Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

Jednak na tym forum idiotów nie brakuje .Praktycznie nie ma merytorycznej rozmowy z częścią forumowiczów.czy ich IQ jest miedzy 0 a 1 ?

 

 

Uważam, ze z takimi wypowiedziami udowadniasz, ze masz ptasi móżdżek, a twoje oceny nie są warte funta kłaków !!!

.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sam kupuje to wiem jak się drze hodowce

Ps. cena dobra zejście dobre 5gr na jaju jest , na rampie tłoczno

 

Buchachachachachachachachacha!

Jajcoorek, ty zamiast mózgu masz pcheł worek

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczyna brakować jajek dla klientów u niektórych hodowców. Co nie zmienia faktu, że sezon Wielkonocny można uznać za zakończony. W przyszłym tyg. ruch będzie zachowawczy raczej. Co potwierdza znowu, że raptownego spadku cen nie będzie zaraz po świętach.

Jednak nie zwlekałbym z wybiciem starych stad... bo wiadomo jaki sezon letni jest jeśli chodzi o zejście.

 

Btw. @JajcarekBiedronkaToBuraki rośnie nam na forumowego poetę... Rozwala system i umilił mi dzień

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
UWAGA WAŻNE !!!!

 

Czy ktoś mógłby mi to wytłumaczyć ? :

 

http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU20170000070&min=1

 

Chodzi o punkt 1.1 podpunkt 2) c).

 

 

Dziwne jest to, że to rozporządzenie weszlo zaraz po rozporządzeniu, w którym byla mowa o 15 tygodniach (Dz.U. 2016 poz. 2235). !

 

O co tu chodzi ?

 

To dla repro chyba, bo nie wczytywałem się. Jutro przysiądę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
UWAGA WAŻNE !!!!

 

Czy ktoś mógłby mi to wytłumaczyć ? :

 

http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU20170000070&min=1

 

Chodzi o punkt 1.1 podpunkt 2) c).

 

 

Dziwne jest to, że to rozporządzenie weszlo zaraz po rozporządzeniu, w którym byla mowa o 15 tygodniach (Dz.U. 2016 poz. 2235). !

 

O co tu chodzi ?

 

To dla repro chyba, bo nie wczytywałem się. Jutro przysiądę.

 

Ufff, raczej na pewno masz rację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alarm odwołany.

Nie zmienia to faktu, że te badania to jedna wielka porażka. Znajomemu zabrali WSZYSTKIE kury dwa tygodnie temu, czyli miesiąc przed świętami. Czlowiek się stara zbudować jakąś bazę klientów, walczy o nich całymi latami i po co ? Po to, żeby przed samymi świętami powiedzieć im, żeby sobie szukali innego dostawcy ! Tfu z takim prawem. Żeby chociaż odszkodowania były sensowne. Niestety, dają tylko tyle, żeby na sznurek na szyję wystarczyło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Alarm odwołany.

Nie zmienia to faktu, że te badania to jedna wielka porażka. Znajomemu zabrali WSZYSTKIE kury dwa tygodnie temu, czyli miesiąc przed świętami. Czlowiek się stara zbudować jakąś bazę klientów, walczy o nich całymi latami i po co ? Po to, żeby przed samymi świętami powiedzieć im, żeby sobie szukali innego dostawcy ! Tfu z takim prawem. Żeby chociaż odszkodowania były sensowne. Niestety, dają tylko tyle, żeby na sznurek na szyję wystarczyło.

 

Za ceny rekompensat to trzeba podziękować naszym działaczom, bo to oni je obniżyli w tamtym roku. Teoretycznie można wystąpić na drogę sądową i rządać większego zadośćuczynienia, ale w realiach PL to nie ma sensu.

Jak to mój kolega mówi "Nie ma dowodu naukowego iż Salmonella przenosi się lub jest w zawartość jajka" jest tylko założenie TEORETYCZNE. - Jeśli chodzi o spożywkę. Po prostu nie ma na to jakichkolwiek badań naukowych. Salmonella E. może bytować w jajniku - to jest potwierdzone, nie jest potwierdzone że znajduje się w zawartości jajka. Nikomu jednak tego nie przetłumaczysz.

 

Daleko dalej szukać nie trzeba - priony i BSE, jest udowodnione, że na BSE chorują tylko ludzie z obciążeniem genetycznym (99,9999% ludzi nigdy nie zachoruje), tak więc zakaz stosowania mączek u drobiu/trzody jest bezsensowny, zwłaszcza że drób to inna gromada niezwiązana z ssakami... Badania na odróżnienie mączek pochodzenia ptasiego i ssaczego są możliwe i relatywnie tanie, co więc przeszkadza ? Koszty (masowych kontroli), państwa [inspekcji] na to nie stać (6 krotnie droższe na tą chwilę), łatwiej i taniej jest zakazać. Przez to nasze produkty poch. zwierzęcego [unijne] są droższe o 30% od innych na starcie. Wszelkiej maści importerzy zwłaszcza holenderscy w mięsie z łatwością omijają zakazy i embarga...

