Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

Ja też słyszałem, że również odszkodowań nie będzie od 2018, uboju przymusowego też nie, ale jajek się nie sprzeda poza przetwórstwem, a kury zarażone tylko na utylizację oczywiście na swój koszt.

Podobno wprowadzą bezwzględny przymus stosowania szczepionek przeciw salmonelli (obecnie mimo że jest zalecenie to i tak część producentów się do tego nie stosuje m.in dlatego, że bo to droższa zabawa). Terminy 15 tygodniowe dla pobierania próbek maja zostać.

Jak bym był większym producentem to bardziej martwił bym się wprowadzeniem ustawy o uciążliwości zapachowej (tutaj już nawet mówi się o likwidacji bardziej uciążliwych ferm lub drogich inwestycjach w instalacje oczyszczające powietrze).

 

Poza tym ma być skrócona smycz dla powiatowych lekarzy i większy nad nimi nadzór i muszą prowadzić pełną dokumentację ferm, bo obecnie na dużo za dużo zezwalają wybranym podmiotom (np. weterynaria w osławionym Żurominie), a więc chyba będzie jeszcze więcej kontroli.

 

Wesołych i radosnych świat. Smacznego jajka. Trochę więcej życzliwości i mniej niepotrzebnych nikomu i podrywających opinię sprzeczek słownych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To z tego wynika że to nie będzie program zwalczania salmonelli tylko program rozprzestrzeniania salmonelli jak kury zakażone będą sobie dalej żyły i te bakterie będą się namnażały.

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może i tak, ale myślę że to nie przejdzie. Z tego co słyszałem lekarz wet nie będzie wydawał decyzji o likwidacji stada ale wyłącznie decyzję o sposobie spożytkowania zakażonych jaj. Co do stada to chyba będzie nakaz odgórny likwidacji (ustawowy), a do tego wet nie musi pisać papierów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a kto to niby teraz kontroluje? Nikt. Tutaj bardziej chodzi chyba o ukrócenie przekrętów wewnątrz weterynarii niż o zabezpieczenie konsumentów. Przecież gdyby nie wpadka w zagranicznych instytucjach weterynaryjnych polskich jaj przed kilkoma miesiącami, sprawę by zamieciono pod dywan i dalej by truli ludzi.

Nawet w moich rejonach podobno lekarz powiatowy wydawał decyzję o leczeniu kur już zarażonych salmonellą (niby pokarmową), zamiast natychmiastowej utylizacji. No ale co się dziwić jak ktoś ma dojścia i posmaruje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej gościu, czy Ty coś wiesz na temat, który komentujesz, czy to po prostu taki wpis o wszystkim i o niczym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hej gościu, czy Ty coś wiesz na temat, który komentujesz, czy to po prostu taki wpis o wszystkim i o niczym.
o niczym nie wiem, nie znam tematu, jest to wpis o wszystkim i ogólnie o dupie maryni (zresztą jak większość postów w tym temacie). Nic nie słyszałem, nic nie widziałem.

A tak na poważnie każdy hodowca o czymś słyszał i każdy zna szczątki informacji i dopóki nie będzie ogłoszone czarno na białym zawsze to będą domysły, jednak nikt tu z komentujących (poza wyjątkami) nie ma w interesie pisania głupot o swojej branży i większość raczej nie jest pozytywnie nastawiona do proponowanych zmian. Dla hodowców wzrost obciążeń i obowiązków, a dla handlarzy droższe jaja i z czego tu się cieszyć. Na rynku zostaną najwięksi i produkcja chałupnicza do 50szt, wszystkich małych i średnich po woli wykoszą, jak nie Unia (wzrost uzależnienia do zagranicznych maszyn i zadłużenia branży najczęściej w zagranicznych bankach) to nasz rząd (z wymaganiami z dupy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
o niczym nie wiem, nie znam tematu, jest to wpis o wszystkim i ogólnie o dupie maryni (zresztą jak większość postów w tym temacie). Nic nie słyszałem, nic nie widziałem

 

I tak trzymaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutrzejszy odbiór:

 

L- 0.28

M- 0.25

 

12 palet. Ceny netto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jutrzejszy odbiór:

 

L- 0.28

M- 0.25

 

12 palet. Ceny netto

 

Trzymaj, trzymaj nie opuszczaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja wystosowałem oficjalną politykę że do 2027 roku dam każdemu po 100 milionów. Kazik szykuj się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

będą szły bez stempla a po drodze dostaną numerek jaki chcą i wszyscy będą zadowoleni i będą żyć długo i ........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze handlarze po tych świętach próbują sztucznie obnirzac ceny jaj, za szybko i drastycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wydaje mi sie ze handlarze po tych świętach próbują sztucznie obnirzac ceny jaj, za szybko i drastycznie.

 

Próbują, ale średnio to im wychodzi.

 

M - 0,245 - 0,26

 

L - 0,27

 

Jaja Brak. Biorą na wszystkich etapach. Widać się wszystkim towar pokończył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciasno sie robi na ubojniach, dzwoniłem żeby sprawdzić jaki jest najbliższy termin odpowiedziano mi CZERWIEC

Ps.

Jak przeżyjemy majowe to później jakość juz będzie, wielkiego dramatu nie powinnobyc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co poniektórzy to oszaleli krzyczą za L-ke 23 gr , panowie może za darmo wam oddać

 

Po prostu im nie dawać w takich cenach. Nie ma jajka i tyle. Jak nie znajdą naiwniaków to będą musieli kupić w cenach min. L - 0,26 netto.

 

Robienie biznesu nie uprawnia nikogo do braku szacunku drugiej strony. Nie dajcie się w maliny wpędzić.

 

U mnie zamówienia na tydzień do przodu towaru w tym momencie, co prawda cena nie ustalona, ale wiele od tej co podałem różnić się nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...