Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę jaka sława ogarnęła moje ogłoszenie i jeden głupi błąd za który jest skłonny przeprosić każdego pseudo inteligencika. Panowie tak dla czystości sumienia chodzi o "GRAMY" bo niestety nie każdy handlarz wie co to 1a 2b czy 1b

PS. CENA 1PL w zależności od wagi oscyluje od 30 groszy do 40 mało dużo. .. zobaczę odzew na tego posta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za błąd z GR =RGAMAMI a tak na logikę to nawet nie myślałem że można tak to zinterpretować i niechce nikogo obrażać ale wielu ludzi a głównie handlarzy brakuje logiki bo często spotykam się z telefonem typu dam 25 gr za M a 30gr za L (to już rzadziej) spoko propozycja dla 3 przerobione na 1 i to do tego większość jest przyzwyczajona a szkoda... i mam nadzieje że kiedyś do tego dorosną ze nie warto oszukiwać. Realne koszty produkcji to w okolicy 32gr za porządnie wygladajace i smakujace jajo podejrzewam że można zrobić i w klatce dobre jajo a zimą kura i tak wybiegu nie widzi tylko latem to... inna bajka. Kto podejmie się ponieść koszty droższe paszy o około 100 zł by zapewnic Zielonke w paszy. Przy 1Pl bo dla Eko OPL to Pasza zaczyna się od 2.5 tyś za tonę i to słaba nie mylić z wolnym od GMO bo to akurat wyjdzie nieco taniej a do klatki wsadzić kurek której jajo by chociaż przypominało wiejskie ogulno użytkowe. To są nie małe pieniądze i nikt na dużą skalę z tym sobie nie radzi. Powiem tyle smakuje i uzależnienia bo moja średnia cena za jaja u stałych odbiorców to ....... tajemnica za 1Pl normą powinno być

0- 50gr 1A-45gr i 1B-40gr 2a-35gr Nie mowie tu o zielono nużce bo to inna bajka czy Eko... problem jest z miejszymi jajami bo jak klient musi potem zapłacić za to jajo około 80gr lub 60 gr w detalu to chce by było większe.

Się rozpisałem, ale może choć trochę na świetlice sobie sytuację hodowców z 0 lub 1 Pl bo mam wrażenie że to forum to głównie pośrednicy i niemm nic przeciw wam bo i takie głosy pewnie się odezwać:/ szanujmy tylko swoją pracę na wzajem to wszystkim wyjdzie na dobre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kto podejmie się ponieść koszty droższe paszy o około 100 zł by zapewnic Zielonke w paszy. Przy 1Pl bo dla Eko OPL to Pasza zaczyna się od 2.5 tyś za tonę i to słaba nie mylić z wolnym od GMO bo to akurat wyjdzie nieco taniej

toś pojechał . Koszt zrobienia 18 bez zielonki to 1000zł/t z groszami, susz kosztuje też około 1000zł/t. To z kąt taka cena. Czyżby aż takie przepałowe te kury były? Nawet podliczając że jedzą tonę paszy+10%(zielonki czy warzyw) to za nic nie wyjdzie 2,5tys/t, a i kura się prędzej od takiego dobrobytu usra. Tyle to kosztuje premix witaminowy, którego się dodaje 2-5% max. A może ta pasza to kupowana w pobliskim sklepiku (też przerabiałem kilka lat temu, ale koncentrat; w sklepiku co najmniej +30% więcej, a i gotowe pasze są raczej kiepskie) lub paszarnia robi złoty interes.

Realne koszty produkcji to w okolicy 32gr za porządnie wygladajace i smakujace jajo
też raczej nieprawda przy produkcji przemysłowej (nawet dla "1", "0" to inna sprawa, ale i tutaj koszty nie są dużo większe), no chyba że mówimy o produkcji hobbistycznej, lub wliczamy obsługę zadłużenia w bankach.

