Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

Też się obawiam że ciężko będzie sprzedać

pzdr

 

Jak nie ma czego to fakt, że ciężko będzie sprzedać...

Na magazynie 3 dni produkcji... faktycznie problem

 

Bez urazy p. Yoyo, ale to jest dopiero dobry kawał Szczerze się uśmiałem. Oj - zdrowo musiało być na święta, skoro teraz dopiero chyba się budzimy. Gratuluję

Niektórzy czarują czarują, a każdy, kto już trochę przeżył, wie doskonale, że do połowy września można zapomnieć o dobrym zejściu - i cudów nie ma. Musiałaby jedna ferma w Polsce zostać, a i wtedy pewnie jajka by przyjechały z zagranicy.

Cena za L-kę 0.24 - 0,25. I nie ma żadnego 0,26, chyba, że ktoś na skrzynki bierze, albo cały kurnik ma 5 tys. kur. Dobrze będzie, jak te 0,25 się utrzyma i wcale nie jestem za tym, żeby znowu poszło na 0,18, bo się robi cyrk i po jednej - i po drugiej stronie.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam - źle zacytowałem!

Chodziło o wypowiedź p.Yoyo:

"U Was też takie szaleństwo za jajkiem ? Powiem szczerze, że tego to ja się nie spodziewałem"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez urazy p. Yoyo, ale to jest dopiero dobry kawał Szczerze się uśmiałem. Oj - zdrowo musiało być na święta, skoro teraz dopiero chyba się budzimy. Gratuluję

Niektórzy czarują czarują, a każdy, kto już trochę przeżył, wie doskonale, że do połowy września można zapomnieć o dobrym zejściu - i cudów nie ma. Musiałaby jedna ferma w Polsce zostać, a i wtedy pewnie jajka by przyjechały z zagranicy.

Cena za L-kę 0.24 - 0,25. I nie ma żadnego 0,26, chyba, że ktoś na skrzynki bierze, albo cały kurnik ma 5 tys. kur. Dobrze będzie, jak te 0,25 się utrzyma i wcale nie jestem za tym, żeby znowu poszło na 0,18, bo się robi cyrk i po jednej - i po drugiej stronie.

Pozdrawiam.

Piękny wywód Panie Jajcypon. A u mnie na magazynie PUSTO !

Taka dziwna sytuacja- powinno być żle, a nie jest.

Gratuluję cen zakupu.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny zakupu jaj jakie wjechały dzisiejszego dnia:

XL-0,29

L-0,24

M-0,21

S-0,17

 

ww L - 0,30

eko L - 0,51

śc L - 0,28

 

zielononóżka eko niesort. - 0,55

przepiórka - 0,23

Strusie - 60,00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UWAGA !!!!

Od przyszłego tygodnia mała zmianka cenowa;

 

Cena na dziś

L 25

M 21

 

Ps.

Moje ceny na przyszły tydzień

L 26

M 22

Przemysł tez idzie w górę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
UWAGA !!!!

Od przyszłego tygodnia mała zmianka cenowa;

 

Cena na dziś

L 25

M 21

 

Ps.

Moje ceny na przyszły tydzień

L 26

M 22

Przemysł tez idzie w górę.

 

Też mi się zdaje, że jaja (taniego) zaczyna powoli brakować..., ruch u mnie w tym tygodniu średni - zachowawczy. Co prawda są twardziele którzy twierdzą, że cena jeszcze spadnie..., ale to raczej ich tylko mokre senne marzenia.

Cen w tym tygodniu nie zmieniałem - (0,22 M i 0,26 L)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny ceny ceny

L-0,26

M-0,21

zaczyna brakować L-ki , wiem wiem będą drwiny ale wszystko sprzedane na przyszły tydzień ale bez ustalonej ceny kto wie może coś się PODNIESIE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie idzie, zero handlu, detal stoi. Poza tym nie może drożeć, bo to maj. Powinno tanieć !

 

(taki żarcik)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny wywód Panie Jajcypon. A u mnie na magazynie PUSTO !

Taka dziwna sytuacja- powinno być żle, a nie jest.

Gratuluję cen zakupu.

