Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

Zejście bardzo dobre, ale ceny w hurcie DNO.

U nas w okolicy braki praktycznie w każdym sorcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zejście bardzo dobre, ale ceny w hurcie DNO.

U nas w okolicy braki praktycznie w każdym sorcie.

 

Nie dziwie sie jak jest 1 ferma na powiecie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W mojej okolicy jest różnie, jedni mają towar, inni swoje sprzedadzą i jeszcze dokupią, tak to wygląda.

 

Ps.

Ten tydzień jest lepszy od powszedniego, wiecej zamówień ale cena do d..py

L 22

M 17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zejście bardzo dobre, ale ceny w hurcie DNO.

U nas w okolicy braki praktycznie w każdym sorcie.

 

Nie dziwie sie jak jest 1 ferma na powiecie

Przestań z tymi docinkami. Ani to śmieszne ani zabawne. Dajesz tylko świadectwo własnej głupocie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zejście bardzo dobre, ale ceny w hurcie DNO.

U nas w okolicy braki praktycznie w każdym sorcie.

 

Nie dziwie sie jak jest 1 ferma na powiecie

Przestań z tymi docinkami. Ani to śmieszne ani zabawne. Dajesz tylko świadectwo własnej głupocie.

 

Praktycznie braki w każdym sorcie

- czy to nie świadectwo twojej głupoty

Ps.

Jogi nie nakręcaj sie, jaj na tą chwile jest do ciula.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jajczarek, Ty naprawdę masz coś z głową. Przestań się czepiać, bo robisz z siebie pajaca. Dwa posty poniżej napisałeś:

W mojej okolicy jest różnie, jedni mają towar, inni swoje sprzedadzą i jeszcze dokupią, tak to wygląda.

I tak to faktycznie wygląda. W mojej okolicy towaru NIE MA !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj YOYO nie czepiaj się Jajczarka, przecież to handlarz, pisze jak mu pasuje.

Żeby cena podskoczyła musi zabraknąć towaru na rynku, Ja jestem na zero przy piątku.

Do hurtu mało co daje ale jak już

IIa 0,19

Ib 0,2

Ia 0,25

Wiem że można kupić taniej od tych co nastawiali obiektów bez rynku zbytu i teraz płaczą i ceny zaniżają

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ręka na pulsie, w przyszłym tyg. ceny lekko w górę

 

Ps.

Zachód jest droższy - nadzieja

 

M to nawet nie lekko... jest niedobór na wysokim poziomie. Ile by nie było to idzie... (przynajmniej u mnie) L idzie tak sobie puki co. Magazyn pusty produkcja zamówiona na zaś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No witam .

Cena do góry? Haha...nie tym razem. Budujące się kurnik to kolejne gwoździe do własnych trumien.

 

Cena jaj 3pl bez zmian,ale wynalazki 2pl 1pl i eko brakuje w dużych ilosciach.

 

Sieci za lat kilka zmienia polityke i będą chcieli towar z innej produkcji to się zrobi ciekawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No witam .

Cena do góry? Haha...nie tym razem. Budujące się kurnik to kolejne gwoździe do własnych trumien.

 

Cena jaj 3pl bez zmian,ale wynalazki 2pl 1pl i eko brakuje w dużych ilosciach.

 

Sieci za lat kilka zmienia polityke i będą chcieli towar z innej produkcji to się zrobi ciekawie.

Co Ty tam wiesz.... Zapytaj Jajczarka, On Ci wytłumaczy, że liczy się TYLKO ILOŚĆ. Trzeba budować, budować, budować.... A jak już masz kurników bardzo dużo, to trzeba wybudować jeszcze więcej- żeby sąsiad nie był lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już pisałem i napiszę drugi raz... bo widzę w niektórych jeszcze pokutuje model zakompleksionych obywateli republik bloku wschodniego... NIE PATRZCIE NA TRENDY ZACHODU TAK BARDZO. Zachód się kończy, czego jeszcze niektórzy chyba nie zauważyli nie płynie stamtąd nic dobrego chyba że ktoś jest zwolennikiem kochających kozy. Z fermami eko może być jeszcze jak z fermami strusimi... ot potrwało 10-15 lat i moda zniknęła zdecydowało to co zwykle tj. wydajność ekonomiczna.

