Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

u mnie magazyny puste,ale kierownik twierdzi, ze ceny nie udalo mi sie podniesc.

 

Skończ flaszkę i idź spać. Ta kierownik , a pani indendentka podpisała w tym czasie trzy umowy eksportowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
u mnie magazyny puste,ale kierownik twierdzi, ze ceny nie udalo mi sie podniesc.

 

Skończ flaszkę i idź spać. Ta kierownik , a pani indendentka podpisała w tym czasie trzy umowy eksportowe.

 

Nukito (słowo zostało usunięte) czy Ty uwazasz kazdego za takiego samego alkoholika jakim Ty jestes ? Co chwila "aby koncz flaszke" piszesz... roznica miedzy nami jest taka, ze kierownika sie w zyciu nie dorobisz, cale zycie bedziesz popierdalal na starym Iveco bo nowego kupic nie mozna, gdyz skarbowka by sie do bezrobotnego zglosila... moze i wtej chwili dokladam do interesu, ok zgodze sie, ale i tak nigdy do mojej stopy zyciowej nie doskoczysz wsiarzu ... pozdrawiam normalnych producentow i handlarzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale i tak nigdy do mojej stopy zyciowej nie doskoczysz wsiarzu

 

Mówisz o tym jak to się bierze kredyt na kurnik 3 miliony , dwa inwestujesz a za milion sobie tą twoją stopę tworzysz. Ja podziękuję , a ty sobie możesz rżnąć milionera w nadmorskich kurortach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
u mnie magazyny puste,ale kierownik twierdzi, ze ceny nie udalo mi sie podniesc.

 

Skończ flaszkę i idź spać. Ta kierownik , a pani indendentka podpisała w tym czasie trzy umowy eksportowe.

 

Nukito (słowo zostało usunięte) czy Ty uwazasz kazdego za takiego samego alkoholika jakim Ty jestes ? Co chwila "aby koncz flaszke" piszesz... roznica miedzy nami jest taka, ze kierownika sie w zyciu nie dorobisz, cale zycie bedziesz popierdalal na starym Iveco bo nowego kupic nie mozna, gdyz skarbowka by sie do bezrobotnego zglosila... moze i wtej chwili dokladam do interesu, ok zgodze sie, ale i tak nigdy do mojej stopy zyciowej nie doskoczysz wsiarzu ... pozdrawiam normalnych producentow i handlarzy

 

Tylko kochaniutki, zeby najpierw dostac te 3 miliony kredytu, trzeba miec dwa razy wiecej zabezpieczenia, 30% wkladu wlasnego itp itd, a Tobie tony wegla na raty nie dadza, bo ubezpieczony od najnizszej albo i wcale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a co tam w cenach słychać ?

W cenach kolego bez zmian, od dwoch tygodni nic sie nie zmienia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wróżbita Maciej twierdzi,że następny tydzień grosz w górę nastąpi....

Ciekawe czy się sprawdzi.Zainwestowałem z kolegą 30zł na tą wróżbę.

Mam nadzieję ,że odrobię te 30zł .....

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Magazyn puściutki ale ceny w hurcie nadal dno. Sytuację trochę ratują mniejsi odbiorcy i własne punkty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

krążą pogłoski że towaru brakuje... może w końcu zobaczę te 0,15 za M ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

na większości ferm towar schodzi na bieżąco.

nie ma ceny ale dobrze że idzie.

15 gr za Mke było już w tym tyg na kilku fermach - towar świeżutki ale słyszałem że i po 12 gr też można kupić ....z tym że z białym puchem

 

miłego weekendu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja jednak takim optymista bym nie byl, bardzo ciezko maja sie te ceny dzwignac... u jednych jajko stoi, u drugich nie ma w ogole, ale ceny nie ma u kazdego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe grosz w góre tzn zależy z ilu na ile.

Z 12 na 13 ?

M na ten tydz 14-15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak (co by na handlarzy nie było):

Ci, którzy byli jeszcze rok temu największymi cwaniakami i wszystkie ostrzeżenia mieli w d.u.p.i.e dzisiaj najgłośniej płaczą. Jakieś pięć lat temu była wymiana klatek. Nowe klatki w starym kurniku ? Nic z tego. Trzeba zburzyć i nową halę wybudować- bo w starej w nowych klatkach byłoby mniej kur. Poza tym, kredyty dają, to trzeba brać- bo tylko ilość się liczy. Jak nie ja, to ktoś inny.....

