Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

MAGICZNARURO nie ubliżaj bezpodstawnie, te forum już dawno nie jest merytoryczne, mój pierwszy wpis o takim charakterze, poprostu też się wkurzam jak jeden drugiego naśladuje i pisze na przekór.

pzdr

 

Nic dodać, nic ująć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz, kto będzie miał ciśnienie i nie wytrzyma z pięciodniowym świątecznym zapasem, będzie linczowany przez handlujących.

Ps.

cena i zbyt bez zmian (dobry)

L 28

M 26

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, kto będzie miał ciśnienie i nie wytrzyma z pięciodniowym świątecznym zapasem, będzie linczowany przez handlujących.

Ps.

cena i zbyt bez zmian (dobry)

L 28

M 26

Pozdrawiam

Wielu jest takich, którzy po świętach wysyłają kury na odpoczynek albo w ogóle się ich pozbywają. Malo jest natomiast takich (jeśli w ogóle), którzy wzięli kurczaki po to, żeby wejść z małym jajkiem zaraz po świętach. Może nie będzie aż tak źle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Malo jest natomiast takich (jeśli w ogóle), którzy wzięli kurczaki po to, żeby wejść z małym jajkiem zaraz po świętach. Może nie będzie aż tak źle

 

U mnie kurki na trzech fermach w tym tygodniu kończą 20 tyg

- nie reguły,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, kto będzie miał ciśnienie i nie wytrzyma z pięciodniowym świątecznym zapasem, będzie linczowany przez handlujących.

Ps.

cena i zbyt bez zmian (dobry)

L 28

M 26

Pozdrawiam

Wielu jest takich, którzy po świętach wysyłają kury na odpoczynek albo w ogóle się ich pozbywają. Malo jest natomiast takich (jeśli w ogóle), którzy wzięli kurczaki po to, żeby wejść z małym jajkiem zaraz po świętach. Może nie będzie aż tak źle

 

Źle będzie , pytanie czy miesąc czy trzy miesiące

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

....w mojej opinii, wszystkie lale powyżej 50 tygodnia miałyby jechać do gabinetu odnowy lub bezpowrotną wycieczkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie dziś i jutro i po handlu, dopiero wtorek... zapasu zero, jak u wszystkich.

- cena bez zmian

L28

M27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś moze napisać jakie ma propozycje cen na po świętach?

- ja z niechęcią chce opuszczać bo niby dla czego, prąd, pasza, pracownik, podatki itd: nie stanieją

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby zmusić hodowców do zdawania starych kur cena musi spaść.

Myśle ze teraz moze tąpnąć 2gr, a po majówce L spadnie na 20-22, a M 16-18 netto.

- Zobaczymy jak za granica zareaguje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ktoś moze napisać jakie ma propozycje cen na po świętach?

- ja z niechęcią chce opuszczać bo niby dla czego, prąd, pasza, pracownik, podatki itd: nie stanieją

100 % racji !

Poza tym... nie bardzo będę miał na czym opuszczać. Część kur idzie na tymczasowy odpoczynek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Żeby zmusić hodowców do zdawania starych kur cena musi spaść.

Myśle ze teraz moze tąpnąć 2gr, a po majówce L spadnie na 20-22, a M 16-18 netto.

- Zobaczymy jak za granica zareaguje

 

 

Moja prognoza jest dość podobna. W czerwcu ceny się poprawiać zaczną.

Export ruszy z miejsca moim zdaniem, cały czas jest u nich zapotrzebowanie.

 

Z tym co pisałeś wcześniej, że cena paszy wzrośnie - już teraz pszenica jest w dawno niewidzianej cenie. W te żniwa możemy zapomnieć o pszenicy poniżej 600 zł netto. Prognoza plonów zbóż jest dla UE niekorzystna, na Ukrainie i Rosji planowany wzrost produkcji zbóż.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostawy mam ustalone ale z ceną czekam

- każdy chce taniej tylko nie wie ile, moim zadaniem cisną z przyzwyczajenia bo prżecie jak to poswietach żeby nie było taniej

Ps.