 

Do jednego muszę się zgodzić, ceny dla odbiorców hurtowych powinny pójść jeszcze sporo w górę (nawet 2x realne koszty produkcji).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kto podejmie się ponieść koszty droższe paszy o około 100 zł by zapewnic Zielonke w paszy. Przy 1Pl bo dla Eko OPL to Pasza zaczyna się od 2.5 tyś za tonę i to słaba nie mylić z wolnym od GMO bo to akurat wyjdzie nieco taniej

toś pojechał . Koszt zrobienia 18 bez zielonki to 1000zł/t z groszami, susz kosztuje też około 1000zł/t. To z kąt taka cena. Czyżby aż takie przepałowe te kury były? Nawet podliczając że jedzą tonę paszy+10%(zielonki czy warzyw) to za nic nie wyjdzie 2,5tys/t, a i kura się prędzej od takiego dobrobytu usra. Tyle to kosztuje premix witaminowy, którego się dodaje 2-5% max. A może ta pasza to kupowana w pobliskim sklepiku (też przerabiałem kilka lat temu, ale koncentrat; w sklepiku co najmniej +30% więcej, a i gotowe pasze są raczej kiepskie) lub paszarnia robi złoty interes.

Realne koszty produkcji to w okolicy 32gr za porządnie wygladajace i smakujace jajo
też raczej nieprawda przy produkcji przemysłowej (nawet dla "1", "0" to inna sprawa, ale i tutaj koszty nie są dużo większe), no chyba że mówimy o produkcji hobbistycznej, lub wliczamy obsługę zadłużenia w bankach.

 

Do jednego muszę się zgodzić, ceny dla odbiorców hurtowych powinny pójść jeszcze sporo w górę (nawet 2x realne koszty produkcji).

Ludzie tu tematem są ceny jaj a nie produkcja zielonki czy innych cudów.Z produkcją chałupniczą to proszę na forum Gospodyń Wiejskich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ludzie tu tematem są ceny jaj a nie produkcja zielonki czy innych cudów.Z produkcją chałupniczą to proszę na forum Gospodyń Wiejskich.

no widzę, że każdy tutaj się trzyma sztywno tematu.

Ceny detaliczne u mnie to (wg. polskiej klasyfikacji wagowej):

0,75zł-S

0,7zł-1A

0,6zł-1B

0,65zł-2A

0,5zł-2B

Hurt 10gr od detalu, do 15gr dla stałych. No ale co ja mniejszy mogę wiedzieć o cenach i produkcji, przecież to tylko produkcja "chałupnicza", a żeby wyjść na 0 to trzeba trzymać kilkaset tysięcy minimum i sprzedawać za bezcen handlarzom i stonkom wg niektórych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy a jak tam ceny jaj 3-jek, duży hurt bo dochodzą mnie niepokojące informacje

 

Dla ciebie od poniedziałku 2 grosze do góry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak siegam pamięcią po każdych świętach jest lekki zastój, tydzień dwa i wszystko powraca o normy.

 

Moja sprzedaż w nadchodzącym tygodniu, ilości Tirowe..

L 30

M 28

NETTO !!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak siegam pamięcią po każdych świętach jest lekki zastój, tydzień dwa i wszystko powraca o normy.

 

Moja sprzedaż w nadchodzącym tygodniu, ilości Tirowe..

L 30

M 28

NETTO !!!!

Potwierdzam

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pisze po raz trzeci, nie rozbawiajcie nas tymi kosmicznymi cenami, pisać to se można ...

- nie ma innych cen hurtowych.

L 31/32

M 28/30

Przemysł 3 / 4zł za kg.

pozdrawiam

Potwierdzam

pzdr

 

 

No to jednak trochę tanieje bo od 32 do 30 to chyba w dół

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kto podejmie się ponieść koszty droższe paszy o około 100 zł by zapewnic Zielonke w paszy. Przy 1Pl bo dla Eko OPL to Pasza zaczyna się od 2.5 tyś za tonę i to słaba nie mylić z wolnym od GMO bo to akurat wyjdzie nieco taniej

toś pojechał . Koszt zrobienia 18 bez zielonki to 1000zł/t z groszami, susz kosztuje też około 1000zł/t. To z kąt taka cena. Czyżby aż takie przepałowe te kury były? Nawet podliczając że jedzą tonę paszy+10%(zielonki czy warzyw) to za nic nie wyjdzie 2,5tys/t, a i kura się prędzej od takiego dobrobytu usra. Tyle to kosztuje premix witaminowy, którego się dodaje 2-5% max. A może ta pasza to kupowana w pobliskim sklepiku (też przerabiałem kilka lat temu, ale koncentrat; w sklepiku co najmniej +30% więcej, a i gotowe pasze są raczej kiepskie) lub paszarnia robi złoty interes.

