Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

thunder13 dodatkowo wzbogacasz o mączkę

dobra mączka nie jest zła...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak... gadajcie tak dalej. Podajcie przy okazji swoje dane to sam na Was weterynarie naślę. Zakaz stosowania mączki obowiązuje WSZYSTKICH hodowców, a nie tylko tych uczciwych.

 

L-ka 0.34/0.35 netto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do wszystkich do wiadomości, nigdy, przenigdy nie stosowałem żadnych mączek zwierzęcych, nawet za komuny (a to było na porządku dziennym wtedy). Żadnych mączek, żadnych antybiotyków, żadnych smalców i żadnych innych niedozwolonych substancji. Mówta co chceta, jak widzę humorek dopisuje.

 

Mam ino problem ostatnio tylko ze skorupami w starym stadzie, trochę więcej stłuczek. Co zastosować eksperci, żeby pomogło? Stado czyste ostatnio badane, wapń, fosfor, wit D3 w normie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Swego czasu też na zachodzie pragneli eco i ściółki a po badaniach wrócili do klatki.Zmieni się władza,wygonia zielonych i klatka zostanie

 

Ciekawe jaki zachód masz na myśli. Bo jak do tej pory to nie wyrabiam z wysyłką jaj ekologicznych na tzw. zachód i północ Europy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ino problem ostatnio tylko ze skorupami w starym stadzie, trochę więcej stłuczek. Co zastosować eksperci, żeby pomogło? Stado czyste ostatnio badane, wapń, fosfor, wit D3 w normie.

 

Wymień na młode...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymień na młode...

Odp. w stylu "weź kredyt, zmień pracę". To jest jakieś rozwiązanie, jednak doraźnie jeszcze muszę wytrzymać z nimi 2-3 tygodnie. Zwykle trzymam do 80 czasem 85 tyg i było dobrze, ale w tym roku może jakiś słabszy sort kury mi się trafił i wysiadają przy 75 (nieśność dobra, ale te skorupy...).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 85tygodniu to już dawno powinny być w ,,pasztecie,, chyba że przepierzysz kury w 65 tygodniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak, tak... gadajcie tak dalej. Podajcie przy okazji swoje dane to sam na Was weterynarie naślę. Zakaz stosowania mączki obowiązuje WSZYSTKICH hodowców, a nie tylko tych uczciwych.

 

L-ka 0.34/0.35 netto

 

Ty to chyba szczotkę połknąłeś... to był sarkazm...

PIWem nie strasz... grunt żeby było zimne !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymień na młode...

Odp. w stylu "weź kredyt, zmień pracę". To jest jakieś rozwiązanie, jednak doraźnie jeszcze muszę wytrzymać z nimi 2-3 tygodnie. Zwykle trzymam do 80 czasem 85 tyg i było dobrze, ale w tym roku może jakiś słabszy sort kury mi się trafił i wysiadają przy 75 (nieśność dobra, ale te skorupy...).

 

A jakiej recepty oczekujesz? Kura w tym wieku jest już wyeksploatowana i żadne cuda jej nie pomogą.Albo godzisz się na słabą jakość jaja (nie tylko skorupy) albo likwidujesz stado. Wiem, że szkoda, bo jajko duże ale sam musisz ocenić czy to jeszcze ma sens.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W 85tygodniu to już dawno powinny być w ,,pasztecie,, chyba że przepierzysz kury w 65 tygodniu
może i tak, z tym że nie jest to produkcja nastawiona na hurt. Wielki może i musi w tym okresie żażynać stado bo mu się nie kalkuluje i ma stratę, ale u mnie jeszcze przy nieśności lekko większej niż to 65% jest niezły zysk.

 

Jeżeli to prawda to szykuje się lekki pogrom co niektórych rodzimych ferm. Ciekawe czy będą bazować wyłącznie na bezkonkurencyjnie tanim prowiancie ukraińskim? Zboże też może stanieć w kraju jak będą dyktować ceny. Równie dobrze mogą wykupić Pana W.- taniej się sprzeda po aferze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HAHA demirug kapuściany łbie , jak Ovostar wejdzie do nas to ty pierwszy jako producent dostaniesz bladego strachu na facjacie. Polecisz jak rakieta z bajkonuru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
HAHA demirug kapuściany łbie , jak Ovostar wejdzie do nas to ty pierwszy jako producent dostaniesz bladego strachu na facjacie. Polecisz jak rakieta z bajkonuru.

zajmij się tym na czym się znasz czyli - liczeniem jaj na bazarze, a nie wypowiedziami.

Ovostar może zamieszać i na plus i na minus...

kwestia na ile mu pozwolą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
http://www.kipdip.org.pl/article/id/1087

 

Czyżby ferme Pana B. ? Jeśli tak to Pan W. nie wstawi prędko kur na ową fermę...

 

Oj zapowiada się grubo...

 

Na cenowych spekulantów padnie biały strach

 

Tu nie chodzi o Fermy po panu B.

Ferma z okolic Szczytna.

 

Pewność masz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
http://www.kipdip.org.pl/article/id/1087

 

Czyżby ferme Pana B. ? Jeśli tak to Pan W. nie wstawi prędko kur na ową fermę...

 

Oj zapowiada się grubo...

 

Na cenowych spekulantów padnie biały strach

 

Tu nie chodzi o Fermy po panu B.

Ferma z okolic Szczytna.

 

Pewność masz ?

 

Pewnosci nie ma nigdy... ale dobrze poinformowane zrodla tak twierdza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak pana w nie skończą i ukraińscy Holendrzy zaczną produkcje w UE (polska) to będziemy mieli najdroższe jajka na świecie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem czy chodzi o Agr.... pana R.... ale on napewno ma zamiar sprzedać.

pzdr

 

Szkoda by była...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie tam cenki ? tylko nie piszcie głupot na ta chwile że L do hurtu po 34gr

 

słyszałem że w przyszłym tyg duże zakłady będą ruszać na ostro z zakupami....

póki co na fermach wszystko na bieżąco idzie.

L 31-32

M 28-30 tak przynajmniej w tym tyg było

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jakie tam cenki ? tylko nie piszcie głupot na ta chwile że L do hurtu po 34gr

 

słyszałem że w przyszłym tyg duże zakłady będą ruszać na ostro z zakupami....

póki co na fermach wszystko na bieżąco idzie.

L 31-32

M 28-30 tak przynajmniej w tym tyg było

 

w małym 0,34 L

w dużym/średnim 0,32-0,33 L

 

M - 0,30-0,31

IB - 0,31-0,32

tak to wyglądało mniej więcej...

 

Będą się zatowarowywać jeśli biedra weźmie.... tylko mały problem jest bo jaj nie starczy na taką akcję, o ile będzie... a wtedy +0,01-0,02 na każdym sorcie.

Na tą chwilę, jaja do końca następnego tygodnia pozamawiane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...