Pozdrawiam

Ja jestem w stanie w to uwierzyć. Połowa obsady, ogólnie,pewnie poszła na ubój. Połowa handlu przez pierwszy tydzień po świętach stała. Druga połowa ruszyła pewnie po majówce. No więc był moment, w którym wszyscy musieli pouzupełniać swoje niskie stany w magazynie, w zbliżonym czasie. Ale żeby od razu "szaleństwo" Jak ktoś dobrze pomyślał, to przy odrobinie szczęścia się z jajkiem nie dusi. A teraz będzie szara rzeczywistość. Ja nie chcę być jakimś prorokiem, ale szału nie przewiduję.

A ceny, jak ceny - na większych fermach były te same. Po prostu nie musiałem płacić 0,26 za L. Handel natomiast u mnie słaby, ale to standard w tym okresie.

Tymczasem ceny bez zmian. Co będzie, jak przyjdą upały - czas pokaże (a może tak prędko nie przyjdą...).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupię jajka klatkowe klasy wagowej XL na wytłoczkach po 20 jaj

KONTAKT NA PRIV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest tu kilku takich co pewnie załatwią XL po 0,20 gr chyba że tylko dużo szczekają .

Co do handlu to podwinęli ogony ci co po świętach cwaniakowali i nie odbierali towaru , teraz dzwonią i szukają .

Więc L-ka 0,26-27 gr i płacą .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jest tu kilku takich co pewnie załatwią XL po 0,20 gr chyba że tylko dużo szczekają .

Co do handlu to podwinęli ogony ci co po świętach cwaniakowali i nie odbierali towaru , teraz dzwonią i szukają .

Więc L-ka 0,26-27 gr i płacą .

 

XL chodzi po 0,30+ netto i w sumie wszystko schodzi.

 

Zaczyna brakować małej S... (często się o nią pytają niektórzy - duże ilości)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczyna brakować małej S... (często się o nią pytają niektórzy - duże ilości)

Szczerze mowiąc, to zaczyna brakować małej S-ki, średniej M-ki i większej L-ki. Jeśli ktoś mówi, że szału nie ma, to ja mówię, że jest w błędzie. Jak na tą porę roku to obecne zejście można spokojnie uznać jako za.b.ste !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę nie na tema., Z odchowaną kurą przywlokłem sobie ptaszyńca:(. W związku z tym mam pytanie czy jest jakiś w miarę skuteczny sposób żeby pozbyć się (albo chociaż ograniczyć rozwój i liczebność) tego cholerstwa bez opróżniania kurnika?? Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Trochę nie na tema., Z odchowaną kurą przywlokłem sobie ptaszyńca:(. W związku z tym mam pytanie czy jest jakiś w miarę skuteczny sposób żeby pozbyć się (albo chociaż ograniczyć rozwój i liczebność) tego cholerstwa bez opróżniania kurnika?? Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Bez opróżniania kurnika nie dasz rady. Z opróżnieniem zresztą też nie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma na te (słowo zostało usunięte)s.t.w.o leku żeby go przyśmieżyc to , maszynkę i pryskać biobkem ze 3 razy co 7 dni i tak powtarzać jak sie pokażą na jajach kropki po krwi 😏

L 25/26

M 21/22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Trochę nie na tema., Z odchowaną kurą przywlokłem sobie ptaszyńca:(. W związku z tym mam pytanie czy jest jakiś w miarę skuteczny sposób żeby pozbyć się (albo chociaż ograniczyć rozwój i liczebność) tego cholerstwa bez opróżniania kurnika?? Z góry dziękuję za odpowiedzi.
.

 

Tak, jest: spalić kurnik do fundamentów. Najlepiej napalmem.

 

Teoretycznie są metody, ale jeszcze nie potwierdzone. Na 100% takie eksperymentalne. Jak masz klatkę/woliere to puki co niewykonalne...

 

Jak ceny w tym tygodniu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

cisza przed burzą się zrobiła czy jak ?

Ceny tak jak Jajczarek napisał

zamówień dużo, przyszły tydzień może być drożej duże jajo, starej kury jednak trochę wyjechało na wczasy....

jak na maj jest (słowo zostało usunięte)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...ceny w maju, wyźsze niż we wrześniu 2016. Myślę że będzie drożeć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...