A dzisiaj słyszę- I po co mi to było ? Zabierz Pan towar, bo jak nie Pan to zrobi to komornik.

A ja mówię tak: A budujcie dalej ! Klatki wstawiajcie, produkcję rozwijajcie... Dla mnie super

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boże, jaki ty masz problem proszę, masz swój interes to sie oniego martw, zostaw resztę w spokoju, każdy robi tak jak uważa, a tobie nic do tego

- jestes za kompleksiony 😬

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie Bix jedz pan na urlop jak większość z nas , Ja z jednego wróciłem i jadę na następny i luzik . Nie zamartwiaj się pan o innych

Ps. Nie pierwszy dołek i nie ostatni , po złym przychodzi dobre .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyjdzie lepsze ale dopiero za parę miesięcy. Na razie do końca roku cena M w okolicach 0,14-0,16 zł. Ze Stanów niedługo będzie b tani proszek i tak jak Holendrzy zalewali Stany przetworami tak teraz będzie na odwrót. A jak jeszcze podpiszą TTIP to w ogóle rolnictwo w euro popłynie i to lepiej może się jeszcze bardziej w czasie odsunąć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja powiem tak, zeby na dzien dzisiejszy cala ciezarowke Mki czy Lki od jednego producenta kupic graniczy z cudem, czyli jaja nie ma, ale ceny tez nie ma mi sie wydaje, ze sierpien na poziomie M-0.19 L-0.22.

Byl u mnie ostatnio dyrektor z De Heussa i mi wciskal kit, ze umowa podpisana z chinami daje szanse i producentom jaj konsumpcyjnych, a nie tylko reprodukcji,brojlerom i wieprzowinie... wiecie cos na ten temat ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A pytasz bo byś machnął jeszcze ze dwie hale ,czy jak? Myślisz że amerykanie pozwolą żeby europejski towar szedł do chin zamiast ich towaru. Zwłaszcza że usa jest u chińczyków zadłużona po szyje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak Nukito, machnalbym ze 4 hale. Pytam, bo nie wiem czy to bzdury czy jest cos na rzeczy. A handel jak tam ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Ja powiem tak, zeby na dzien dzisiejszy cala ciezarowke Mki czy Lki od jednego producenta kupic graniczy z cudem, czyli jaja nie ma, ale ceny tez nie ma mi sie wydaje, ze sierpien na poziomie M-0.19 L-0.22.

Byl u mnie ostatnio dyrektor z De Heussa i mi wciskal kit, ze umowa podpisana z chinami daje szanse i producentom jaj konsumpcyjnych, a nie tylko reprodukcji,brojlerom i wieprzowinie... wiecie cos na ten temat ?

 

Taaa kurze łapki

 

Nuki USA się może z..rać a nie pozwalać lub niepozwalać Tu decyduje cena. I o to się rozbija wszystko UE jest po prostu za drogie. Cena kurczaka z Argentyny/Brazylii czy USA jest na tyle niska że zwyczajnie nie mamy podejścia tam, tak samo proszek... a podpisywanie umów 2stronnych niczego absolutnie nie zmienia. CHINY to nie PRL tam nie kupuje państwo a przedsiębiorca. A przedsiębiorcę interesuje po prostu zysk...Gadanie o zdrowotności i bezpieczeństwie towaru z UE to można wciskać tubylcom (europejczykom) a nie chińczykom, oni jeszcze na tyle nie skretynieli co my w kreowaniu norm i zakazów z kosmosu które nie mają ŻADNEGO merytorycznego uzasadnienia (tylko są na zasadzie WIDZI MI SIĘ bandy teoretyków z Brukseli + paru grup lobbujących za pewnymi rozwiązaniami prawnymi nabijającymi im kabzę). Swoją drogą za Holendrów ktoś powinien się w końcu wziąć bo oni od lat pałę przeginają z tym przerabianiem papierów zwykle robili szwindle na kurczaku z Argentyny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...