Realne koszty produkcji to w okolicy 32gr za porządnie wygladajace i smakujace jajo
też raczej nieprawda przy produkcji przemysłowej (nawet dla "1", "0" to inna sprawa, ale i tutaj koszty nie są dużo większe), no chyba że mówimy o produkcji hobbistycznej, lub wliczamy obsługę zadłużenia w bankach.

 

Do jednego muszę się zgodzić, ceny dla odbiorców hurtowych powinny pójść jeszcze sporo w górę (nawet 2x realne koszty produkcji).

 

Kolego czytaj ze zrozumieniem napisałem 100 zł do tony paszy napisałem jak tys to wydedukował ze dla 1Pl pasza wychodzi 2.5tysia ja napisałem o paszy Eko i bez GMO a te pojęcia widzę są obce.... a nie paszy konwencjonalnej - czytaj twojej masowej. Masz pojęcie jak widzę trochę ale ja tu nie wykładowca matematyki jestem. Koszt wyprodukowania jaja przemysłowego mnie nie interesuje ale pewnie okolo 23 groszy u nas 28gr bo ja jak zamówię parę patelni zboża i premix to przy mojej manufaktorze ceny paszy nie zbije, dobra gotowa to jak napisałeś 100 czy 110 za metr tylko to nie jest to co możesz zrobić sam i nie oszczędzając ani nie szczypie się z białkiem jak to robi większość skowyrzac każdy grosz . Cena premix 2.5 dobrej firmy nawet 5 zł oczywiście za kg i 1% susz kolego dobrej jakosci lucerna to 200 zł za mert a też minimum 5% a najlepiej 8do 10% i według najnowszych badań włókna w paszy może być śmiało więcej niż 3% normą powinno być 5% takie stosuje a co do jakości i kosztów to nie bez powodu się tak różnią. Zapraszam na jajecznice a wyjdziesz jak to jajo na miękko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak dla jasności bo może ktoś źle zrozumieć 23gr i 28gr to koszty samej paszy ja u siebie tak to wycenilem ale trzeba pamiętać o innych kosztach które radykalnie podnoszą cenę jaj 1Pl 2Pl czy OPL. My maluczcy więcej wydamy stosunkowo w przeliczeniu na jajko na : prąd, obsługę czy logistykę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(słowo zostało usunięte) ręce opadają jak sie to czyta

- chłopie nie opowiadaj nam pie.dół, tylko pisz na temat (cena jaj)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przepraszam za błąd z GR =RGAMAMI a tak na logikę to nawet nie myślałem że można tak to zinterpretować...

To nie interpretacja tylko racja. To są skróty i symbole ustalone odgórnie, nie przez handlarzy. Logika tu nie ma znaczenia. Potrzebna tylko i wyłącznie wiedza na poziomie szkoły podstawowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No własnie , jak tam ceny jaj bo od rana tylko telefony ile w tym tygodniu opuszczę

Opuszczaj, opuszczaj. Straszne obniżki.

M 0,19

L 0,24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No własnie , jak tam ceny jaj bo od rana tylko telefony ile w tym tygodniu opuszczę

Opuszczaj, opuszczaj. Straszne obniżki.

M 0,19

L 0,24

 

Żebyś nie wykrakał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No własnie , jak tam ceny jaj bo od rana tylko telefony ile w tym tygodniu opuszczę

Opuszczaj, opuszczaj. Straszne obniżki.

M 0,19

L 0,24

 

Żebyś nie wykrakał

Poważnie kolego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No własnie , jak tam ceny jaj bo od rana tylko telefony ile w tym tygodniu opuszczę

Opuszczaj, opuszczaj. Straszne obniżki.

M 0,19

L 0,24

 

Żebyś nie wykrakał

Poważnie kolego

 

Jak najbardziej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...