Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

Daje głowę, ze co niektórzy teraz przytną kasę i zamiast odłożyc ją na cięższe czasy to polecą do salonów sam.. bo jest wyprzedaż starego rocznika

 

Jak znam życie to masz tutaj rację

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Daje głowę, ze co niektórzy teraz przytną kasę i zamiast odłożyc ją na cięższe czasy to polecą do salonów sam.. bo jest wyprzedaż starego rocznika

Ależ oczywiście, że tak będzie .... !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie żebym się czepiał ale skoro czytam od paru lat ze wiecznie macie straty to skąd domy ,auta ,wakacje .Znam kilku producentów i jakoś żaden głodem nie przymiera ,a wakacje minimum 2 razy w roku i raczej nie Albania choć jest śliczna

Przy cenie 0,40 groszy pamiętam jak tez było mało .

M -0.20 - 0,24 L -0,24-0,27 to dla mnie super ceny i mogą być takie cały czas

Nie ma tego raju co był 15 lat temu i on już nie wróci i dotyczy to tak samo was jak nas .

My powoli znikniemy z rynku tak samo jak znikają sklepy ,cukiernie ,średniej wielkości fermy podziela ten sam los . Mały sobie da rade ,a duży przeżyje na ilości. .Handel się zmienił i trzeba to zaakceptować ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie cena idzie do góry i trzeba brać jak najwięcej bo jak leci w dół to nikt z nami się nie liczy .

A teraz piep..enie jajczarka handlarza że 0,24 gr za L-kę to super cena to puste słowa , bo im więcej musi zapłacić tym mnij dla niego .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie żebym się czepiał ale skoro czytam od paru lat ze wiecznie macie straty to skąd domy ,auta ,wakacje .Znam kilku producentów i jakoś żaden głodem nie przymiera ,a wakacje minimum 2 razy w roku i raczej nie Albania choć jest śliczna

Przy cenie 0,40 groszy pamiętam jak tez było mało .

M -0.20 - 0,24 L -0,24-0,27 to dla mnie super ceny i mogą być takie cały czas

Nie ma tego raju co był 15 lat temu i on już nie wróci i dotyczy to tak samo was jak nas .

My powoli znikniemy z rynku tak samo jak znikają sklepy ,cukiernie ,średniej wielkości fermy podziela ten sam los . Mały sobie da rade ,a duży przeżyje na ilości. .Handel się zmienił i trzeba to zaakceptować ...

 

Panowie realnie i bez zbednej napinki, jak myslicie, do jakich cen to doleci ? Na mazowszu juz co niektorzy za Mke 0,24 netto wolaja ( potwierdzone info )... Ja obawiam sie jednego, ze moze dotrzec do poziomu L 0,38 M 0,32-0,34 potrwac miesiac i jebud na 0,17...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie żebym się czepiał ale skoro czytam od paru lat ze wiecznie macie straty to skąd domy ,auta ,wakacje .Znam kilku producentów i jakoś żaden głodem nie przymiera ,a wakacje minimum 2 razy w roku i raczej nie Albania choć jest śliczna

Przy cenie 0,40 groszy pamiętam jak tez było mało .

M -0.20 - 0,24 L -0,24-0,27 to dla mnie super ceny i mogą być takie cały czas

Nie ma tego raju co był 15 lat temu i on już nie wróci i dotyczy to tak samo was jak nas .

My powoli znikniemy z rynku tak samo jak znikają sklepy ,cukiernie ,średniej wielkości fermy podziela ten sam los . Mały sobie da rade ,a duży przeżyje na ilości. .Handel się zmienił i trzeba to zaakceptować ...

 

Panowie realnie i bez zbednej napinki, jak myslicie, do jakich cen to doleci ? Na mazowszu juz co niektorzy za Mke 0,24 netto wolaja ( potwierdzone info )... Ja obawiam sie jednego, ze moze dotrzec do poziomu L 0,38 M 0,32-0,34 potrwac miesiac i jebud na 0,17...

 

 

Za 1,5 tygodnia gorączka wyhamuje. Uspokoi się (względnie)... a później, to może być tak jak piszesz - albo dużo gorzej . Decydujący będzie okres Święta - Nowy ROK... dla sytuacji w styczniu. Jeśli nie wybiją stad przed świętami to szykuje się kolejna zajedwabista zima...

 

Co do wypowiedzi PROMIX, ja bym powiedział że to mali będą mieć większe problemy bo ich niemiłosiernie doją . Co będzie w przyszłości to rozważanie dla futurologów i socjologów... za 50 lat może być tak że nie będzie supermarketów (wyparte przez e-usługi) albo sklepy całkowicie zautomatyzowane (już to w Japonii powoli włazi)... A może będziemy latać z maczugami jak troglodyci po wojnie nuklearnej... Żyjemy w ciekawych czasach (to chińskie przekleństwo)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na ten tydzień netto

L 26

M 23

Ps.

Nie głupiec, nie ma żadnych aż takich przyczyn żeby windować tak do góry, lepiej po trochu a dłużej, w przeciwnym razie będzie import i pozamiatane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie na ten tydzień netto

L 26

M 23

Ps.

Nie głupiec, nie ma żadnych aż takich przyczyn żeby windować tak do góry, lepiej po trochu a dłużej, w przeciwnym razie będzie import i pozamiatane

(słowo zostało usunięte) nie import, zagranica prosi o jajko od nas...doic Panowie ile wlezie, szkoda,ze jak cena spadala w dol Jajczarek taki madry nie byles !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Niech wycofują krzyżyk na drogę... do 2025 to się dużo może zmienić, np. ludzie zapomną albo trendy się zmienią

 

"Zdziczała ludzka rasa" chcą żeby mniej używać antybiotyków... a promują rozwiązania wymuszające ich użycie...

 

"mała" korekta: M 0,26 tak niektórzy już skupują a L 0,30.

 

Proponuję koledzy w tym momencie zamrozić ceny i jechać na Bahamy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Proponuję koledzy w tym momencie zamrozić ceny i jechać na Bahamy

 

Tam na Bahamy na Karaiby od razu

 

 

PROSZĘ !!!zabierzecie ze sobą jednego biednego handlarza ??

Będę taszczył wasze walizki o wielcy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Proponuję koledzy w tym momencie zamrozić ceny i jechać na Bahamy

 

Tam na Bahamy na Karaiby od razu

 

 

Z wiki o Bahamach: Rolnicy na wyspach zajmują się przede wszystkim produkcją soi, jaj, owoców, mięsa, ryb, warzyw i trzciny cukrowej. - Czyli sami swoi

 

Promix ty nie rób se jaj... za to co uhandlowałeś w Kwietniu i Maju to sam śmiało możesz nam za-sponsorować

 

Z tymi brakami to trochę prawda... Zobaczymy co jutro ranek przyniesie. Zapewne w nocy jedni będą obgryzać paznokcie, a inni mieć mokre sny...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bzdury.

Cena stoi ...niestety

 

Chyba Paaaala Ci stoi ...

 

Zabawne miałem podobne skojarzenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bzdury.

Cena stoi ...niestety

 

Chyba Paaaala Ci stoi ...

 

Zabawne miałem podobne skojarzenie

 

Podniecił się !!!???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...