Co do zwyżek cenowych najpierw się musi unormować cena w PL na jednym poziomie bo przestrzały słyszę różne (wahania do 4 gr na jednej klasie w dużym hurcie ). Jak w całej PL dojdzie do 0,18 za M i 0,24 za L, wtedy można o nich myśleć. Rynek jest kompletnie zdestabilizowany... Może się to uspokoi w ciągu miesiąca... (chyba że eksport ruszy na całego to wcześniej)

 

Jajczarek dobrze mówi "ręka na pulsie" eksport jakby zaczął iść. Więc jest nadzieja.

Ceny na tych poziomach to kuriozum, jeśli Panowie pośrednicy tego nie rozumiecie to zrozumcie że hodowcy zaraz zaczną sami wam na pkt włazić bo jest nieciekawie - brak opłacalności, wielu ma zaległości w płatnościach pisklaku/kurze, w wytłaczankach, w paszy, usługach lek wet... A jak się zna mentalność Polaka to bez walki się nie podda.

 

Pozdrawiam i opanowania wszystkim życzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Już pisałem i napiszę drugi raz... bo widzę w niektórych jeszcze pokutuje model zakompleksionych obywateli republik bloku wschodniego... NIE PATRZCIE NA TRENDY ZACHODU TAK BARDZO.

Póki co, to niektórzy faktycznie zapatrzeni są w trędy z zachodu.... ale sprzed dwudziestu lat.

Dużo, dużo, dużo = tanio, tanio, tanio (w sprzedaży, nie w produkcji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Już pisałem i napiszę drugi raz... bo widzę w niektórych jeszcze pokutuje model zakompleksionych obywateli republik bloku wschodniego... NIE PATRZCIE NA TRENDY ZACHODU TAK BARDZO.

Póki co, to niektórzy faktycznie zapatrzeni są w trędy z zachodu.... ale sprzed dwudziestu lat.

Dużo, dużo, dużo = tanio, tanio, tanio (w sprzedaży, nie w produkcji)

 

 

Tego już nie chciałem pisać..., ale fakt faktem niektórzy nastawiali i teraz ZONK bo zbytu stałego nie mieli (przeliczyli się z efektem skali). Tu nie można mówić o pechu czy niefarcie, ale o jawnej głupocie. Dzwonie po znajomych to jaja w magazynie oni nie mają... ale dochodzą mnie znowu słuchy że w pewnej krainie geograficzno-historycznej PL to niektórzy mają tego "trochę", dodatkowo niektórym kura z przepiórki wyszła i temu L tak tam spadła... Wielu liczyło że się na Boże Narodzenie odkują... a zapowiada się że jednak nic z tego nie będzie.

Jeśli export tego nie wyssie to lipa będzie po całości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co Ty tam wiesz.... Zapytaj Jajczarka, On Ci wytłumaczy, że liczy się TYLKO ILOŚĆ. Trzeba budować, budować, budować.... A jak już masz kurników bardzo dużo, to trzeba wybudować jeszcze więcej- żeby sąsiad nie był lepszy.

 

Nic sensownego w twoich wpiasach, żeby nie tacy jak Jaczarek to byś w Warszawie na budowie za.....lał miernoto, a tak to sie kulasz mercedesami

Ps.

Sprzedaż na bieżąco, nie mam zapasów..

- może w tym tygodniu da sie dziwgnąć cos do góry

Eksport to nasza nadzieja

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedaż na bieżąco, nie mam zapasów..

- może w tym tygodniu da sie dziwgnąć cos do góry

Jajczarku, zdecyduj się. Widać, że masz kłopot z określeniem tego czy nie ma zapasów, czy też "jaj na tą chwile jest do ciula".

Zwróć proszę także uwagę na to, że nie jest moim zamiarem obrażanie Twojej osoby. Nie zmieniam Twojego nicku, nie wyzywam, nie stosuję epitetów. Wskazuję jedynie na to, że TWOJE wypowiedzi bardzo często wykluczają jedna drugą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedaż na bieżąco, nie mam zapasów..

- może w tym tygodniu da sie dziwgnąć cos do góry

Jajczarku, zdecyduj się. Widać, że masz kłopot z określeniem tego czy nie ma zapasów, czy też "jaj na tą chwile jest do ciula".

Zwróć proszę także uwagę na to, że nie jest moim zamiarem obrażanie Twojej osoby. Nie zmieniam Twojego nicku, nie wyzywam, nie stosuję epitetów. Wskazuję jedynie na to, że TWOJE wypowiedzi bardzo często wykluczają jedna drugą.

 

Misiu, bym ci cos napisał, ale za dużo dziś wypiłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jajczarek zdrowo zapił!!! Nie słychać go od niedzieli.. czyżby rekompensował sobie straty????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...