Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

Na razie jeszcze 0,18gr, ale w poniedziałek chętnie kupię po 0,16gr jeśli ktoś się zaoferuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Do Farmerki1. Czy ty kiedy kolwiek przeczytałaś zebym ja narzekał na handlarzy czy odbiorców? Cenę dyktuje hodowca a nie odbiorcy, a jesli myślisz ze uda Ci się zmotywować Hodowców żeby na wiosne zmniejszali produkcję to Ty jesteś bezmyślna i masz w głowie siano.

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie muszę nikogo motywować ,jak braknie kasy na paszę to życie zmotywuje .Każdy myślący hodowca w okresie dołka przepierza ,bądź częściowo wycina ,w tym roku ptasia grypa nam nie pomoże .Zresztą czas pokaże kto ma siano w głowie ja zlikwidowałam 25% a na wiosnę obsadzam ale pisklakami .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja nie muszę nikogo motywować ,jak braknie kasy na paszę to życie zmotywuje .Każdy myślący hodowca w okresie dołka przepierza ,bądź częściowo wycina ,w tym roku ptasia grypa nam nie pomoże .Zresztą czas pokaże kto ma siano w głowie ja zlikwidowałam 25% a na wiosnę obsadzam ale pisklakami .

TO jest chyba normalna praktyka każdego myślącego hodowcy. Ale niestety, w tym kraju są jeszcze Ci niemyślący. Także zgadzam się z przedmówcami. Zobacz nawet tu na forum- wielu hodowców wyznaje zasadę, że im więcej, tym lepiej. I nieważne, że nie mają żadnego rynku zbytu- przecież "jakoś to będzię".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do czerwca ubojnie mają już zapisy - ubój na maksa , jeszcze chwila ... L-ka może być na wagę złota.

 

L 20 - 24

M 17 - 19

przemysł 2,6zł - 2,7zł 1kg

ceny netto

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakby to powiedzieć... skłamałbym, jakbym napisał, że magazyn pusty, bo na magazynie stoją "aż" dwie palety białej S-ki. Jak na pierwszy dzień po świętach, to, że tak powiem, jakaś rewelacja. Sam się zastanawiam, o co chodzi ?

L-ka brak

M-ka brak

Xl- też brak, ale tego dużo nie mam, więc nie warto wspominać (sam dokupuję).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na eksporcie zarabiam lepiej ... cena ok 2.6 za kilogram jest skandaliczna.

Szukam jaja 2PL 1PL ... Z ferm tym profilu ...duże ilości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jaku tu cisza!!!!

Może przed burzą...HiHI

pzdr

 

Cenowy dramat... niektórzy nie wiedzą jak towar wycenić... konsekwencje będzie widać za 2 m-ce zapewne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecna cena jajka może się odbić czkawką dla producentów.... + taki, że pasza tania A co do cen m -0,14 l -018n bardzo słabe zejście towaru jak to po świętach a podobno przemysł ogranicza zakupy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sytuacja na rynku jest zla dla producentów jak i handlarzy.

Pzdr

Handlarze ZARABIAJĄ mniej a producenci dokładają. Taka między nami różnica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak prześledzimy wpisy na tym forum to producenci zawsze dokładają. Chwała im za to i dzięki. Podziwiać, że mają z czego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak prześledzimy wpisy na tym forum to producenci zawsze dokładają.

Jak prześledzimy wpisy na tym forum to handlarze ciągle mają zastój, ciągle im drogo i nigdy im nic nie idzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiesz dlaczego Yoyo geniuszu . Bo nam szkoda tych nieudaczników co znowu załadowali kurnik na max bo myśleli że tym razem to już na pewno się odkują ,ale jak zwykle się okazało że wszyscy wpadli na ten sam pomysł. Więc mówimy że nam nie idzie bo aż żal chłopa że taki głupi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pocieszenie dla kolegów hodowców do zera na jajku pozostało już tylko kilkanaście groszy ale w gorę mamy możliwosci nieokreślone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma się z czego śmiać. Eksport stoi i będzie stał jeszcze długo. Europa cała załadowana jajkiem. USA już nie biorą stąd i wszyscy się duszą. Przygotujcie się na kilka miesięcy grubego dokładania do interesu bo te miliony młodych, dopiero co wstawionych kur szybko się nie przewalą. Już są tacy co pierwszą S oddają po 5-6 gr byle tylko wziąść, jak takiego jednego czy drugiego przyciśnie to odda i pewnie za symboliczny grosz. To i tak nie nauczy co niektórych rozsądku i planowania produkcji do możliwości sprzedaży. A Ukraina pewnie niedługo dostanie kontygent na bezcłowe export jaja do UE więc tani towar popłynie szeroką rzeką...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z UKRAINY TO IDZIE JUŻ PRZED ŚWIĘTAMI .

Całe szczęście że człowiek sam wywozi bo jakby miał się jeszcze tymi marnymi groszami podzielić z pośrednikiem to dno totalne .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...