Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

Wrócił stary temat : handlarz be- producent biedny ale uczciwy- znaczy się towar jest na magazynie. Czekam na styczeń i wtedy ja też pokażę( a jestem z tych be) ,że jestem biedny ale uczciwy i w zakamuflowany sposób powiem -jak nie pasuje to S...J i uśmiechnę się przepraszająco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wrócił stary temat : handlarz be- producent biedny ale uczciwy- znaczy się towar jest na magazynie. Czekam na styczeń i wtedy ja też pokażę( a jestem z tych be) ,że jestem biedny ale uczciwy i w zakamuflowany sposób powiem -jak nie pasuje to S...J i uśmiechnę się przepraszająco

 

Jaki towar? I to jeszcze na magazynie ?

 

Nie wiem jak u reszty ale u mnie zejście zapewnione na 2 tygodnie cały czas.

 

 

@Jajczarek

Mi z obrachunków wychodzi że L zdrożała na Holandii o 0,009 ~ czyli prawie 1 gr. Licząc mniej więcej po kursie to 0,395 zł ...

Wniosek taki, iż można to tam wyeksportować po cenie 0,34-0,35.

 

Na kraju jeszcze niektóre zakłady nie potowarowane... (liczyłbym, że ponad 50%)

 

Niemieckiego jaja wwieźć nie można bo ptasia grypa (do niektórych krajów) - dla niektórych może to być szansa na nowy rynek zbytu.

Także wszyscy mają szansę zarobić.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wrócił stary temat : handlarz be- producent biedny ale uczciwy- znaczy się towar jest na magazynie. Czekam na styczeń i wtedy ja też pokażę( a jestem z tych be) ,że jestem biedny ale uczciwy i w zakamuflowany sposób powiem -jak nie pasuje to S...J i uśmiechnę się przepraszająco

 

Czekaj kolego na styczen, czekaj...ale 2018r. Wczesniej nie podskoczysz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mecenas , szkoda że taki prognosta nie byłes zanim jajka poleciały na 10 groszy. Byś mniej wtopił. Ale myślę że uśmiech może ci zmazać jedna z tych ciężarówek co widziałem ostatnio pod sporą pakownią. Tablice miała nie nasze , a towar rozpakowywała a nie ładowała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mecenas , szkoda że taki prognosta nie byłes zanim jajka poleciały na 10 groszy. Byś mniej wtopił. Ale myślę że uśmiech może ci zmazać jedna z tych ciężarówek co widziałem ostatnio pod sporą pakownią. Tablice miała nie nasze , a towar rozpakowywała a nie ładowała.

A Ty synuś z czego się cieszysz ? Przecież Tobie i tak wszystko jedno, po ile jajko kupisz. Swoje dorzucisz i zarobisz. Ale widać mać radochę, jak producenci dokładają do interesu.

Nie może być normalnie ? Nie cieszy Was taka sytuacja, że może być stabilna cena na NORMALNYM poziomie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tydzień się kończy a cena dalej do góry.

z jednej str i dobrze bo lepiej się handluje i jajko ludziom smakuje

L 0,32-0,33 ale i 34 też krzyczą

M 0,28-0,30

wszystko zależy kto i co....

ogólnie ciężko się dokupić

 

jak tak dalej będzie to do świąt L 40 gr

miłego weekendu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mecenas , szkoda że taki prognosta nie byłes zanim jajka poleciały na 10 groszy. Byś mniej wtopił. Ale myślę że uśmiech może ci zmazać jedna z tych ciężarówek co widziałem ostatnio pod sporą pakownią. Tablice miała nie nasze , a towar rozpakowywała a nie ładowała.

Oj synus synus, mlody i glupiutki... euro i dolar up up up, jedna ciezarowka nic nie zmienia, cena bedzie wysoka na jajo do wielkanocy napewno, -a przed swietami 0,38-0,40 gr za Lke zaplacisz bez szemrania. Pozdro !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już to widzę.... "To wszystko zmowa cenowa producentów jaj"

 

Czyli chłop, ma przefajdane... w sumie to trochę mi go żal.

