Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

Nic nie jest pewne. Ale obiektywnie można ocenić że "dobra" cena może potrwać nawet do września przyszłego roku.

 

Pisz takie rzeczy to szybko się cena skończy. Panowie myśleć trochę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Za chwile ta bańka pęknie.... i będziecie się prosić o klienta jak szwab przestanie brać bo sam se kury wstawi... Chore - jaki ten Polak głupi

Za miesiąc będzie płacz jak jajko będzie po 10gr

 

 

Oran- właśnie o to chodzi. Teraz należałoby wszystkim producentom podziękować za współpracę, zmienić branżę i niechaj współpracują z niemcami i innymi. Pytanie jak długo? Miesiąc ? Dwa ? I gebels podziękuję i za darmo nie będzie chciał, bo woli swoje. W przeciwieństwie do polaka niemiec szanuje niemca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi to przyznać, ale zgadzam się z misiem: Polak Polaka nie szanuje, bo jak inaczej interpretować fakt, że polski handlarz płaci swojemu rodakowi hodowcy jakieś marne 18 gr. za jajko wiedząc o tym, że to nie pokrywa jego kosztów produkcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Trudno mi to przyznać, ale zgadzam się z misiem: Polak Polaka nie szanuje, bo jak inaczej interpretować fakt, że polski handlarz płaci swojemu rodakowi hodowcy jakieś marne 18 gr. za jajko wiedząc o tym, że to nie pokrywa jego kosztów produkcji.

 

a ty szanujesz to dlaczego nie sprzedajesz po 0,25 durna pało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Trudno mi to przyznać, ale zgadzam się z misiem: Polak Polaka nie szanuje, bo jak inaczej interpretować fakt, że polski handlarz płaci swojemu rodakowi hodowcy jakieś marne 18 gr. za jajko wiedząc o tym, że to nie pokrywa jego kosztów produkcji.

 

a ty szanujesz to dlaczego nie sprzedajesz po 0,25 durna pało

 

Znowu zaczyna wychodzić Ci słoma z butów.

 

Yoyo ma racje, szanujmy się tylko w jedną stronę?

 

Ceny na dziś :

 

L- 41gr

M-36gr

 

Stałych klientów traktujemy inaczej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Trudno mi to przyznać, ale zgadzam się z misiem: Polak Polaka nie szanuje, bo jak inaczej interpretować fakt, że polski handlarz płaci swojemu rodakowi hodowcy jakieś marne 18 gr. za jajko wiedząc o tym, że to nie pokrywa jego kosztów produkcji.

 

a ty szanujesz to dlaczego nie sprzedajesz po 0,25 durna pało

Żeby pospłacać długi jakie zaciągnąłem, żeby utrzymać produkcję, w czasie gdy jajko było po 18 gr.

Jak ich nie pospłacam i mnie oraz innych hodowców zlicytują to będziesz handlował pietruszką durna pało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny jakie podajecie, u mnie są już nie realne, do środy towar sprzedany, teraz czekam co nam pokaże koniec tygodnia.

cena na dziś z pocałowaniem ręki i brak ;

L- 0,43GR

M-0,39

- 7zł za kg już nie długo, a dojdzie aż do ......?

ps.

Chciałem podpisać kontrakty, każdy to olewa.., proponowano mi takie ceny, które były nie do przyjęcia - normalnie dokładka. Teraz kwik i płacz.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jajczarek dobrze mówi. Trzeba było na początku roku podpisywać z hodowcami kontrakty na l-ke po 30 gr. i dzisiaj mielibyście tanie jaja. I cena byłaby wtedy stabilna, jak cały towar byłby zakontraktowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Trudno mi to przyznać, ale zgadzam się z misiem: Polak Polaka nie szanuje, bo jak inaczej interpretować fakt, że polski handlarz płaci swojemu rodakowi hodowcy jakieś marne 18 gr. za jajko wiedząc o tym, że to nie pokrywa jego kosztów produkcji.

 

podpisuję się yoyo pod tymi słowami i nigdy nie twierdzilem inaczej. powiem wiecej... kazdemu klientowi, ktory szuka grosz taniej sam jako handlarz dziekuje za wspolprace. to chyba nie ku... pchli targ z wystawa towaru i chcialbym wiedziec jak sobie ukladac prace, wiec jak najbardziej wszystkim skoczkom, majacym w dupie zasady, etyke i szacunek do innych przedsiebiorstw mowie stanowcze STOP.

Dzisiaj jak dzwoni klient którego teoretycznie mogę przejąć konkurencji, bo szuka taniej zostaje odprawiony z kwitkiem i poleceniem niech lepiej dzwoni do swojego dostawcy, bo na mnie go nie stać. Jak już się upiera to słyszy L10-0,60.

I to nie dlatego, że nie mam towaru czy mi się nie opłaca, ale dlatego, że z takim klientem nie będę pracował.

Pamietajmy jednak, ze skoczek to nie zawsze ten co szuka grosz taniej, albo ratunku.

 

Ja nigdy tyle nie płaciłem. 0,18 to jest kpina i wstyd dla tego, który tyle płaci., wiedząc, że koszt to ok. 0,20.

