 9 pkt.

1. Wróżbita Maciej - 10 pkt.

 

Swoja droga ciekawe,co Maciej powiedzialby na ten temat i najblizszej przyszlosci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rzeczywiscie nie ma sie co za bardzo "podniecac" USA, no chyba ze im zaraza poł produkcji wyrznie,w co raczej watpie.Panika moze u nich duza,ale przeciez sa tez eksporterami,wiec przez 10% rynek u nich nie padnie,a przeciez tez beda wstawiac (pewno juz wstawiaja).Dobrze,ze z Chin albo innego wschodu tego nie uzupelniaja,to dla UE lepiej i moze Polska cos tam dziubnie.Troche nietypowa sytuacja i dlatego podwyzka.Dla mnie ok,bo podjazdow tyle nie bedzie, a ceny w sumie normalne i nie ma co sie napinac.Taniocha na malych fermach sie konczy,a na niektorych,co maja braki zdarza sie windowanie ceny.Z tym USA,to jakie kraje na tym zarobia,bylo do przewidzenia,tylko ciekawe na ile ci wazni z UE Polske wyci.laja.No ale jak u nas duzi na tym zarobia,to znowu moze byc powtorka jak sie eksport skonczy.Ciekawe tez ile te ceny wytrzymaja?Czy od przyszlego tygodnia znowu korekta,czy wytrzyma dluzej.Lato sie dopiero zaczyna,to detal pada.Bez eksportu moze byc znowu dolek.Czy ktos zna orientacyjna obsade w Polsce wzgledem analogicznego okresu z ubieglego roku? Jakas cisza w tym temacie,czy mi sie wydaje?

Po pierwsze to w USA wybito ni 10 a prawie 80 % szt niosek

Po drugie- wybicie na wirus wiąże się z kwarantanną i dokładną dezynfekcją. Kurniki nie mogą być obsadzone natychmiast lecz dopiero wtedy, gdy są w pełni "bezpieczne".

Po trzecie- nieplanowany odchów takiej ilości kur to minimum 25 tygodni (do momentu przemyslowej ilości jaj) i to pod warunkiem, że pod nóż nie poszły stada zarodowe. Realnie to pewnie nawet 50 tygodni, bo odchowalnie też mają przecież swoją kreśloną "moc przerobową".

Po 4-te- w Europie (a więc i w Polsce) też mieliśmy wycinkę kur na dużą skalę z powodu bardzo niskiej ceny na jajko, a stada, które są teraz w odchowalniach wejdą z jajkiem dopiero po wakacjach.

 

Podsumowując- nie liczyłbym na korektę w przyszłym tygodniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KAC

poprzednik ma racje te ceny utrzymają się i po mojemu krekta możne być dopiero kolo października ale to moje zdanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sami Wróżbici

 

Te wszystkie teorie już były przerabiane i co z tego ze założenia słuszne jak to rynek wszystko zweryfikuje ..

 

2 lata temu wszystkie gazety pisały ze będziemy potęga jak Arabia w wydobyciu ropy :)

 

Cena za 'L' od 0,22 do 0,32 jest ok chyba dla wszystkich wiec po co te podniecenie ?

 

Porównawcze badania cen jaj do przetwórstwa w UE wykazały ich wzrost o 156 %( do poziomu 155 EUR/100 kg ) w okresie od stycznia 2011 r. do 7 tygodnia 2012 r. W tym samym czasie 100 kg jaj w USA można było kupić za ok. 50 EUR.

 

Wiec zawirowania były zawsze ale jakoś nie pamiętam żeby zalał nas proszek z USA

Yoyo pozwolę sobie ciebie zacytować ..

Po pierwsze to w USA wybito ni 10 a prawie 80 % szt niosek

 

Czyli jak rozumie kraj który ma ok 320 mln. mieszkańców całkowita obsada to ok 50 milionów niosek .

 

Możesz mi powiedzieć jak doszedłeś to tego wniosku ?????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrzcie patrzcie ile wpisów nie dajcie się dymać przemysł i duże pakownie szukają jaja .

CENY NA PONIEDZIAŁEK

L-0,32

M-0,28

S-0,24

Co będzie póżniej to będzie, nagle się przejmujecie !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oyoyoyoj

Ja tylko spokojnie wyrazilem swoja opinie.