Oczywiście jest jeszcze opcja, że robi to celowo... tylko taki wariant ciężki jest do wytłumaczenia z perspektywy ekonomicznej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pan W był znany z tego że miał głęboko w d.. służby itp. Dobrostany go nie dotyczyły , partie wycofywali jednymi drzwiami a drugimi ją sprzedawali itd. Druga sprawa że wszystkim wyjdzie na dobre jak trochę "sieci" dostaną po tyłku, bo strasznie kozaczyli (zawsze mieli dostawców, zawsze tańszych ). Teraz się nauczą rozmawiać z innymi dostawcami a przy najmniej ich nie będą olewać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kuluarach się mówi o mączce w paszy

 

ps.

co czeka hodowce jeśli coś takiego wykryją w paszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kuluarach się mówi o mączce w paszy

 

ps.

co czeka hodowce jeśli coś takiego wykryją w paszy

Zakaz chowu, zabranue nr wet i milionowe kary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pan W był znany z tego że miał głęboko w d.. służby itp. Dobrostany go nie dotyczyły , partie wycofywali jednymi drzwiami a drugimi ją sprzedawali itd. Druga sprawa że wszystkim wyjdzie na dobre jak trochę "sieci" dostaną po tyłku, bo strasznie kozaczyli (zawsze mieli dostawców, zawsze tańszych ). Teraz się nauczą rozmawiać z innymi dostawcami a przy najmniej ich nie będą olewać.

 

Tu w sumie masz rację.

 

 

 

Ogólnie to sieciom, w końcu trzeba dać obuchem po jajach... bo robią co chcą. W tej kwestii i pośrednicy, i hodowcy ze sobą się chyba zgodzą.

Może czas na mały strajk ?

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kuluarach się mówi o mączce w paszy

 

ps.

co czeka hodowce jeśli coś takiego wykryją w paszy

Zakaz chowu, zabranue nr wet i milionowe kary

 

 

W obecnym kształcie prawnym. To nie do końca tak. Utylizacja (dosłownie) stada, możliwe zawieszenie w hodowli (czasowe), zawieszenie nr. wet, kary na zasadzie "domiaru", dochodzenie prokuratorskie (narażenie na zagrożenie bezp. zdrowia publicznego) wyrok mały, ale już w papierach zostaje.

 

LUB

 

Opcja na Pana W. - NIC

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pn Woźniak, Panem Woźniakiem... ale co będzie teraz z towarem ? Co z ceną ? Już teraz jaj nawet dla stałych odbiorców ledwo starcza ...

Czarno to widzę....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pn Woźniak, Panem Woźniakiem... ale co będzie teraz z towarem ? Co z ceną ? Już teraz jaj nawet dla stałych odbiorców ledwo starcza ...

Czarno to widzę....

 

Ja przed fermą postawię chyba budkę z kolekturą... jak ktoś wygra szczęśliwy los to będzie miał możliwość zakupienia towaru... jak nie, musi spróbować w dniu następnym ponownie...

 

A poważnie... to każdy się mocno drapie po głowie... bo to co się dzieje to absurd.

PS. Dla stałych odbiorców już mi nie starcza od 1,5 tygodnia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde, Panowie..... może nie straszcie już tymi "dobrymi" wiadomościami.

 

Pozdrawiam wszystkich produkujących i handlujących.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
stabilizacja stabilizacja, ale że Jajczarek dwa nowe postawi i już po stabilizacji i znowu ceny w dół.

ps.

więcej kurników,więcej klatek, więcej kur w klatkach !!!!

 

I co teraz powierz, kto ma teraz towar nie źle trzepie kasę

 

ps.

podku..wię cie trochę, mam pelą obsadę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...