Czułbym się jak jeb... cygan który chce puścić producenta z torbami.

No chyba, że ktoś ma obiekt zapyziały z kompletem meneli, ale w takich miejscach nie kupujemy, bo to grozi wszystkimi możliwymi konsekwencjami

 

Niestety dzisiaj punkt siedzenia się zmienia, bo dostawcom się zapomniało jak mieli dobrze. Teraz jak L będzie po 0,12 PLN to ja im powiem dawaj ku.. ale 0,08 max ! gotówka !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

misio8 napij się miodu może nie będziesz taki nerwowy

ceny tak jak Jajczarek pisze.... i ciągle braki a idą święta.....

u producentów będzie duży mikołaj w tym roku ))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
misio8 napij się miodu może nie będziesz taki nerwowy

ceny tak jak Jajczarek pisze.... i ciągle braki a idą święta.....

u producentów będzie duży mikołaj w tym roku ))

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO jaj, totalne braki, jakby nie było braków, nie było takiej ceny

Liczę, że taka sytuacja utrzyma się aż do Wielkanocy, póżniej większość hodowców żeby mniej dokładać ze swoimi złotymi kurkami pojadą do SPA.

Hm.. niektóre zakłady pakowań, oraz przemysł w życiu nie spodziewali się takiej sytuacji, żeby w dzisiejszych czasach mogło im zabraknąć towaru

tylko współczuć, gdyż nie raz się dokładało, wiemy jak to boli.

ps.

nie jedne dołki hodowcy przedtrwali, myśle że i wy przed trwacie.

- na pocieszenie podpowiem wam że w razie czego są jeszcze banki

GŁOWA DO GÓRY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.....bank to bardzo dobry pomysł. Można zastawić dom i czekać kiedy go odbiorą. Jest jeszcze leasing. Można oddać cały majątek i spłacać go na raty. Myślę że hodowcy mają doświadczenie i mażna się poradzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ej chłopki ! Jest do wzięcia kawał "detalu" - gdzie jesteście? Tak lamentowaliście że handlarze na waszej krzywdzie zarabiają. To jest ten moment.

niektórzy tutaj jadą na samym detalu . Cena ta sama od kilku lat w detalu, a i w hurcie małym jak kto chce też upust jednakowy przez to x lat ale drogo jak dla poniektórych. Lamentowali Ci którym towar zalegał już któryś tam dzień i za bezcen go wypychali.

No a handlarze jak to handlarze, jeden będzie uczciwie działał na rynku, a drugi to byle jak. Hodowcy to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie L-ka już dochodzi do 0,43 gr .

Ps Ja nie podnoszę tak mi proponują byle by kupić .

 

ale kto tak proponuje ? ja na ten moment słyszę raczej, że rezygnują z handlu jajkami, bo to chora cena.

Telefon za telefonem do mnie handlarza tak samo jak do was producentów, z tą różnicą, że wszyscy dzwonią pytać czy mam taniej i co się dzieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne.

Jak jako było po 20 gr. to od handlarzy słyszałem ciągle "Nic nie idzie, nic nie idzie. Handel stoi..."

Jak jajko jest po 40 gr. to słyszę dokładnie to samo.

To kiedy ten handel nie stoi ?

 

O tak na marginesie, to już widzę jak ludzie rezygnują z jajek, ciast, wypieków, majonezów, makaronów .....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Jajcarze, od dawna was czytam.

Jedno jest pewne, jedni i drudzy jesteście siebie warci w tych swoich teoriach i przekomarzaniach.

 

Cena zakupu u mnie z dzisiaj(netto):

- od stałych 0,38/0,33 - L/M

- ściągane siłą 0,42/0,39/0,37 - 1A/1B/2A

 

W handlu ruch spadł, w marketach jajo nieznacznie podrożało. Dochodzi do sytuacji, że cukiernikowi opłaca się polować na Lkę w Tesco niż zamawiać u mnie.

 

Od początku tygodnia telefonów za jajem "na już za gotówkę" brak, myślę że sytuacja się stabilizuje, niemniej jednak spodziewam się jeszcze podwyżek 2-3 groszy.

 

Przetwórstwo wciąż nieźle nakręca koniunkturę, chociaż wszyscy wiemy, że skąpiradła z nich nieziemskie i zawsze lepiej jajo wywieźć do innego handlarza niż bawić się w te ich kilogramówki.

 

Przed nami zima, święta - nie zamierzam się bawić we wróżkę, ale faktem jest, że młodej kury w klatkach na potęgę, kończy się przepierzanie. Uwzględniając nawet siłę eksportu i zbliżające się święta to prędzej spodziewałbym się stabilizacji cen niż dalszego trendu wzrostowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Ceny ma jednej z Mazowieckich ferm:

XL - 0.50

L - 0.47

M - 0.43

 

Ceny z kosmosu, na rynku ciężko podnieść cenę.

 

Jak myślicie do kiedy utrzyma się taka cena?

Nie mówię o gigantycznym spadku tylko powrocie do cen z trójką na początku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale się namnożyło tu tych "nowych". Co drugi nick biorący obecnie udział w dyskusji pochodzi z ostatniego miesiąca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...