To co urwą to dla siebie, a tak fajnie było, wszyscy po trochu mieli i tak powinno być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś się orientuje w planowanych zmianach, jakie mają być wprowadzone od przyszłego roku w programie zwalczania salmonelli ? Podobno ma być kilka bardzo istotnych zmian i BRAK ODSZKODOWAŃ !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,nie było mnie tutaj już dawno ale po prostu nie da się tego czytać nie piszę tu o wszystkich i bez urazy kolega magicznakura ma rację w swoim wpisie że wasze wpisy jak się czyta to tylko płakać jaki jest tutaj poziom trąca prostotą i wulgaryzmem ludzie którzy czytają wasze wpisy a są tacy np nasi odbiorcy co oni sobie myślą po prostu nazwijmy to po imieniu prostaki i gbury

spotkałem się z tą opinią nie raz u moich odbiorców którzy również czytają forum po prostu szkoda słów.

Wszystkim normalnym hodowca życzę ZDROWYCH SPOKOJNYCH ŚWIĄT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzis ostatnie realizacje zamowien detalu i do wtorku luz. Zamowienia na przyszly tydzien beda realizowane po cenach jakie wczesniej podalem.

Wszystkim hodowca i posrednika zycze zdrowych i spokojnych swiat .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ktoś się orientuje w planowanych zmianach, jakie mają być wprowadzone od przyszłego roku w programie zwalczania salmonelli ? Podobno ma być kilka bardzo istotnych zmian i BRAK ODSZKODOWAŃ !

Ja też słyszałem o tym ale jakieś pół roku temu, jak nie będą wypłacali odszkodowań to nie będą mogli nakazać uboju, jajka wtedy będzie można oddać tylko na wybijalnie.

Wesołych Świąt dla Wszystkich !!!

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ktoś się orientuje w planowanych zmianach, jakie mają być wprowadzone od przyszłego roku w programie zwalczania salmonelli ? Podobno ma być kilka bardzo istotnych zmian i BRAK ODSZKODOWAŃ !

Ja też słyszałem o tym ale jakieś pół roku temu, jak nie będą wypłacali odszkodowań to nie będą mogli nakazać uboju, jajka wtedy będzie można oddać tylko na wybijalnie.

Wesołych Świąt dla Wszystkich !!!

Pzdr

Nie chcę straszyć ale porozmawiajcie ze swoimi powiatowymi lekarzami. Zmian będzie sporo i to nie koniecznie takich, jak nam się wydaje. Chciałbym, żeby były to tylko plotki, ale dużo wskazuje na to, że po nowym roku obudzimy się w zupełnie innej, absurdalnej rzeczywistości.

Mimo wszystko życzę wszystkim zdrowych, rodzinnych i spokojnych Świąt Wielkanocnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ktoś się orientuje w planowanych zmianach, jakie mają być wprowadzone od przyszłego roku w programie zwalczania salmonelli ? Podobno ma być kilka bardzo istotnych zmian i BRAK ODSZKODOWAŃ !

Ja też słyszałem o tym ale jakieś pół roku temu, jak nie będą wypłacali odszkodowań to nie będą mogli nakazać uboju, jajka wtedy będzie można oddać tylko na wybijalnie.

Wesołych Świąt dla Wszystkich !!!

Pzdr

 

O takiej wersji też słyszałem..., ale jak to będzie... to kto to wie

 

Powiatowi też mało wiedzą, bo dopóki nie ma czarno na białym napisanego rozporządzenia, to można spekulować tylko.

 

Pozdrawiam

Spokojnych i Rodzinnych Świąt Wielkanocnych wszystkim życzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cena na przyszły tydzień (tak mam sprzedane)

 

L 25/26

M 23/24

 

Za bardzo nie opuszczać, nie ma aż takich zapasów jaj.

..........................................................................................,,,

 

 

Rodzinnej atmosfery, spokoju oraz zdrowia życzę z okazji Wielkanocy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...