Jak brzmi moje ulubione powiedzenie "Prawo jest jak płot, tygrys przeskoczy, wąż się prześlizgnie, a bydło pozostaje na uwięzi"

Na temat powiązań finansowo-prawnych w naszej gałęzi mógłbym pisać elaboraty, ale wątpię żeby chciało wam się to czytać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Alarm odwołany.

Nie zmienia to faktu, że te badania to jedna wielka porażka. Znajomemu zabrali WSZYSTKIE kury dwa tygodnie temu, czyli miesiąc przed świętami. Czlowiek się stara zbudować jakąś bazę klientów, walczy o nich całymi latami i po co ? Po to, żeby przed samymi świętami powiedzieć im, żeby sobie szukali innego dostawcy ! Tfu z takim prawem. Żeby chociaż odszkodowania były sensowne. Niestety, dają tylko tyle, żeby na sznurek na szyję wystarczyło.

 

Za ceny rekompensat to trzeba podziękować naszym działaczom, bo to oni je obniżyli w tamtym roku. Teoretycznie można wystąpić na drogę sądową i rządać większego zadośćuczynienia, ale w realiach PL to nie ma sensu.

Jak to mój kolega mówi "Nie ma dowodu naukowego iż Salmonella przenosi się lub jest w zawartość jajka" jest tylko założenie TEORETYCZNE. - Jeśli chodzi o spożywkę. Po prostu nie ma na to jakichkolwiek badań naukowych. Salmonella E. może bytować w jajniku - to jest potwierdzone, nie jest potwierdzone że znajduje się w zawartości jajka. Nikomu jednak tego nie przetłumaczysz.

 

Daleko dalej szukać nie trzeba - priony i BSE, jest udowodnione, że na BSE chorują tylko ludzie z obciążeniem genetycznym (99,9999% ludzi nigdy nie zachoruje), tak więc zakaz stosowania mączek u drobiu/trzody jest bezsensowny, zwłaszcza że drób to inna gromada niezwiązana z ssakami... Badania na odróżnienie mączek pochodzenia ptasiego i ssaczego są możliwe i relatywnie tanie, co więc przeszkadza ? Koszty (masowych kontroli), państwa [inspekcji] na to nie stać (6 krotnie droższe na tą chwilę), łatwiej i taniej jest zakazać. Przez to nasze produkty poch. zwierzęcego [unijne] są droższe o 30% od innych na starcie. Wszelkiej maści importerzy zwłaszcza holenderscy w mięsie z łatwością omijają zakazy i embarga...

Jak brzmi moje ulubione powiedzenie "Prawo jest jak płot, tygrys przeskoczy, wąż się prześlizgnie, a bydło pozostaje na uwięzi"

Na temat powiązań finansowo-prawnych w naszej gałęzi mógłbym pisać elaboraty, ale wątpię żeby chciało wam się to czytać.

Są tu tacy, których to naprawdę interesuje.

Pozdrawiam i dziękuję za mądry wpis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zobaczcie panowie co się z tym forum porobiło Jajczoorek i ja tylko głupoty piszemy, docinamy pozniej płaczemy
f

 

Tak naprawdę jesteś taki głupi czy tylko udajesz ?

L 28

M 26

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zobaczcie panowie co się z tym forum porobiło Jajczarek i spółka tylko każdemu docinają albo na monitory rzygają

nic nie poradzisz na (słowo zostało usunięte)w

demiurg dzieki za rzeczowy wpis. Znajomy 2 lata po sądach sie bujał ale swoje odzyskał ale nie wszyscy maja czas na to

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zobaczcie panowie co się z tym forum porobiło Jajczarek i spółka tylko każdemu docinają albo na monitory rzygają

nic nie poradzisz na (słowo zostało usunięte)w

demiurg dzieki za rzeczowy wpis. Znajomy 2 lata po sądach sie bujał ale swoje odzyskał ale nie wszyscy maja czas na to

 

 

Walnijcie sie w czoło, a będzie wesoło

 

L28

M26

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ffermiorz pies to cie zrobił

CENY NA TEN TYDZIEŃ

L30

M28

spadam na rampe bo dostawa przyjechała

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co wy palicie albo pijecie ? Macie po 7 lat ? Ludzie ogarnijcie się mod powinien wam dac bany na wasze ip na tym forum. Nastepny idiotafermiarz człowieku ogarnij sie co ludzie czytajacy to forum pomysla sobie ze kazdy hodowca czy posrednik jest idiota?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MAGICZNARURO nie ubliżaj bezpodstawnie, te forum już dawno nie jest merytoryczne, mój pierwszy wpis o takim charakterze, poprostu też się wkurzam jak jeden drugiego naśladuje i pisze na przekór.

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...