No to dokladniej jeszcze raz:

Po pierwsze - to kol. PROMIX juz mi pomogl-wiec moze mamy sprzeczne zrodla,ale ja chyba przedwczoraj sie doczytalem o 10%.

Po drugie - jak najbardziej sie zgadzam,tylko moj tok myslenia byl troche inny i najpierw sobie popatrzylem na mape,zanim zaczalem pisac.Czy jak jest zaraza np. w Hiszpanii,to nasi hodowcy sie tym przejmuja i nie robia wstawien,czy wrecz przeciwnie -licza na zwiekszenie eksportu?Jak sie doczytalem to zaraza w USA panuje w stanie Iowa chyba.Czy ktos np. w Sacramento,albo w Richmond bedzie mial w tym momencie niebezpieczne kurniki i nie "wspomoze" kolegow z innych stanow?

Po trzecie - przeciez ja nie napisalem,ze wstawiaja dwudniowe kurczaki i od razu jaja zbieraja.

Po czwarte - 3 tyg. temu chyba byla u nas podobna obsada,a cena byla prawie dno.W koncu pytalem,czy ktos sie orientuje jaka teraz jest orientacyjna obsada u nas.Co bedzie to bedzie-ja tego nie neguje.

Podsumowujac,ja wcale nie licze na korekte,bo dla mnie jest ok.Przyznaje jedynie,ze czas pokaze i mysle,ze jak w USA 50% nie wytna i jak UE nas wyc.ula,to jest mozliwosc obejscia sie tylko smakiem na dobre ceny.

No wiec spokojnie,mi tam wcale nie zalezy na cenach sprzed miesiaca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie byłeś przez cały rok Arnold ??? nic nie wnosiłeś na forum a teraz klepiesz i klepiesz , było 0,10 gr na jajku to nic nie pisałeś ot cała prawda .

Wiem wiem zaraz będzie ty taki i td...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena netto na przyszły tydzień dla swoich odbiorców, dla innych brak ..

 

L -- 0,29 / 0,30

M -- 0,25 / 0,26

Przemysł 4,5 / 4,8

 

Ps

Z tego co mi wiadomo hodowcy krzyczą o 2 gr wiecej od moich cen, ale czy im po tyle płacą ... tego nie wiem

- krzyczeć każdemu wolno

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jest cenaniemaceny

 

Dobrze że ty jesteś i propagujesz wysoką cenę. Ceny zakupu są nieco inne , ale dla nas bomba bo wszyscy trąbią jakie to jajo nie drogie , więc musiałem podnieść cenę sprzedaży. I mi to pasi. Więc jak myślicie ile będzie w przyszłym tygodniu , bo ja prognozuje z 0,35zł za L. Kurka będę musiał znowu podnieść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gdzie byłeś przez cały rok Arnold ??? nic nie wnosiłeś na forum a teraz klepiesz i klepiesz , było 0,10 gr na jajku to nic nie pisałeś ot cała prawda .

Wiem wiem zaraz będzie ty taki i td...

 

Mylisz sie.Wcale ci tego nie powiem.Po prostu tak jak ty,musze (słowo zostało usuniete).

Wchodze tutaj nie jeden raz i przykro mi ze czasem sie zremy.W sumie jedziemy na jednym wozku i malo mam czasu na pisanie.Nie chcialbym "dymac" Ciebie,tak samo zebys Ty nie "dymal mnie"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak na razie to my hodowcy byliśmy dymani .

PS> PIERWSZE TELEFONY ZA JAJEM JUŻ DZWONIĄ

 

 

Z tego co pamiętam to ty najbardziej dymałeś swoich kolegów płacąc im marne grosze .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny na dziś:

1A - 30gr

1B - 28gr

 

Jaj 0, tylko dla stałych odbiorców

 

Ceny na wybijalniach : 4,5zł 

 

Podobno Pan W. płaci 5zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie dawno pisałeś ze kury sprzedałeś, ze lepiej dokupić jaja i handlować cudzym towarem niz swoim, ze lepiej być handlarzem niz hodowcą, z skąd u ciebie taka nagła zmiana, nie rozumię cię:roll:

Ps

Twoje ceny za pewno brutto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...