Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

Czemu tyle jadu jest na forum?

Nie można merytorycznie porozmawiać ?

Ludzie jak komuś się coś nie podoba niech zabiera zabawki i zmienia branżę . tyczy się to nas hodowców jak i handlarzy .

ceny 0,31 do 0.32 mam dla skoczków

dla stałych są zupełnie inne mnie szanowali i nie kupowali po 0.19 wiec teraz ja szanuje pośredników tyle w temacie . Pisanie bredni typu ze poszedł tir za 0.36 czy inne pierdoły to przesada .Sami wiecie doskonale jaka jest rzeczywistość

Sądziłem ze są tu normalne osoby ale widzę coś innego .

 

Jak masz po 31gr 1a to chętnie kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sory ale nie mam aż tyle towaru

 

skoro popyt przewyższa podaż to cenę się podnosi w systemie wolnorynkowym

 

 

W tym tygodniu było tak : 0,3-0,31 M; L 0,33-0,34

 

W przyszłym tygodniu szacuję WZROST krajowego zapotrzebowania na poziomie:

 

 

+ 27-35 mln jaj. Ci co teraz mają nadwyżki momentalnie się wyprzedadzą.

Ten, tydzień to była zagrywka taktyczna dużych pakowni (niektóre mogą się na tym przejechać)

Nie dajcie się wpuścić w maliny chłopaki.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Granica cenowa została już przekroczona i robi się cyrk...

L10 w Tesco dzisiaj 3,2zł za piórnik !!! Hurtownicy właśnie tam już robią zakupy i stać ich nawet kierownikowi dać w łapę by im paletowe ilości sprzedać....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego apeluję żeby wszyscy poszli po rozum do głowy...

 

Niestety zawsze się znajdzie ktoś "mądrzejszy".

 

Ile wytrzymają Ci co dostarczają w takiej cenie ?

Po świętach L będzie po +/- 0,28. Chyba że znowu powpadają niektórzy w panikę.

 

To co mamy obecnie to nie jest "chwilowa" anomalia. To potrwa dłuuugo.

Niedobór potrwa kilka m-cy. Wszyscy na tym skorzystają, w dłuższej perspektywie. Jeśli wytworzy się stabilny trend. Tylko trzeba myśleć, branżowo, a nie w kategoriach: producent - handlarz. Wojną cenową doprowadziliśmy branżę do totalnego rozchwiania. W efekcie wszyscy na tym straciliśmy. Zyskują tylko sieci, a dlaczego ? - Bo im na to pozwoliliśmy. One mają nieprzerwanie zyski z tego, że się wzajemnie zwalczamy.

 

Zacznijmy szanować swoją pracę, a będzie dobrze dla wszystkich.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Granica cenowa została już przekroczona i robi się cyrk...

L10 w Tesco dzisiaj 3,2zł za piórnik !!! Hurtownicy właśnie tam już robią zakupy i stać ich nawet kierownikowi dać w łapę by im paletowe ilości sprzedać....

No b.dobrze. Hodowca zadowolony, TESCO zadowolone i handlarz też zadowolony. Kompletnie nie rozumem sensu takich wypowiedzi, jak wyżej. Niech sobie w TESCO będzie L-ka nawet i po 20 gr. I co z tego ? Co ma z tego niby wynikać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny po świętach nie zna nikt.Jeżeli cena L 0.27-0.28 została by na dłuższy czas wszyscy by na tym skorzystali, ale znając nasze podwórko jeżeli cena zacznie spadać, a jajo bedzie się magazynować to znowu powpadają nie którzy w panikę.Masz racje że trzeba myślec branżowo, kiedyś napisałem posta że wszyscy żyjemy z tej branży i powinien być stabilny trend, ale niektórym zależy na rozbujaniu cen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

A jaka obecnie cena za jaja wzbogacone, A-extra i te z chowu ściółkowego bo wydaje mi się, że Panowie piszecie tylko o jajach klatkowych klasy A.

 

Co do wzrostu cen, nareszcie. Jeszcze jakby marketowe jajka nie były tańsze od tych sprzedawanych wręcz na targowiskach to ludzie by może zaczęli szukać czegoś lepszego i świeższego (każdy wie jakie jaja w większości są w marketach). Mały producent nie ma co konkurować z molochami, a i markety go nie uznają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy tych cenach nie ma żadnej wojny (jak to niektórzy opisują) tylko poprostu jeśli towar drożeje bo jest faktycznie na niego popyt to podnośmy cenę wszyscy tak by każdy zarobił (z rozsądkiem oczywiście) Nie może być takich sytuacji że jako producent który również ma detal mam cenę wyższą np na L niż pan Mizgier oddaje do Tesco w tym momencie hurt bierze jak szalony cena 0,36 z L nikomu już nie przeszkadza natomiast sklepy nie gdyż klienci idą do marketu bo każdy unie liczyć i jest w stanie zaoszczędzić 1,5zł na 10szt. Jeśli cały rok był taki (słowo zostało usunięte) to trzeba renegocjować umowy na podwyżki a nie oddawać za darmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, i ptasia grypa u gesi chodowlanych w PL...oby nie rozprzestrzenialo sie dalej !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śmieję sie z redaktorka, który tak zatytułował artykuł na onecie...

- już poprawiono z prasiej na ptasią

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Im mniej konkurencji tym lepiej, ale nie tak i nie w taki sposób ograniczonej. Jakość produktu i zdrowotność stad (nikt nie powinien doświadczyć takiego stanu że mu całe stado zutylizują lub zdechnie jednej nocy bo to jest tragedia i mało kto się podniesie po takim czymś) powinna się liczyć, a nie polska chora zawiść (bo ten ma więcej i dobrze jak mu zaraza zeżre) i nieuczciwa konkurencja cenami dumpingowymi (jak to robił Pan W.).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Onet wiadomości...
to jeszcze nic.

Na wp swego czasu (chyba przed tegoroczną wielkanocą) był artykuł z którego wprost wynikało, że 6-tygodniowe kury nioski już niosą jajka. Nic tylko hodować .

 

Co do samego wp- zauważyliście też,że była na tym portalu kampania pro-jajeczne (jakie to zdrowe, jak sprawdzić świeżość, do czego można używać jajek, itp) zaraz przed wykryciem salmonelki u Pana W. (tak chyba 2 tygodnie przed tym faktem)? Przypadek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie cena przed świętami już nie podskoczy , totalny brak rozumu mam. koniec tygodnia a szopka pełna z jajem , szukam rozumu szukam ale nigdzie nie mogę znależć .

 

cena bez zmian L-0,31

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie cena przed świętami już nie podskoczy , totalny brak rozumu mam. koniec tygodnia a szopka pełna z jajem , szukam rozumu szukam ale nigdzie nie mogę znależć .

 

cena bez zmian L-0,31

 

Chyba o cenie IB z tamtego tygodniu mówisz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie cena przed świętami już nie podskoczy , totalny brak rozumu mam. koniec tygodnia a szopka pełna z jajem , szukam rozumu szukam ale nigdzie nie mogę znależć .

 

cena bez zmian L-0,31

 

Dorzuć grosz i chętnie kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaj brakuje dramatycznie.

L-ka 0.32-0.34

 

Bardzo dużo telefonów za towarem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...