Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

Świeże jaja, a Ty co, kupiłeś towar w celach kolekcjonerskich ? Napisałeś To tak, jakby P.Leszkiewicz chciał kupić, a Ty nie chciałbyś sprzedać i na tym zarobić.

Odwroce twój wywód sprzed kilku wpisów: "Jak zwykle każdy szczeka a jak ma dojść do transakcji to morfa w kubeł." Wielu się chwali jak tanio jajko kupuje, ale jak przychodzi co do czego, to się okazuje, że towaru odsprzedać z zyskiem nie chce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
L-31 dzisiejsza dostawa.ilości nie tirowe

 

 

Odkupie po 32gr, czysty zarobek

zapraszam dawaj
kuj-pom.

 

Przywieziesz mi w tej cenie pod Warszawę?

 

Jeżeli płaci po 31, to jak Ci przywiezie po 32 i jego transport to gdzie widzisz ten czysty zarobek

 

a co Cie to interesuje? Obrońca się znalazł ???

 

Ja nie zarabiałem przez jakiś okres, to teraz On może być na 0

 

Rynek dyktuje cenę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
L-31 dzisiejsza dostawa.ilości nie tirowe

 

 

Odkupie po 32gr, czysty zarobek

zapraszam dawaj
kuj-pom.

 

Przywieziesz mi w tej cenie pod Warszawę?

 

Jeżeli płaci po 31, to jak Ci przywiezie po 32 i jego transport to gdzie widzisz ten czysty zarobek

 

a co Cie to interesuje? Obrońca się znalazł ???

 

Ja nie zarabiałem przez jakiś okres, to teraz On może być na 0

 

Rynek dyktuje cenę

 

No wiesz kolego w tym roku to raczej zarabialiśmy cały czas ja się tylko pytam gdzie tam widzisz zarobek.

I po co tyle złośliwości w tobie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena, musisz być ślepy jak nie widzisz czystego zarobku. 18 palet x 9.000 = 162 tys. Po 1 gr to masz 1620zl. Przywieź to 200km. Odlicz transport. I reszta to czysty zarobek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27/28 gr

 

Potwierdzam. Ilości tirowe w tej cenie.

Oczywiście Mki !

 

L po 0,35 zaczyna biegać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie żebym się nie cieszył..., ale to rozharmonizuje rynek w dłuższej perspektywie... Tu nie chodzi o litość nad pośrednikami. Takie ceny doprowadzą do zaburzenia w balansie na przyszłe 2 lata. Chyba że: ptasia grypa albo kolejna "aferka", albo standardowo w Polskich warunkach cud się zdarzy. Chciałbym się mylić.

Teoretycznie będą wysokie ceny na umowach z sieciami na przyszły rok, ale nie oszukujmy się jeśli będzie towaru od zajechania to i oni będą renegocjować ceny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

\czy wszędzie takie echo na magazynach ?

jaj ledwo starcza dla stałych a od nowych tel się urywa.....

dawno takiej sytuacji nie było

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam

czy wszędzie takie echo na magazynach ?

jaj ledwo starcza dla stałych a od nowych tel się urywa.....

dawno takiej sytuacji nie było

U mnie to samo.

Jakieś szaleństwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie wiatr wieje po magazynie dla stałych towar jest dla skoczków wielkie nic mam do zaoferowania wole stałemu więcej dać niż słuchać gadania ze współpraca na cały rok i innego pieprzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
u mnie wiatr wieje po magazynie dla stałych towar jest dla skoczków wielkie nic mam do zaoferowania wole stałemu więcej dać niż słuchać gadania ze współpraca na cały rok i innego pieprzenia

 

U nich ten rok będzie trwał do połowy stycznia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziś dostałem takie propozycje na poniedziałek :

 

L 0,35 M 0,30

 

myślę że to bardzo dobre ceny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dziś dostałem takie propozycje na poniedziałek :

 

L 0,35 M 0,30

 

myślę że to bardzo dobre ceny

Chyba żaden z hodowców nie ma prawa narzekać na takie ceny przy obecnych kosztach produkcji.

Weź jednak pod uwagę, że jak L-ka była po 18 gr. to nikt się nad nami nie litował. Mało tego- handlarze próbowali Ci udowodnić, że wcale nie jest źle i powinieneś się cieszyć, bo zarabiasz krocie.

U mnie od poniedziałku ceny jak podałeś, czyli: L 0,35 M 0,30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie też jestem hodowcą - 10gr na jajku wystarczy nie róbcie cyrków jak w 2012r. (jeśli dziecii co teraz piszą to pamiętają) 33 i 29 w zupełności mi wystarczy i syn i córka i ja mam bm..... większość odbiorców ma umowy na 36 do 40 na L nie mogę ich zniszczyć bo wiadomo jak jest luty marzec 18 do 22 i co i gówno.... Piszecie 30 za M ooooooomijają mnie szerokim łukiem (nie powiem kto bo się kolega obrazi co naj głoniej krzyczy) i kazdy jest w stanie kupić M po 24 do 26 kwestia ilości.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Słuchajcie też jestem hodowcą - 10gr na jajku wystarczy nie róbcie cyrków jak w 2012r. (jeśli dziecii co teraz piszą to pamiętają) 33 i 29 w zupełności mi wystarczy i syn i córka i ja mam bm..... większość odbiorców ma umowy na 36 do 40 na L nie mogę ich zniszczyć bo wiadomo jak jest luty marzec 18 do 22 i co i gówno.... Piszecie 30 za M ooooooomijają mnie szerokim łukiem (nie powiem kto bo się kolega obrazi co naj głoniej krzyczy) i kazdy jest w stanie kupić M po 24 do 26 kwestia ilości.....

Piłeś coś ? Trzeba 3x przeczytać, żeby to zrozumieć.

Martwisz się o biednych handlarzy, którzy mają umowy ze swoimi odbiorcami na 36 i 40 gr ? A jak jest luty, marzec i ceny na fermach są po 18 i 20 gr też się o nich martwisz ? Ile wtedy oni zarabiają ? Szybko licząc wychodzi mi, że 18 gr na jajku. A ile Ty wtedy zarabiasz ? Czy oni się wtedy o Ciebie martwią ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Yoyo a może ty coś piłeś.

Pociskasz takie pierdoły że czytać się nie da

Ty, cenka ! Zejdź ze mnie. Nie przypominam sobie, żebyś kiedykolwiek i cokolwiek napisał mądrego na tym forum. Nie mówię nawet o sytuacji na rynku jajek ale w ogóle. Jedyne co potrafisz to obrażać innych. Mam nawet takie przekonanie, że z rynkiem, którego dotyczy to forum, masz niewiele wspólnego, a jesteś tu tylko po to, żeby dowartościować własne ego ubliżając innym. Szkoda, ten portal nie ma prawdziwego moderatora. Osoba, która podszywa się pod czyjś nick, a do tego nic nie wnosi do dyskusji, powinna zostać usunięta z forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...